Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Antena radiowa i słaby odbiór


rakud29

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam nieorginalne radio i mam slaby odbior jak mi wiadomo antena jest w szybie radio orginalne jakie bylo to rns-e ale ktos wlozyl zwykle i antene radiowa polaczyl przez jakas redukcje co wchodzi w fabryczne wejscie tylko jak biore kabel fabryczny od anteny to jest dwie koncowki takie okragle po co one sa w jedno wejscie jest wlozona ta redukcja a drugie jest takie samo i jest wolne prosze o jakies rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że przy zmianie radia nikt nie podłączył wzmacniacza anteny, a to drugie gniazdo najprawdopodobniej jest od zasilania wzmacniacza. Może któryś z Kolegów podpowie coś bliżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak mam podpic ten wzmacniacz polaczyc razem z antena chodzi mi o to zeby bylo normalne wejscie antenowe z tego fabrycznego prosze o jakas pomoc[br]Dopisany: 15 Wrzesień 2009, 20:39_________________________________________________prosze kogos z kolegow o rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zróbn fotki tych przewodów i umieść na forum to powinno przyspieszyc sprawę.

O ile sie orjentuje to tylko avanty miały wzmacniacz sedany co maja antenę w szybie nie posiadały wzmaka, ale moge sie mylić - tak było w starszych modelach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze wystarczy taki prosty separator antenowy np. z allegro. Jeden koniec wpinasz w radio, z drugiej strony antenę, a na 3 końcówkę podajesz + i masz zasilanie wzmacniacza. Radio fabryczne samo podaje zasilanie dla wzmacniacza, dlatego przy nie ori są takie cyrki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze wystarczy taki prosty separator antenowy np. z allegro. Jeden koniec wpinasz w radio, z drugiej strony antenę, a na 3 końcówkę podajesz + i masz zasilanie wzmacniacza. Radio fabryczne samo podaje zasilanie dla wzmacniacza, dlatego przy nie ori są takie cyrki.

Ja kupiłęm na allegro za 20zł taki separator i radio sciaga ok. ale te wzmacniacze to tylko do avantów były stosowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz takie informacje Kolego? Według mojej wiedzy w sedanie też jest taki wzmacniacz, w B5 ulokowany w słupku zdaje się prawym, ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz takie informacje Kolego? Według mojej wiedzy w sedanie też jest taki wzmacniacz, w B5 ulokowany w słupku zdaje się prawym, ale mogę się mylić.

Na forum jakiś tydzien temu ktoś miał problem z radiem i mu poradziłęm, żeby zakupił separator i jeden z forumowiczy poprawił mnie, że tylko do avanta to pasuje.

Trzeba poszperać głębiej, żeby to roztrzygnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec co radzicie panowie zebym zrobil bardzo zalezy mi na radyjku moze antene nowa gdzies zalozyc i dociagnac kabel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?action=search2

Nie mam czasu grzebać ale jak to przestudjujesz to założę się, żed znajdziesz odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robimy OT, ale znalazłem kilka tematów i tylko w jednym są takie rewelacje o braku wzmacniacza, z innych wynika że sedan B5 i B6 też ma wzmacniacz, a skoro u Kolegi są teki objawy znaczy że w B7 też on jest i nie dostaje zasilania. Opieram się konkretnie na tym: http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t80807.0.html;highlight=wzmacniacz+anteny+sedan

i tym: http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t80376.0.html;highlight=wzmacniacz+antenowy w kwestii rozwiązania problemu naszego Kolegi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę jednak, że skoro był rns, to jedna wtyczka jest od anteny radiowej, a ta wolna od gps :mysli: Separator należałoby zainstalować tak, że wkładasz końcówkę anteny do separatora, całość w radio, a kabel od jego zasilania dajesz na + który pojawia się po włączeniu radia w kostce ISO. Może odezwie się ktoś, kto robił taki myk w młodym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie AUDI od modelu 80 b3 sedany na pewno mają wzmacniacz antenowy w lewym tylnym słupku, nie podałeś zasilania z radia na ten wzmacniacz, przewód w radiu, który jest opisany jako antena w kostce ISO należy podłączyć do przewodu od zasilania wzmacniacza i będzie grało zdejmij osłone słupka i zobacz jaki kolor przewodu oprócz antenowego przychodzi do wzmacniacza i podłącz ten przewód do radia( miałem to w 80 b3 też mi słabo grało i nie łapało fal siedząc w garażu podłączyłem a radio zaczęło grać jak by miało dopalacz, czyściutko zero szumów fale wyszukiwało bez problemów nawet w garażu blaszaku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki ale moze ktos z kolegow wie jaki to kolor bo nie chce nic polamac jak bede to rozbieral [br]Dopisany: 19 Wrzesień 2009, 11:46_________________________________________________jeszcze jedno na wyswietlaczu po lewej stronie tam gdzie jest godzina i data pokazuje sie w lewym rogu taka antenka co to jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno na wyswietlaczu po lewej stronie tam gdzie jest godzina i data pokazuje sie w lewym rogu taka antenka co to jest

:>

Wygląda na to, że właśnie dołączyłeś do ekskluzywnego grona posiadaczy zegara sterowanego radiowo...

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli o co to z tym chodzi dokladnie

zegare.th.jpg

A tutaj wątek na ten temat:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=1641.0

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ktos powie jaki kolor jest tego kabelka od wzmacniacza antenowego bo patrzylem i ciezko jest rozebrac ten boczek a nie chce nic polamac [br]Dopisany: 20 Wrzesień 2009, 07:57_________________________________________________prosze kogos o pomoc z tym kablem jaki to bedzie kolor[br]Dopisany: 22 Wrzesień 2009, 06:27_________________________________________________no pomozcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...