Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzypiąca roleta bagażnika w Avancie


Pikuś

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 11.06.2006 o 20:51, Pikuś napisał:

Nie wiem czy u was też tak jest, ale u mnie skrzypi mi ta rozsuwana roleta. :sad: Skrzypi w miejscu, w którym zaczepiamy ja po rozsunieciu.
Czy ktoś ma taki problem lub mial podobny i sobie z tym jakos uporał :?:
Nawinołem tasmy izolacyjnej na te dwa konce zaczepiajace ale to nic nie pomogło.

Najlepsza jest taśma materiałowa, mam tak już prawie rok, i nic nie skrzypi :D

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo. Coś skrzypi w okolicach tego plastikowego boczku na którym jest czerwona linia. Niemiec wcześniej te plastikowe boczki obkleił jakimś miękkim materiałem. Przez jakiś czas było cicho ale polskie drogi zrobiły swoje i znowu skrzypi. Próbowałem włożyć tam więcej jakiegoś miękkiego materiału - usztywniło to całą roletę ale było jeszcze gorzej. Nie mogę dojść do tego co tam wetknąć żeby przestało skrzypieć na nierównościach... 

Niedawno sprzedałem Audi 80 avant 94 r. - tyle lat fura miała i zero skrzypienia. Tutaj same problemy :/ 

Dnia 3.02.2017 o 10:08, uniqque napisał:

u mnie zaczepy rolety nie skrzypią tylko sama roleta, a dokładnie plastikowe jej boczki. Jak złożę siedzenia i ją w tym miejscu przycisnę to wydaje taki dźwięk jak podczas jazdy mnie wnerwia. 

Z lewej strony (od kierowcy) w boczku bagażnika była taka gumka której się roleta opierała. Wymontowałem ją i mam wrażenie że jest trochę lepiej ale teraz z drugiej strony skrzypi. 

Nie radzę tej gumki wyjmować bo roleta nie ma żadnego oparcia i przy większej dziurze potrafi mocno pierdyknąć.

Macie jakiejś sugestie co z nią zrobić? Myślałem nawet żeby przykleić w tym miejscu kilka warstw filcowych pasków to może by trochę to wytłumiło.

Clipboard02.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a sprawdzcie czy czasami nie macie podłamanych tych zaczepów o ktore sie zaczepia reolete . u mnie byly one delikatnie pekniete i ta ostatnia czesc rolety na ktorej jest rączka latała luzno i dlateog skrzypiało . rozkreciłem boczki dorobiłem blaszki tak zeby złapały ładnie od spodu te podpekane zaczepy i dodatkowo zalałem wszystko klejek 2 składnikowym od spodu oczywiscie . na zewnatrz nic nie widac zaczepy stały sie ZA..BISCIE sztywne i roleta nie skrzypi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też muszę kupić ten zestaw naprawczy bo to skrzypienie i trzeszczenie doprowadza mnie do szału. Na równej drodze jest ok tylko na dziurach i nierównościach się odzywa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. U mnie pomogło napsikanie silikonu w sprayu do wnętrza rolety na jej końcach. Teraz kompletna cisza. Może komuś też to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie mimo zestawu naprawczego z aso lekko trzeszczy i to raczej nie jest ten boczek jak u kolegów wyżej, tylko sama końcówka, chyba pójdę w jakiś smar, bo obklejać mimo wydaniu 44 zł, to aż boli :)
Powie mi ktoś przy okazji ile centymetrów jest od podłogi bagażnika do rolety jak jest zasunięta? planuje kupić lodówkę turystyczną, a auto teraz u mechanika chwilę jeszcze postoi... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29 czerwca 2017 o 13:22, Mateusz0610 napisał:

Powie mi ktoś przy okazji ile centymetrów jest od podłogi bagażnika do rolety jak jest zasunięta? planuje kupić lodówkę turystyczną, a auto teraz u mechanika chwilę jeszcze postoi... 

Zmierzyłem i jest 42 cm od podłogi do rolety. 

Tyle że ja mam B7 ale w B6 powinno być to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie było skrzypienia lecz koniec rolety opadał do dołu i czasami się zwijała.

Nie kupiłem zestawu naprawczego tylko nowe zaczepy rolety i leży sztywno.

Trochę nie rozumiem czemu wszyscy zakładają zestaw naprawczy, jeżeli można wymienić same zaczepy.

Koszt kompletu w ASO 61zł - 8E986366194H

P9DeTpr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie tylko ja mam ten problem niebawem zabieram się za to skrzypienie a tak z innej beczki ma ktoś z was patent jak wyczyścić roletę z zacieków wody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roleta jest z tworzywa więc nawet plakiem powinno zejść [emoji5]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2017 o 10:05, chudy92 napisał:

U mnie nie było skrzypienia lecz koniec rolety opadał do dołu i czasami się zwijała.

Nie kupiłem zestawu naprawczego tylko nowe zaczepy rolety i leży sztywno.

Trochę nie rozumiem czemu wszyscy zakładają zestaw naprawczy, jeżeli można wymienić same zaczepy.

Koszt kompletu w ASO 61zł - 8E986366194H

P9DeTpr.jpg

Gdzie można kupić te zaczepy ?

Montuje się je jak rozumiem na końcu rolety ? ( W miejscu uchwytu za który chwytamy ręką aby zwinąć lub rozwinąć roletę ? )

 

Zestaw naprawczy z allegro obecnie kosztuje 65zl

Edytowane przez bird71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO kupisz. Montuje się na dołączoną do zestawu taśmę dwustronną. Wykręcasz śrubę, którą masz i wkręcasz nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plak lub jakiś Kokpit sobie z tym poradzi.

 

W ASO kupisz. Montuje się na dołączoną do zestawu taśmę dwustronną. Wykręcasz śrubę, którą masz i wkręcasz nową.

Kolega pytał o zaczepy, a nie zestaw naprawczy.

 

Zaczepy owszem kupowałem w ASO i są wciskane w profil, który jest na końcu rolety.

 

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś będzie kiedyś zainteresowany to filcowa podkładka samoprzylepna między roletą a kanapą zrobiła robotę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2018 o 09:28, Pszemeg Tki napisał:

Jeśli ktoś będzie kiedyś zainteresowany to filcowa podkładka samoprzylepna między roletą a kanapą zrobiła robotę. 

Witam, czy to rzeczywiscie zalatwi sprawe ? 

Moja roleta skrzypi niemilosiernie.. i mam wrazenie ze odglosy wydobywaja z tej duzej metalowej obudowy (zwijaka) ktory znajduje sie zaraz za tylnymi zaglowkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2017 o 04:04, HouseNight napisał:

Ja też muszę kupić ten zestaw naprawczy bo to skrzypienie i trzeszczenie doprowadza mnie do szału. Na równej drodze jest ok tylko na dziurach i nierównościach się odzywa. 

hej, czy udalo ci sie rozwiazac problem ? Mnie szlag trafia przez to juz.... nabawie sie nerwicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tym nie robiłem. Jeździłem ze zwiniętą roletą i ten daszek rolety kładłem na zagłówkach z tyłu i wtedy nic nie skrzypiało. Minus taki, że zawsze było widać wnętrze bagażnika ale zawsze miałem tam porządek. 

Teraz samochodu nie mam bo sprzedałem i nie mam problemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2015 o 22:24, Vanzz3 napisał:

Rowniez borykalem sie z tym problemem...

Sprawe zalatwily podkladki filcowe kupione w Leroy Merlin. Nakleilem i jest cisza w koncu

witam,

w ktorym miejscu dokladnie nakleiles je ? moglbys pokazac na przykladowym zdjeciu ? bede bardzo wdzieczny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...