[ALL B6 & B7] Multitronic - "Encyklopedia"
31 31

2060 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, wikary napisał:

Wymiana była 40 tys temu.

Może jestem przewrażliwiony . 

No to masz jeszcze 20 000km.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie, czy ktoś orientuje się którą generacja jest skrzynia JZN? mam takową w audi a4 b7 2007 sierpień, czy ona też jest taka awaryjna? Dziękuje za odpowiedź:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    13 godzin temu, elemental1 napisał:

Mam pytanie, czy ktoś orientuje się którą generacja jest skrzynia JZN? mam takową w audi a4 b7 2007 sierpień, czy ona też jest taka awaryjna? Dziękuje za odpowiedź:)

JZN to najbardziej dopracowany model 1 generacji czyli 01J. Przypominam, że o awaryjności Multitronika będzie decydować przede wszystkim eksploatacja...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo dziękuję za odpowiedź, mam jeszcze jedno pytanko bo przekopuje cały internet i nie mogę tego znaleźć: ile było tych generacji multitronica? czy skoro ja mam najbardziej dopracowaną wersje I generacji to czy to jest tak, że są nowsze generacje w samochodach starszych niż 2007? Będę wdzięczny za takie napisanie tej tajemnicy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    8 minut temu, elemental1 napisał:

Bardzo dziękuję za odpowiedź, mam jeszcze jedno pytanko bo przekopuje cały internet i nie mogę tego znaleźć: ile było tych generacji multitronica? czy skoro ja mam najbardziej dopracowaną wersje I generacji to czy to jest tak, że są nowsze generacje w samochodach starszych niż 2007? Będę wdzięczny za takie napisanie tej tajemnicy.

W B7 auto wyposażone w silnik 2.7TDI dostało 2-gą generację skrzyni czyli 0AN.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie, taki problem: podczas próby flashowania skrzyni 0aw z wersji bieżącej 0007 do nowej wersji oprogramowania 0009, otrzymałem komunikat jak na załączonym obrazku. Czy ktoś coś nt. może podpowiedzieć ? Dodam, iż błędów w ECU brak oraz ECU silnika zaktualizowałem bez problemu.

Pozdr.JC

blad_flash_0aw.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Albo interfejs nie daje rady albo CP blokuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy aktualizacja oprogramowania wnosi jakieś znaczące poprawki w działaniu skrzyni ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    15 godzin temu, wikary napisał:

Czy aktualizacja oprogramowania wnosi jakieś znaczące poprawki w działaniu skrzyni ?

To zależy od jednostki. Zazwyczaj tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    To zależy od jednostki. Zazwyczaj tak.
    Nie znalazłem tyko listy zmian wg wersji... ?

Wysłane z mojego XT1635-02 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 19.11.2017 o 17:58, leaf79 napisał:

Nie znalazłem tyko listy zmian wg wersji... ?

Bo takiej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.   Od miesiąca jezdze audi z multi

Wcześniej nigdy nie miałem automatu.  Jestem bardzo zadowolony ze skrzynki.  

Auto właśnie przejechało 120000 i nie wiem czy wcześniej był wymieniany olej.  Chciałbym się z panem umowić , panie Bartku na wymianę i ogólną ocenę stanu skrzyni , ewentualna aktualizacja softu i adaptacja.

Jestem laikiem w tej dziedzinie, a chciałbym autkiem dlugo pojeździć.

Problem w tym że nie mogę się dodzwonić

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 29.11.2017 o 20:08, MARASKO napisał:

Witam.   Od miesiąca jezdze audi z multi

Wcześniej nigdy nie miałem automatu.  Jestem bardzo zadowolony ze skrzynki.  

Auto właśnie przejechało 120000 i nie wiem czy wcześniej był wymieniany olej.  Chciałbym się z panem umowić , panie Bartku na wymianę i ogólną ocenę stanu skrzyni , ewentualna aktualizacja softu i adaptacja.

Jestem laikiem w tej dziedzinie, a chciałbym autkiem dlugo pojeździć.

Problem w tym że nie mogę się dodzwonić

Pozdrawiam

Numer masz w stopce pod każdym moim postem... Nie wiem skąd wyciągacie inne numery telefonu (ten w stopce to jedyny aktualny którego używam od zawsze).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Ja ostatnio mam taki problem. Skrzynia multi GHV.

Tryb Awaryjny. Wszystkie litery na czerwono. Skrzynia natomiast pracuje jak zawsze. D,S,R niczym nie odbiegają w działaniu jak przed wyskoczeniem trybu awaryjnego. Zimny czy ciepły silnik nie ma różnicy. Czytałem sporo tu na forum o kodach błędach i sterownikach. Wychodzi na to że adaptacja faktycznie "wyskoczyła"/"przesunęła się"? Wcześniej nie brałem tego na poważnie ale teraz po lekturze faktycznie na wzniesieniu często po wrzuceniu R samochód nieco staczał się. Czyli jak by adaptacja się sypnęła? Jakieś 3 tyś km temu wymieniałem olej w skrzyni razem z jej płukaniem. Czy wgrywali nowy soft nie wiem. Pytanie czy tryb awaryjny w połączeniu z "normalnym" funkcjonowaniem skrzyni to wina uszkodzenia sterownika? Wyskoczenia adaptacji? Wymiana oleju spowodowała błąd? Czy to się jakoś łączy w ogóle?

Czy jedynym wyjściem jest wymiana sterownika?

VAG Number: 8E0 910 155 E

Component: V30 01J 2.0l 5V RdW 3120

Edytowane przez vero

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tryb Awaryjny. Wszystkie litery na czerwono. Skrzynia natomiast pracuje jak zawsze. D,S,R niczym nie odbiegają w działaniu jak przed wyskoczeniem trybu awaryjnego. Zimny czy ciepły silnik nie ma różnicy. Czytałem sporo tu na forum o kodach błędach i sterownikach. Wychodzi na to że adaptacja faktycznie "wyskoczyła"/"przesunęła się"? Wcześniej nie brałem tego na poważnie ale teraz po lekturze faktycznie na wzniesieniu często po wrzuceniu R samochód nieco staczał się. Czyli jak by adaptacja się sypnęła? Jakieś 3 tyś km temu wymieniałem olej w skrzyni razem z jej płukaniem. Czy wgrywali nowy soft nie wiem. Pytanie czy tryb awaryjny w połączeniu z "normalnym" funkcjonowaniem skrzyni to wina uszkodzenia sterownika? Wyskoczenia adaptacji? Wymiana oleju spowodowała błąd? Czy to się jakoś łączy w ogóle?
    Czekaj cierpliwie na odpowiedź bartka.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    2 godziny temu, vero napisał:

Najważniejsze w tej sytuacji to odczytać błąd (lub błędy) które zapisały się w sterowniku skrzyni biegów. Póki co nie wiemy jeszcze nic...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Cichłbym się dowiedzieć czy jest aktualizacja do mojej skrzyni

Najlepszego w Nowym Roku ! 

multi.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 30.12.2017 o 14:46, wikary napisał:

Witam.

Cichłbym się dowiedzieć czy jest aktualizacja do mojej skrzyni

Najlepszego w Nowym Roku ! 

multi.jpg

Witaj w Nowym Roku !

ja znalazłem wersję 0003 :) w najnowszej paczce z 13 grudnia.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Gdzie tego szukać i jak się wgrywa nowy soft ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Softy można ściągnąć z oficjalnego portalu technicznego audi, natomiast co do flashowania, to należy zaopatrzyć się w odpowiedni interfejs. Ja używam VCP.

Tak jak napisałem kilka postów wyżej, niestety nie udało mi się dotychczas zaktualizować mojej skrzyni (soft 0007 -> 0009).

Do dzisiaj, kiedy podczas kolejnej próby, zaktualizowaną już wersją VCP, błąd który wystąpił, unieruchomił całkowicie komunikację sterownika skrzyni, więc tak jakby go nie było w sieci CAN.

Tym razem jednak po ponownym flashowaniu.... eureka, mam nowy soft, audi odpaliło i jeździ :)

Dodam, że w niniejszym wątku, a także z ASO oraz od wsparcia producenta VCP otrzymałem jedną wskazówkę -> component protection blokuje możliwość upgrade softu.

Do dzisiaj tak myślałem, a teraz już wiem, że tak nie jest :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

masz strone ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie również posiadam Multitronic, czy możecie jakiś warsztat polecić z Dolnośląskiego lub Opolskiego który wymieni mi olej w skrzyni ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    58 minut temu, marcinq82 napisał:

Panowie również posiadam Multitronic, czy możecie jakiś warsztat polecić z Dolnośląskiego lub Opolskiego który wymieni mi olej w skrzyni ?

praktycznie każdy warsztat jest w stanie wymienić olej

nie ma tam żadnej filozofii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę , że najlepiej będzie podjechać do kolegi Bartka . :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Widzę , że najlepiej będzie podjechać do kolegi Bartka . [emoji4]
    Oczywiście że najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    masz strone ?
    Soft jest dostępny na portalu erwin audi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam aktualizacja oprogramowania w skrzyni GAC 4F0910155M z 020 na 040  cos zmieni w niej ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

B6 2,4 multi

Problem: na zimnym , zaraz po odpaleniu gdy wrzucam R lub D (nie sprawdzałem na S lub manualu) obroty zaczynają falować od 500 do 2000 obr i auto nie rusza. Dopiero po chwili lub dodaniu gazu jest mocne szarpnięcie. Po przejechaniu dosłownie kilku metrów jest już ok. Przy późniejszej jeździe jest wszystko dobrze tj, bez szarpnięć, skoków obrotów itp. Nie wiem czy coś do tej sytuacji ma to , iż kilka dni temu auto nie chciało odpalić  - po piątym czy szóstym  przekręceniu kluczyka odpalił. Od tego czasu odpala normalnie. Rozrusznik jest po regeneracji 2 miesiące temu. Zauważyłem też , że słuchać cykający dość głośno i nieregularnie przekaźnik zlokalizowany po lewej stronie przy czy pod bezpiecznikami.

Olej wymieniany 40 tyś temu. Zgodny z zaleceniami.

Pytanie: czy takie działanie skrzyni może mieć związek z jakimiś problemami elektrycznymi?

Oczywiście wkrótce auto pójdzie pod komputer chociaż żaden błąd się nie wyświetlił.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może być. Potrzebna pełna diagnostyka silnika i skrzyni, bez tego ani rusz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    5 godzin temu, Sylwo napisał:

B6 2,4 multi

Problem: na zimnym , zaraz po odpaleniu gdy wrzucam R lub D (nie sprawdzałem na S lub manualu) obroty zaczynają falować od 500 do 2000 obr i auto nie rusza. Dopiero po chwili lub dodaniu gazu jest mocne szarpnięcie. Po przejechaniu dosłownie kilku metrów jest już ok. Przy późniejszej jeździe jest wszystko dobrze tj, bez szarpnięć, skoków obrotów itp. Nie wiem czy coś do tej sytuacji ma to , iż kilka dni temu auto nie chciało odpalić  - po piątym czy szóstym  przekręceniu kluczyka odpalił. Od tego czasu odpala normalnie. Rozrusznik jest po regeneracji 2 miesiące temu. Zauważyłem też , że słuchać cykający dość głośno i nieregularnie przekaźnik zlokalizowany po lewej stronie przy czy pod bezpiecznikami.

Olej wymieniany 40 tyś temu. Zgodny z zaleceniami.

Pytanie: czy takie działanie skrzyni może mieć związek z jakimiś problemami elektrycznymi?

Oczywiście wkrótce auto pójdzie pod komputer chociaż żaden błąd się nie wyświetlił.

Zacznij od odczytania błędów ze sterownika skrzyni i silnika. Masz instalację gazową?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi