Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w A4 B6 i B7


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jednak opcja nr 3: to po prostu bardzo kosztowna skrzynia w eksploatacji ale jeżeli się na to godzimy to jednak jeździ i daje sporo frajdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

z multi dociagnalem prawie do 300 tys. tylko BartS poprawil polaczenia w sterowniku po partaczach z serwisu i jakas wymiana oleju

ps Bartek zmien opis bo jakos sie doszukalem ze sprzedales moj samochod :facepalm: a moglo byc tak pieknie :kwasny:

z ta zmiana to zart, ale co z autem? :huh:

Edytowane przez jesper74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy automat obecnych generacji prędzej czy później siądzie - płacimy za wygodę, a CVT jest wygodne.... tyle, że nie lubi dużych obciążeń i dlatego nie pakuje się go do jednostek z dużym momentem obrotowym...


z multi dociagnalem prawie do 300 tys. tylko BartS poprawil polaczenia w sterowniku po partaczach z serwisu i jakas wymiana oleju

ps Bartek zmien opis bo jakos sie doszukalem ze sprzedales moj samochod :facepalm: a moglo byc tak pieknie :kwasny:

z ta zmiana to zart, ale co z autem? :huh:

Tak autko sprzedane. Obecnie poruszam się tylko superbikiem ;) Nie planuję póki co żadnego zakupu - ale jeśli już, to na pewno na początek kolejny daily car (np. C6 2.7TDI) bo do wyżywania się jest teraz Ducati :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w którym kanale mozna sprawdzic cisnienie oleju i ile powinno wynosic

Witam zaobserwowalem ze jak rozpedzam auto jednostajnie to w pewnym momencie jest świst auto traci jak by moc na ułamek sekundy a pozniej znowu sie rozpedza dalej.Czy to moze byc konczace sie sprzegla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej bym obstawiał turbo niż skrzynię..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbina nowa 2mc temu robiona a swist wyglada tak szybko wypowiedziane "szyyyyyy" wczesniej mozna powiedziec ze mi sie czasami tak działa ze auto tracilo moc na chwile ale to mi sie wyswietlala kontrolka DPF na chwile.teraz auto traci moc ale zadna kontrolka dpf sie nie wyswietla dziwna sytuacja

Edytowane przez oomichalekoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbina nowa 2mc temu robiona a swist wyglada tak szybko wypowiedziane "szyyyyyy" wczesniej mozna powiedziec ze mi sie czasami tak działa ze auto tracilo moc na chwile ale to mi sie wyswietlala kontrolka DPF na chwile.teraz auto traci moc ale zadna kontrolka dpf sie nie wyswietla dziwna sytuacja

Zloguj turbo to wszystko się wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanal 10 i 11 3tys obrotow?

Masz opisaną procedurę logowania TDI na forum - przestań robić burdel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bart-S mógłbyś mi powiedzieć czy dla skrzyni multitronic o kodzie HHD z 2.0 tfsi 240 tys kilometrów to na tyle dużo żeby skrzynia mogła się już całkowicie rozpaść. I mógłbyś mi poddać orientacyjny koszt regeneracji takiej skrzyni, i przy okazji chciałem spytać czy zajmujesz sie pełną regeneracją multitronica.

Dzięki za odpowiedz.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bart-S mógłbyś mi powiedzieć czy dla skrzyni multitronic o kodzie HHD z 2.0 tfsi 240 tys kilometrów to na tyle dużo żeby skrzynia mogła się już całkowicie rozpaść. I mógłbyś mi poddać orientacyjny koszt regeneracji takiej skrzyni, i przy okazji chciałem spytać czy zajmujesz sie pełną regeneracją multitronica.

Dzięki za odpowiedz.

Pozdrawiam.

Widziałem przypadki gdzie skrzynia sypnęła się przy 120 000km jak również egzemplarze mające 400 000km i jeżdżące bez remontu. Kluczem jest sposób eksploatacji... każdy przypadek trzeba rozpatrzyć indywidualnie - generalnie zasada jest taka, że im więcej niutownów - tym bardziej skrzynia dostaje po d*pie.

Tak - Multitronikiem zajmuję się kompleksowo (i tylko tym ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od roku mam audi z multitronik. Problem polega na zbyt slabym ruszaniu autka po puszczeniu pedału hamulca. Dodam, ze problem dotyczy tylko jazdy do przodu.

W serwisie dostałem wydruk wg, którego mam zbyt niskie ciśnienie oleju i konieczny jest remont.

Czy kolega Bart-S mógłby się odnieś do tego tematu z góry dziękuje.

http://www.directupload.net/file/d/4060/7r8qzb96_jpg.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od roku mam audi z multitronik. Problem polega na zbyt slabym ruszaniu autka po puszczeniu pedału hamulca. Dodam, ze problem dotyczy tylko jazdy do przodu.

W serwisie dostałem wydruk wg, którego mam zbyt niskie ciśnienie oleju i konieczny jest remont.

Czy kolega Bart-S mógłby się odnieś do tego tematu z góry dziękuje.

http://www.directupload.net/file/d/4060/7r8qzb96_jpg.htm

Wykasuj i zrób nową adaptację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze raz i daj znać czy zachowa się tak samo. Daleko masz do mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzwoń i zaplanujmy Twój przyjazd. Na diag zawsze znajdę czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Bart-S

Do Ciebie mam jakieś 400km więc trochę sporo jest taka możliwość abyś mi zdalnie zaktualizował oprogramowanie w mojej skrzyni

Posiadam orginalnego VCDS-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Bart-S

Do Ciebie mam jakieś 400km więc trochę sporo jest taka możliwość abyś mi zdalnie zaktualizował oprogramowanie w mojej skrzyni

Posiadam orginalnego VCDS-a

Nie ma takiej opcji. VCDS nie posiada funkcji update-u oprogramowania sterowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart-S gdzie może tkwić problem, że po wymianie sterownika nie można oryginalnym oprogramowaniem (te które mają w ASO) zrobić jego Update`a? Wyskakiwał błąd połączenia ze sterownikiem w czasie próby Update`a...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...