Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzypiąca roleta bagażnika w Avancie


Pikuś

Rekomendowane odpowiedzi

Ja osobiście przykleiłem z tyłu kanapy na wysokości "łączenia" z roletą jak będzie trzeba zamieszczę foto. W tym miejscu okazało się, że "skrzypienie" to tak naprawdę ocieranie o tylną część kanapy- nie wiem jak u innych. Generalnie na początku martwiłem się czy to aby nie coś w zawieszeniu.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Udalo mi sie zniwelowac skrzypienie tylnej rolety praktycznie do minimum. Jeszcze troszke skrzypi ale jest duzo duzo lepiej. Zrobilem takie oto modyfikacje:

- na tylna kapane na wysokosci rolety przykleilem dwie warstwy filcowej podkladki. Kupione w OBI za okolo 12zl i naklejone zarowno na podwojna kanape z tylu jak i pojedyncza

- na dwa plastikowe boczne "bolce" po bokach rozwijanej czesci rolety nawinalem troche czarnej tasmy izolacyjnej

22.JPG11.JPG

Edytowane przez lukasqkrk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, u mnie też wszystko skrzypiało na nierównościach, a roleta się zwijała sama.
Parcianą taśmą owinąłem te bolce z rolety, które się zahacza o otwory tapicerki. Dodatkowo, ktoś pisał, żeby popsikać jakimś smarowidłem miejsca styku zaczepów kanapy (tzn. tam gdzie są zatrzaski kanapy z obu stron). Poszedł w ruch smar sylikonowy w sprayu i mam ciszę. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ,

Najszybszy/najlepszy i moim zdaniem najprostrzy sposób to na końcach czyli tych bolcach dać zwykłą gumkę recepturkę :) Jeżdżę juz miesiąc i jest bloga cisza, a skrzypialo juz niemiłosiernie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pomogło schowanie rolety w piwnicy:decayed: nic nie skrzypi i się nie zwija:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Karol1997 napisał:

u mnie pomogło schowanie rolety w piwnicy:decayed: nic nie skrzypi i się nie zwija:banan:

U mnie to samo.Polecam:decayed::thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rabbi napisał:

U mnie to samo.Polecam:decayed::thumbup1:

dodatkowy + klika milisekund do przyspieszenia :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2018 o 09:58, lukasqkrk napisał:

Panowie,

Udalo mi sie zniwelowac skrzypienie tylnej rolety praktycznie do minimum. Jeszcze troszke skrzypi ale jest duzo duzo lepiej. Zrobilem takie oto modyfikacje:

- na tylna kapane na wysokosci rolety przykleilem dwie warstwy filcowej podkladki. Kupione w OBI za okolo 12zl i naklejone zarowno na podwojna kanape z tylu jak i pojedyncza

- na dwa plastikowe boczne "bolce" po bokach rozwijanej czesci rolety nawinalem troche czarnej tasmy izolacyjnej

 

- Faktycznie pomogło. Kto by pomyślał ze filcowa podkładka i troche taśmy izolacyjnej tak uprzyjemnie jazdę. Dzięki za pomysł :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładałem zestaw naprawczy, bo roleta lubiła się zwinąć i te bolce z rolety owinąłem taśma "parchatką" - ta do izolowania, owijania wiązek przewodów. Cisza i spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2018 o 07:44, zielony0531 napisał:

Witam wszystkich ,

Najszybszy/najlepszy i moim zdaniem najprostrzy sposób to na końcach czyli tych bolcach dać zwykłą gumkę recepturkę :) Jeżdżę juz miesiąc i jest bloga cisza, a skrzypialo juz niemiłosiernie. 

Hahaha niezły patent, na dniach go przetestuję. Dzisiaj podkleiłem filcem, ale przy wsuwaniu rolety w zaczepy jakby się już podwijała/przesuwała więc nie wróżę temu trwałośći...Przeczytałem wszystkie strony i głupia roleta tyle może przysporzyć nerwów. Od momentu kupna jeździłem ze złożoną, ale ostatnio zaczęła w innym miejscu trzeszczeć i już nie wytrzymuję:) jeżdżę raz w miesiącu a jak wsiadam to zamiast banana mam ochotę coś rozwalić. Pozostaje kupić smar silikonowy na zatrzaski przy siedzeniach ewentualnie do rolety oraz patent z gumką, choć wiadomo że lepiej bez. 

Edit: Potwierdzam, podklejenie filcem. Wyciąłem odpowiedni rozmiar, przykleiłem i cisza. Boję się o trwałość, że odpadnie bo się wyrobi od składania/zakładania. To wtedy recepturka. Dzięki

IMG_20190106_174833.jpg

Edytowane przez asmaxx
uzup info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem taki sam problem z trzeszczącą roletą, czarna taśma izolacyjna na dwa bolce rozwiązuje sprawę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak, jak kolega wyżej, tyle, że użyłem parcianej taśmy. Dzięki temu na wybojach roleta się sama nie zwija i nie nie skrzypi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja delikatnie posmarowałem te "wnęki" smarem teflonowym. Od miesiąca jest całkowita, piękna cisza:). Nie wiem jeszcze jak długo takie rozwiązanie będzie działać, ale działa idealnie, a przesmarowanie zajmuje około 32 sekundy:).

Edytowane przez ZwierzuJerzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wstawić fotki i zaznaczyć gdzie dokładnie trzeba podkleić tą roletę żeby nie skrzypiała i trzeszczała? 

Bo już świra idzie dostać jak to skrzypi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2020 o 08:37, WojtasB7 napisał:

Może ktoś wstawić fotki i zaznaczyć gdzie dokładnie trzeba podkleić tą roletę żeby nie skrzypiała i trzeszczała? 

Bo już świra idzie dostać jak to skrzypi ?

oklej sobie te wystające uchwyty rolety taśmą parcianą i będzie cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo kup sobie 2 smoczki, zdemontuj je i załóż je na te wystające końcówki rolety i będziesz miał spokój.  Sprawdzone i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się czytać 10ciu stron tych komicznych rad, więc dam radę innym na przyszłość. Wystarczy owinąć dwa końce rolety taśmą parcianą. To wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Skiera0306 napisał:

Nie chce mi się czytać 10ciu stron tych komicznych rad, więc dam radę innym na przyszłość. Wystarczy owinąć dwa końce rolety taśmą parcianą. To wszystko. 

świetna rada, gdybyś przeczytał chociaż ostatnie kilka postów to byś widział że już wcześniej była polecana.

pozdro i wszystkiego dobrego w nowym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...