Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzypiąca roleta bagażnika w Avancie


Pikuś

Rekomendowane odpowiedzi

Ja psiknąłem silikonem potem WD-40 i po jakimś czasie problem wracał. Ostatnio przesmarowałem te końcówki rolety i miejsca gdzie sie kotwiczy zwykłym smarem grafitowym i od ponad pół roku kompletna cisza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie okleiłem materiałem z dzinsu, tylko jedno owinięcie i jak narazie jest wszystko ok nic nie skrzypi, aż miło jechac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tez skrzypi ale zawsze daje glosniej techniawke i jest luuz. swoja drogą mialem omesie B i roleta nie skrzypiala w audi to chyba jakas lipa jest :P

:shocked:

:D, no Stary, niezle blysnales :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam b6 i umnie też skrzypi, idzie się przyzwyczaić ale jest to denerwujące troszkę ;) poczytałem i spróbuje czymś owinąć, może pomoże.

A swoją drogą to na jakiś większych dziurach-wybojach zdarza mi się że roleta po prostu mi się składa :disgust:

mogli zrobić trochę głębsze te wcięcia i byłoby po problemie a nie takie płytkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byc moze to kwestia przebiegu. ja mam 125.000 i gdy jest rozciagnieta zupelnie jej nie slychac. w gdy schowana, na dziurach wydaje jakies dzwieki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tuz po kupnie trzeszczala niemilosiernie, psiknalem WD i cichosza (od 15k km spokoj, roleta caly czas rozwinieta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy kawałeczek filcu podkleić albo taśmy 2 stronnej :P u mnie juz nie skrzypi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak zakupiłem A4 to już wtedy miałem powyłamywane te mocowania na których mocuje się rozwiniętą roletę.

Mam pytanie: czy jest możliwoś dokupienia samych zaczepów czy może jest to jedna całość z boczkami i muszę kupować oba boczki?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest możliwoś dokupienia samych zaczepów czy może jest to jedna całość z boczkami i muszę kupować oba boczki?

Pozdrawiam

Przyjzyj sie.

Tylko i wylacznei caly boczek od samego dolu do samej gory.

Kupisz tylko uzywki bo podobno juz wycofali z produkcji wiec ASO odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za skrzypiace rolety podziekujmy polskim autostrada i droga, u nas to kazdy samochod sie rozleci, wystarczy kilka razy przez wroclaw przeleciec,

u mnie narazie nie skrzypi ale to dlatego ze w wiekszosci jezdze po dobrych drogach a po polsce to dopiero 10tkm zrobilem. Niemcy nie maja takiego problemu, mam nadzieje ze po 2012 my tez nie bedziemy mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

u mnie w A4 B6 Avant napier.... rurka-pręt (nie wiem co tam jest dokładnie), na którą nawija się siatka mocowana w podsufitce (mam nadzieje, że wiecie o której siatce mówię). Jak sprowadziłem niunie z Niemiec wszystko było :th: wystarczyło pół roku jazdy na naszych extra drogach i proszę rurka-pręt daje znać o sobie :wallbash:

Powiem szczerze, bardzo mnie to denerwuje!!!. Jak wyciągnę roletę jest cisza jak w kościele. Co zrobić?

Powiedzcie mi czy można tą roletę w jakiś sposób zdemontować żeby wyciągnąć rurkę-pręt z tą siatką (chodzi mi o wyciągnięcie całego środka) a zostawić sam korpus i roletę która zasłania bagażnik?

Pozdro all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za skrzypiace rolety podziekujmy polskim autostrada i droga, u nas to kazdy samochod sie rozleci, wystarczy kilka razy przez wroclaw przeleciec,

u mnie narazie nie skrzypi ale to dlatego ze w wiekszosci jezdze po dobrych drogach a po polsce to dopiero 10tkm zrobilem. Niemcy nie maja takiego problemu, mam nadzieje ze po 2012 my tez nie bedziemy mieli.

U mnie skrzypiała od początku zakupu auta,już w Niemczech to zauwazyłem(usłyszałem) :kwasny: ,widocznie Niemiec nie jeździł po tych dobrych drogach :)

Tak czy inaczej,podkładki filcowe załatwiły sprawę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)Witam wszystkich z piszczącą roletką. Ja też to przerabiałem, owijałem tasmą, podklejałem filcem itp. U mnie najlepiej działa wazelina techniczna, posmarowałem zarówno mocowania w boczkach jak i uchwyty samej rolety, oczywiście śladowe ilości tej wazeliny. Jeżdżę tak już pół roku i nic nie piszczy. A co do wyłamanych uchwytów w boczkach to też mam patent z klejeniem. Oczywiście trzeba zdemontować same boczki ale żeby to zrobić należy wyjąć tylną kanapę, boczki przy tylnych drzwiach, listwy przy tylnych szybach, dywanik w bagażniku. Polecam demontowanie boczków w lecie albo w gorącym garażu. Plastik z którego są wykonane boczki w niższych temperaturach w połączeniu z mocno trzymającymi zatrzaskami lubi pękać, co może spowodować, że zamiast naprawić to złamiemy boczek na pół. Przy ściąganiu samych boczków trzeba uwarzać i delikatnie czymś podważać te zatrzaski. Jak już będziemy mieli je na wierzchu to zobaczycie, że producent się nie popisał z tym elementem. W miejscu uchwytów, tj. tam gdzie działają największe siły ścianka boczka ma grubość około 1.5-2 mm. Najlepiej zakupić dobry klej, nie pamiętam nazwy mojego, ale dwuskładnikowy, kosztował ponad 30 pln. Nie klejcie distalem bo nie będzie trzymało. Szkoda, że nie robiłem foto było by łatwiej pokazać co i jak. Ta częśc uchwytu która wystaje z boczku za zewnątrz tj. do bagażnika, jest od środka sporym zagłębieniem. Dokładnie wyczyście i najlepiej przed klejeniem posłużcie się małą szlifireczką z głowiczką o średnicy około 4 mm aby dokładnie zmatować to zagłebienie. Samym papierem ściernym nie ma mozliwości tego zrobić. Następnie zalałem tym klejem to zagłebienie i już. Trzyma super z zewnątrz prawie nic nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sedana i u mnie cisza... no chyba, że nacisnę piuro pełną piczką... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byc moze to kwestia przebiegu. ja mam 125.000 i gdy jest rozciagnieta zupelnie jej nie slychac. w gdy schowana, na dziurach wydaje jakies dzwieki..

Musashi ja mam odwrotnie, gdy roleta jest rozciągnięta to wydaje dziwne dźwięki a gdy złożona w ogóle jej nie słychać. Zastanawiam sie nad kupnem nowej, tylko czy to pomoże?! :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...