Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzypiąca roleta bagażnika w Avancie


Pikuś

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy u was też tak jest, ale u mnie skrzypi mi ta rozsuwana roleta. :sad: Skrzypi w miejscu, w którym zaczepiamy ja po rozsunieciu.
Czy ktoś ma taki problem lub mial podobny i sobie z tym jakos uporał :?:
Nawinołem tasmy izolacyjnej na te dwa konce zaczepiajace ale to nic nie pomogło.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne....

u mnie jest cichutko a i w ex-B4 Avant nie mialem z tym problemów.....

moze juz sprezyna sciagajaca rolete jest słaba i dlatego skrzypi .....

a moze skrzypia spręzynki w tych dzióbkach co wystaja z rolety ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raczej to skrzypi wlasnie przy mocowaniu bo ja zlape za koniec i poruszam gora dol to wlansie tak poskrzypuje. Moze masz racje, ze sprezyna slabo to naciaga i dlatego. Nie jest to az tak glosne ale jednak przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wd-40

To ja myslalem ale nad takim preparatem silikonowym. Trzeba bedzie sprawdzic. Chociaz jakby wczoraj na trasie 400 km nie c :mrgreen: halasowalo az tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe borykam się z tym samym. Początkowo tego nie miałem lub nie dawało się wyznaki ale przy okazji pusowania autka w środku jakimś środkiem do kokpitu przetarłem te misca i od tego czasu cholernie skrzypiało. Owinęłem to izolacją elektr. ale czasami jescze potrafi coś skrzypnąć. docelowo chcę z węża ogrodowego zrobć takie nakładki, one są dwu warstwowe - rozdziele je i jedną z nich nasunę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe borykam się z tym samym. Początkowo tego nie miałem lub nie dawało się wyznaki ale przy okazji pusowania autka w środku jakimś środkiem do kokpitu przetarłem te misca i od tego czasu cholernie skrzypiało. Owinęłem to izolacją elektr. ale czasami jescze potrafi coś skrzypnąć. docelowo chcę z węża ogrodowego zrobć takie nakładki, one są dwu warstwowe - rozdziele je i jedną z nich nasunę.

Ktos mi ostatnio podpowiadał ze kawałek filcu samoprzylepnego powinno pomóc ... dadam ze u mnie tez cichutko skrzypiało podczas drogi powrotnej ... :twisted: Na szczescie klekot wszystko zagłusza ... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myslicie że w nowej A4 to nie skrzypi to sie mylicie hehe ja nie dawalem zadnych filcow ani izolaciji poprostu wyj....m tą rolete :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myslicie że w nowej A4 to nie skrzypi to sie mylicie hehe ja nie dawalem zadnych filcow ani izolaciji poprostu wyj....m tą rolete :P

boje sie pomyslec co zrobisz jak Ci zaczna drzwi skrzypiec ..... :twisted:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakos nie potrafilem zlokalizowac tego wq dzwięku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myslicie że w nowej A4 to nie skrzypi to sie mylicie hehe ja nie dawalem zadnych filcow ani izolaciji poprostu wyj....m tą rolete :P

boje sie pomyslec co zrobisz jak Ci zaczna drzwi skrzypiec ..... :twisted:

Albo koło zapasowe , tudzież klocki hamulcowe ... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ale skrzypienie w bryce doprowadza mnie do szału ,ostatnio psikałem WD-40 na zegary bo coś tam kwiczało i pomogło :) A roleta w B7 zupełnie inaczej jest zamontowana trzyma sie tylko na 2/3 oparcia z tyłu a na 1/3 wisi pewnie dlatego lata i skrzypi , głupi pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie

Nałożyłem na te końcówki gumkę. Owinolem parę razy. Pomogło w 100% do czasu kiedy sie ta gumka nie przetarła .

Powoli przyzwyczajam sie do tego skrzypienia. I nie zwracam na nie uwagi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem. Przetarła sie momentalnie. Choć może troche za cienko owinołem (2-3 warstwy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak ze jakos nie zauwazylem u siebie skrzypienia mimo iz zwrocilem uwage na to po przeczytaniu tegp postu

nie mam na tych koncówkach zadnych nakladek ani nic podobnego i mimo to jest cicho :cool:

ale poza tym czy wy nie posiadacie/słuchacie audio w aucie :mrgreen:

bo mysle ze nawet jak cicho sie nastawi to zadne skrzypienie nie bedzie słyszalne :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie !!!! a nie wystarczy troszkę posmarować czymś tłustym. Po zlokalizowaniu skrzypka w moim aucie, wziąłem na palec troszkę oliwki i posmarowałem wystające zaczepy od rolety. Od tamtego czasu - nie wyszedł więcej na koncert ! (skrzypek) :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ktory elemt wam piszczy bo ja mam sedana, ale jak u mnie cos piszczalo to psikalem silikonem w sprayu. Na opakowaniu jest napisane ze nie brudzi, nie przyciaga kurzu itd. Stosuje sie go np do smarowania maszyn do szycia. W mojej A4 odgielem te plastiki ktore skrzypialy, wypsiukalem, nadmiar starlem i 3 miesiace mam juz spokój.

Silikon ten mozna tez wykozystac w zime do spryskania uszczelek w dzwiach zeby nie przymarzaly, jest bezpieczny dla plastiku i gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załatwiłem kilka cm wężyka ogrodowego - rozwarstwiłem go i naciągnełem na mocowania rolety. Efekt - w czasie jezdy - również po dziurach zero skrzypienia. Jednak rozwiązanie te ma wadę - jak chcę odgiąć klapke od rolety do tyłu bez jej zsuwania to tak głośno skrzypi że obawiam się czy któregoś ranka sąsiadów nie obudzę. Jednak ta gumka z wężyka jest zbyt tępa, nast. eksperyment będzie z jakimś filcem a może kawałeczek irchy wkleić.

Mam jeszcze jednego skrzypka - ten gra kiedy mu się spodoba ale na szczęście nie za często. Otóż przy manewrach na parkingu czasem skrzypi spod kierownicy. Jak dorwę grajka to skrzypki mu rozwale. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłany: 2006-06-15, 10:56

Jak myslicie że w nowej A4 to nie skrzypi to sie mylicie hehe ja nie dawalem zadnych filcow ani izolaciji poprostu wyj....m tą rolete :P

----- ja tak zrobiłem iproblem z głowy polecam przyciemnaiane szybki i nic nie widać co i kogo się wozi :mrgreen: :wink: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...