Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Jakie sa skutki wlania benzyny do baku


wodniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie. Moja "mądra" żona zatankowała Audi 1,9 Tdi 115 Km (pompowtryskiwacze). Dopiero co zapaliła sie rezerwa. Cwaniara wlała ok 12 l BENZYNY. Olsnienia dostała od razu na stacji i po radzie koleżanki dolała do pełna ropy. samochód w czasie jazdy działa bez zmian, natomiast czasami ma cięzki odpał. Wyjeździła pół baki i z powrotem do pełna ropą. Jakie mogą być konsekwencje? jest szansa za jak mieszanka sie całkowicie rozrzedzi to wszystko wróci do normy? Poradzcie cos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 12 litrów to trochę dużo, dziwię się jak wepchnęła w ogóle grubszy pistolet od benzyny ale w to nie wnikam, na twoim miejscu nie czekałbym na konsekwencje tylko pojechał do mechanika i spuścił cały bak i wymienił filtr paliwa, w ostateczności jak już tyle przejeździłeś to już trochę się wypaliło tej benzyny i może nie będzie żadnych skutków ubocznych. Benzyna jest bardziej sucha od ropy i pewnie w ostateczności mogłaby się pompka zatrzeć wiec ja bym nie ryzykował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwię się jak wepchnęła w ogóle grubszy pistolet od benzyny

no wlasnie od benzyny jest cienszy...

a szkoda ze zona posluchala kolezanki a nie zadzwoniła do Ciebie bo najlepiej było jednak spuscic jak najwiecej tej benzyny i wtedy dolac full ropki.

teraz to juz chyba tylko wymiana filtra zostaje, i moze jakis specyfik na czyszczenie / smarowanie pompowtryskow.... no bo nawet jak ktos powie ze moglo cos zaszkodzic to bedziesz remontowal - tak na wszelki wypadek?>??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie od benzyny jest cienszy i wszedł bez problemu.

Kup na stacji benzynowej jakiś dodatek do smarowania pompowtryskiwaczy, na tą chwile to wszystko co mozesz zrobić, no... chyba, że zdrowaśke jeszcze machniesz zeby wszystko było ok! :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie od benzyny jest cienszy...

No fakt jest cieńszy, btw ja tam nie mam nigdy tego problemu bo wiem który pistolet brać do ręki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co dodatkowo zatykać PD mixolem? jak wcześniej już ktoś napisał wlać dodatek do czyszczenia wtryskiwaczy diesela tylko przy kupnie zwrócić uwage żeby nie zaszkodził PD i w wolnej chwili podjechać na VAGa na zbadanie korekcji PD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojechać z żona na stacje dać godzinkę lekcji na temat dziurek i pistoletu i powinno pomóc do konca zycia :naughty:

12 litrów to prawie 1/4 baku więc bardzo dużo

spuścić całkowicie paliwo z baku, wymienić filtr paliwa i spr. korekcje PD

z PD nie ma zartów jak maja już troche nalatane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co dodatkowo zatykać PD mixolem? jak wcześniej już ktoś napisał wlać dodatek do czyszczenia wtryskiwaczy diesela tylko przy kupnie zwrócić uwage żeby nie zaszkodził PD i w wolnej chwili podjechać na VAGa na zbadanie korekcji PD.

Zastanawiam się co ci mixol zatka w PD? Tak jak radzi grzes1150 możesz dolać mixolu lub innego dodatku do wtrysków i szkoda, że nie uczyniłeś to na samym początku ponieważ teraz to już jest trochę po fakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wlane zostało 12L benzyny potem ze 45 ropy, potem jeszcze pół baku to tam już niewiele jest z tej benzyny... jakieś 6 litrów na cały bak. Przerobi... :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że się nic nie stanie. ja sam wlałem 10 litrów jak kolegę spotkałem po drugiej stronie dystrybutora i wziąłem vervę ale 98 i leję..... dolełm do pełna oleju napędowego i potem po połowie zbiornika i żadnych uszczerbków do tej pory a to już rok od tego czasu. jak byś wlał 30% i więcej to już trzeba spuszczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zalaniu do pełna, wyjeżdzeniu połowy i znowu do pełna z dodatkiem specyfiku do czyszczenia pompowtrysków przez kilka dni było ok. Teraz jest problem. Na zimnym silniku pali super na ciełym trzeba dłuuuugo krecic. Jakies sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zalaniu do pełna, wyjeżdzeniu połowy i znowu do pełna z dodatkiem specyfiku do czyszczenia pompowtrysków przez kilka dni było ok. Teraz jest problem. Na zimnym silniku pali super na ciełym trzeba dłuuuugo krecic. Jakies sugestie?

Może tej benzyny były większe ilości :mysli: Sprawdź VAG-iem korekcje wtrysków blok 13-ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...