Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzypiąca roleta bagażnika w Avancie


Pikuś

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czasem jak szybciej przez leżącego policjanta przejeżdżam albo jakaś chopka na drodze roleta jak nie pie$@$@... tzn zwija się... Ma ktoś tak ? Sądzę, że zestaw 'naprawczy' nie bardzo chyba w tym pomoże, ma ktoś jakiś patent na lepszy naciąg tej roletki?

Ja tak miałem, ale zestaw naprawczy rozwiązał ten problem.

Niestety nadal delikatnie skrzypi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

phpgbv7zm.th.png

Kolory

Czerwony - plastikowe zaczepy

niebieski - aluminiowa listwa

Tak wygląda konstrukcja rolety.

Skrzypi miejsce styku plastiku z aluminiową listwą. Między plastikiem a aluminium jest minimalny luz.

Skrzypienie ustanie jeśli utwardzimy to połączenie - musimy roszerzyć te rogi w plastiku wkładając coś w ich miejsce kolor żółty poniżej.

Później tylko musimy na siłę wepchnąc plastik w aluminiowy profil.

Aby wyjąć plastik - naciskamy jego kawałek, który zaczepia się o aluminium - miejsce zaznaczone na biało

P.S.

WYsoka temperatura powoduje rozszerzanie listwy - skrzypienie się nasila

phpkqqipn.th.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poradziłem sobie ze skrzypieniem w ten sposób. Wymieniałem boczki drzwi, ze starych został mata wygłuszająca (cienka twarda gąbeczka). Wyciąłem paski podłożyłem i gicio:) :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, moze doradzicie - u mnie bardzo skrzypi tunel srodkowy wraz z dzwignia hamulca recznego.

Czy nie byloby warto wymienic calosc? Kupic nowe?

Czy to trudna zabawa? (Mam warunki i narzedzia...)

Dzieki - Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: u mnie był ten sam problem z rozsuwaną siatką - ale uporałam się z tym - mianowicie posmarowałam platikowe części roletki olejkiem zapachowym -śmieszne wiem ale roleta nawet nie zgrzytnie - moze olej to jakieś wyjście? :good:

taśma pomagała na krótko dlatego ,że roleta jest dość ciężka i zaraz znów zaczynało skrzypieć

A jaki mialeś zapaszek tego olejku? :tongue4:

Kurde to chyba odwieczny problem w a4 :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze u mnie tez to trche skrzypi :confused4: ale jeszcze sie za to nie wziełem bo nie miałem nawet kiedy ale czas najwyższy na to :decayed: bo jak mnie bedzie za dużo wkur***ć to garaż :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem powstał niedawno jak czyściłem bagażnik i użyłem plack'a do plastików.

Od tej pory skrzypi i na dziurach roleta wyskakuje z zaczepów. Wcześniej roleta trzymała się na wszystkich naszych dziurach :)

a jakież było moje zdziwienie jaki długi post jest na ten temat :)

przez weekend postaram się zasymulować ten zestaw naprawczy, o którym napisał kolega Dlaczego...

pzdr dla słuchaczy skrzypka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo ale na te wystające zaczepy naciągnąłem uciętą od zwykłego smoczka do butelek dla dzieci końcówkę która jest bardzoooo mięciutka jak wiadomo do tego przeżroczysta i nic nie skrzypi, jeżdze już tak 2 miesiące i działa, z weżem tez próbowałem ale nie są już one takie miękie, a do tego grubsze i pozniej nie miesci sie w tych dołkach przez co moze wypadać na dziurach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomogło posmarowanie smarem i wnęki tej i tych bolców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja proponuje w miejsce zaczepu rolety wsadzić lub przykleić taśmą dwustronną kawałek gąbki i gitara a nie jakieś tam wazeliny co tylko obtłuszczają ałto i łapią do siebie bród ;)

[mod]Co to znaczy Ałto??[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że skrzypiąca roleta to nie tylko moje zmartwienie:) Próbowałem różnych metod naklejałem izolację podkładałem kawałki uszczelki filcowej, niestety nic nie pomogło, jak roleta przestawała skrzypieć to znowu wyskakiwała z zaczepów. Środki do kokpitu też nie pomagały. Moje rozwiązanie było bardzo proste, posmarowałem wszystko wazeliną techniczną i problem ustał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...