Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzypiąca roleta bagażnika w Avancie


Pikuś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam a ja owinołem izolacja ale taką szmaciana do kabli i nic nie piszczy. U mnie to juz sie tak wszystko wyrobiło ze jak wpadałem w dziure to sama mi sie odsuwała . ale teraz mam spokój :cool1: :cool1: :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tematem skrzypka jeszcze się nie zmierzyłem natomiast dosyć szybko i skutecznie załatwiłem temat spadającej rolety na nierównościach - po prostu pojechałem do serwisu w Lubinie i sprzedali mi zestaw naprawczy na tą okazję. Kosztowało to coś około 50zł (muszę wygrzebać paragon to podam ET zainteresowanym) montaż 54s i po problemie - polecam. (a już prawie kupiłem drugą roletę bo sądziłem że sprężyna siada) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda ten zestaw naprawczy? Możesz wstawić jego zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się na jutro zdobyć nr katalogowy części. A w krótkim opisie wygląda to tak - miejsca w bocznych tapicerkach w których zaczepia się roleta są w części przedniej płaskie a w części tylnej półokrągłe. Zestaw składa się z 2 elementów z tworzywa (niwelują część półokrągłą) i 2 śrub do przykręcenia ich w miejscu łączenia tapicerek (śruby zamontowane w tym miejscu fabrycznie mają zbyt duże łby). Przed ich przyśrubowaniem należy jeszcze ściągnąć zabezpieczenie z naklejonej tam taśmy dwustronnej i gotowe... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według tej strony: http://sklep.gajos.com.pl/sklep/ kosztuje ok. 45 zł

Jak myślicie, w nowym Seacie Exeo poprawili już ten błąd? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według tej strony: http://sklep.gajos.com.pl/sklep/ kosztuje ok. 45 zł

Jak myślicie, w nowym Seacie Exeo poprawili już ten błąd? :decayed:

a czy Seat A4 ma już wersję Avant ? :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, w etce mam tylko sedana... a swoją drogą, to ładny S-line ten bordowy avant :>

aaaaaaaaaaaaaaaaa, ST oznacza avanta :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten element i... to działa!!! Przeleciałem się po wszystkich progach w drodze do pracy i roleta cicho siedzi na swoim miejscu. Koniec z odczepiającą się roletą. Hmm... tylko na co ja teraz będę się wkurzał:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten element i... to działa!!! Przeleciałem się po wszystkich progach w drodze do pracy i roleta cicho siedzi na swoim miejscu. Koniec z odczepiającą się roletą. Hmm... tylko na co ja teraz będę się wkurzał:)))

Będziesz sie wkurzał na paździochów na drodze :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info nt. "zestawu naprawczego". Wcześniej myślałem, że po prostu w moim Avancie wyrobiły się mocowania, ale skoro powstał zestaw naprawczy, to znaczy, że spece źle to zaprojektowali. Trochę przegięcie z ceną - ok. 45 pln za dwie śrubki i dwie plastikowe zaślepki ??? :wallbash:

Jeszcze raz dzięki za nr części :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czasem jak szybciej przez leżącego policjanta przejeżdżam albo jakaś chopka na drodze roleta jak nie pie$@$@... tzn zwija się... Ma ktoś tak ? Sądzę, że zestaw 'naprawczy' nie bardzo chyba w tym pomoże, ma ktoś jakiś patent na lepszy naciąg tej roletki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...