Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzypiąca roleta bagażnika w Avancie


Pikuś

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie cos tam skrzypi troszke ta roleta, a moze to dlatego ze plastki źle złożyłem po ostatniej demolce.Jest dobry sposób na t podkręcasz troche głośniej muzyczke i juz nie przeszkadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silikon w sprayu na bolące miejsca, i jest ok :cool:

Niestety pomogł na krótko, wroce do mojego wężyka lub filcem wyłoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie dlugo wytestuje srodek z teflonem do smarowania zawiasow itp. tylko, ze on troche bialy jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie dlugo wytestuje srodek z teflonem do smarowania zawiasow itp. tylko, ze on troche bialy jest.

Pikuś bardzo dobry kierunek, suchy teflon jest najlepszy na wszelkie trzaski i szkrzypienie plastików, rolete również.

chyba słabo szukałeś bo bezbarwny jest również.

wkleję lkinka jakby co, jakiś czas będzie aktualny i pewnie nie jednemu pomoże .. :a4fan:

http://www.allegro.pl/item198640199_suchy_smar_teflonowy_bezbarwny_ptfe_firmy_wekem.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie nie dość ,że skrzypi to jeszcze się zacieła i od dawna nie naciąga jej sprężyna ( tkwi w jednym punkcie) :embarrassed:.Może ktoś wie co z tym zrobić,bo przez to jest taka obwiśnięta.

warnwarn.gifMiałeś komunikat, że to jest stary topik

Zignorowałeś go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym teflonem to może pomoże.

Ja w efekcie od około roku jeżdże z wklejonym kawałeczkiem taśmy teflonowej (srebrne lub czarne typu PowerTape) spisuje się elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez juz ponad rok jezdze na zwyklej tasmie izo i jest spokuj. jest to najprostszy sposob. jak to sie komus nie podoba mozna tez uzyc jakis cienkich pierscieni gumowych itd. generalnie chodzi o to zeby oddzielic plastik od plastiku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkładałem gumki, filce, taśmy, smarowałem oliwkami i dalej lipa :embarrassed: Radio nie pomaga, chyba żeby było z 2000W.

Ale się nie poddaję... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem. Nabyłem taśmę teflonową w sklepie hydraulicznym. Owinołem kilka razy

i na jakieś 3 miesiące jest spokój. Oczywiście po takim czasie wyciera się ona i nalezy powtórzyć, ale mi to nie przeszkadza. Grunt że działa :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja maleńkie kawałeczki wkleiłem we wnęki a nie owijałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI tam gdzie zaczepiam roletę, czyli w obrębie ostaniego słupka i gdzie co niektórym wyłamal sie plastik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co niektórym?? u mnie sa tak wyłamane że te boczki już się śruby nie trzymają :).

Ale za bardzo to nie skrzeczy - tylko nie wiem co z tym zrobić.

Boczki drogie a pomysłu jak te naprawić żeby było co przykręcić to nie mam.

Bardziej niestety słupki u mnie dają czadu - oba przednie i prawy środkowy.

Wie ktoś może jak zdjać przednie nie łamiąc ich ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonnen_x, nie ma chyba zadnego skutecznego patentu.

U mnie Ojciec mi polamal ale przyznal sie do winy i zamowil juz boczki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja usunąłem problem taśmą klejącą pokrytą miękkim materiałem ,coś w rodzaju filcu.

Nie wiem gdzie taką można kupić,bo ja dostałem od znajomkam ,co pracuje w oddziale vw,produkującym wiązki elektr.Owijają nią wiązki w miejscach narażonych na obtarcia i na udeżenia o elementy karoserii,żeby ochronić i wygłuszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...