Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzypiąca roleta bagażnika w Avancie


Pikuś

Rekomendowane odpowiedzi

Heh też tak miałem w b5, wkurzało strasznie i rozwiązałem w banalny sposób. Wziąłem z fabrycznej apteczki audi poloplaster okleiłem dwa bolce od rolety i święto cisza spokój. Co prawda biały plaster nie wygląda rewelacyjnie ale jak jest rozsunięta to prawie nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie czasem zaskrzypi na dziurze ale mi to nie przeszkadza jak narazie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem skrzypiącej rolety w avancie rozwiązałem następująco.

Wyjąłem roletę. Po wyjęciu/wysunięciu widać, że jest ona mocowana do tylnego oparcia na 2 małych szynach ślizgowych. Owinąłem każde "Ucho" tych szyn taśmą grafitową do uszczelnień hydraulicznych, po około 6 owinięć a następnie wsunąłem roletę na zwoje miejsce. Po owinięciu tych prowadnic taśmą grafitową konieczne jest użycie sporej siły aby wsunąć roletę na swoje miejsce. Od tej pory cisza jak makiem zasiał.

Skrzypiał jeszcze podłokietnik, ale został potraktowany sprayem z olejem silikonowym do uszczelek i jest oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy potrzeć bolce zaczepowe rolety zwykłą świecą woskową i po problemie, zero skrzypień i wyskakiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy potrzeć bolce zaczepowe rolety zwykłą świecą woskową i po problemie, zero skrzypień i wyskakiwania.

ciekawe :decayed: ja nie mam rolety wogóle :naughty: wywaliłem bo doprowadzała mnie do szału :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem skrzypiącej rolety w avancie rozwiązałem następująco.

Wyjąłem roletę. Po wyjęciu/wysunięciu widać, że jest ona mocowana do tylnego oparcia na 2 małych szynach ślizgowych. Owinąłem każde "Ucho" tych szyn taśmą grafitową do uszczelnień hydraulicznych, po około 6 owinięć a następnie wsunąłem roletę na zwoje miejsce. Po owinięciu tych prowadnic taśmą grafitową konieczne jest użycie sporej siły aby wsunąć roletę na swoje miejsce. Od tej pory cisza jak makiem zasiał.

Skrzypiał jeszcze podłokietnik, ale został potraktowany sprayem z olejem silikonowym do uszczelek i jest oki.

Czytam ten wątek i czytam i chyba dopiero mystic.pl trafił w sedno, bo o ile zaczepy lubia wyskoczyc na dziurze i spowodowac zwiniecie rolety i czasem atak serca o tyle same w sobie az tak nie skrzypia (bynajmniej nie u mnie). Skrzypi natomiast cala masywna czesc rolety przymocowana do tylnego siedzenia.

Jak tylko sprawdze opisze moje wrazenia akustyczne bo przeciez kiedys tekst; "nic nie skrzypi, nic nie piszczy' byl synonimem Audi. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: odnosnie skrzypienia rolety co drży gora i dol :kwasny::wink4:...a ja pojechalem do castoramy Qpilem pasek samoprzylepnego filcu...tak cos podobnego co sie daje pod nogi od mebli :tongue4:...tylko ze w tasiemce, okleilem te 2 "kikuty" co trzymaja rolete i nakleilem na te 2 miejsca gdzie sie ja zachacza i problem z glowy :cool1: juz jezdze tak drugi rok i caly czas gra mi:gwizdanie: cisza. pozdrawiam :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze takie pytanie, po każdej jeździe spoglądam do bagażnika i ostatnia część rolety jest pochylona do dołu (a powinna być prosto, tak aby zasłaniać cały bagażnik). Poprawiam ją i znów, przejade kawałek i opada. Jest na to jakiś patent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze takie pytanie, po każdej jeździe spoglądam do bagażnika i ostatnia część rolety jest pochylona do dołu (a powinna być prosto, tak aby zasłaniać cały bagażnik). Poprawiam ją i znów, przejade kawałek i opada. Jest na to jakiś patent?

normalnie dales do myslenia :tongue4: nawet nie zwrocilem na to uwagi...ale rzeczywiscie jest tak tylko ze moja sie odchyla na okolo 10stopni wiec mi to nie przeszkadza :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze takie pytanie, po każdej jeździe spoglądam do bagażnika i ostatnia część rolety jest pochylona do dołu (a powinna być prosto, tak aby zasłaniać cały bagażnik). Poprawiam ją i znów, przejade kawałek i opada. Jest na to jakiś patent?

normalnie dales do myslenia :tongue4: nawet nie zwrocilem na to uwagi...ale rzeczywiscie jest tak tylko ze moja sie odchyla na okolo 10stopni wiec mi to nie przeszkadza :decayed:

Moja trochę więcej, może nawet 45. Wydaje mi się, że ma to związek z naciągiem rolety. Da się jakoś zwiększyć "naciąg" ? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez to że ona odchyla się na te 10-45 stopni właśnie skrzypi. U mnie dzieje się to głównie jak są wysokie temperatury powiedzmy powyżej 25. Jak jest mniej to cisza jak makiem zasiał. Nie wiem czy to plastiki się nagrzewają i wtedy te zaczepy rolety chodzą góra dół dając efekt skrzypienia, który wkur... mnie niemiłosiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu owiń te 2 "bolce" w rolecie jakąś taśmą, żeby nie siedziały zbyt luźno w zaczepach po rozwinięciu rolety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co poradzicie na wyczepianie sie tej nieszczesnej rolety na dziurach? Strasznie mnie to denerwuje :wallbash: a nie chce jej wywalac bo nie lubie jak sie mi ktos gapi do bagaznika :kox:

Kup sobie zestaw "ala" naprawczy w serwisie, a bolce owiń taśmą parcianą (izolacją) aby nie skrzypiała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...