Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BPW] Wymiana turbiny - a dalsza jazda


fotograf87

Rekomendowane odpowiedzi

Na dniach będę wymieniał turbo na większe, mocniejsze (BRD) od 170KM A4. Jak również dostawiał drugi oryginalny intercooler. Czy zanim pojade na zmiane programu do Witka mogę normalnie śmigać autkiem ? Czy mogę coś uszkodzić ?

Dodam tylko ze na chwile obecna jestem juz po wirusie u Witka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie uszkodzisz ,auto bedzie normalnie jezdzic tylko bedzie wiekszy lag jak to na brd

kazdy kto wymienia turbo jakis czas jezdzi na nim za nim na koretke trafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytaj siemiana niedawno to robił :kox: w compsporcie mówili żeby nie jeździć bez strojenia

bez jaj... laik jestem ale drugi intercooler nie ma kompletnie znaczenia... tym bardziej że jesień idzie :decayed:

a turbina daje tyle ile ma zadane... ta będzie miała jedynie większy zapas...

niech mnie ktoś poprawi :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździć można ale raczej delikatnie i bez pełnego otwarcia przepustnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździć można ale raczej delikatnie i bez pełnego otwarcia przepustnicy

niby czemu?to jak masz spr czy turbo jest w formie i pompuje wymagane wartosci? :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no choc by dlatego ze program jest napisany do pracy z innym turbo , przez dodatkowy IC sa inne temperatury w dolcie czyli ogolnie srodowisko pracy uleglo zancznej zmianie.Przeciez nikt go nie zmusza , przynajmniej ja po takiej operacji staral bym sie jezdzic jak naj mniej i jak najdelikatniej do chwili zrobienia programu i zestrojenia wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez to nie jest turbo sterowane nadcisneniem i nie ma zmiany na podcisnienie,wiec program nie ma tu zadnego znaczenia poza wolniejszym wstawaniem turbiny,po programie moze szybciej sie zbierac z dolu.wychodzi na to ze robiac FMIC albo jezdzac w zimie trzeba jezdzic delikatnie :naughty: bo sie zmienia srodowisko pracy turbiny :kox: ?

podstawa po zamontowaniu turbiny to sa logi dyn zeby zobaczyc jak pompuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek98igo zadzwon sobie do kompotow i spytaj dlaczego ja bym jezil delikatnie i auta nie palowal.Twoje auto twoja sprawa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialem dowiedziec sie co powiecie :), ale widze ze zdania podzielone są :) dzwoniłem do Witka i powiedział ze mozna jechac ale delikatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...