Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czyszczenie / Wymiana kolektora ssącego


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam sie do wyczyszczenia kolektora ssącego, aktualnie mam zaslepiony EGR.
Czym najlepiej czyscić ten kolektor? i czy musze kupowac jakieś uszczelki czy cos innego? Jesli tak , to mógł by ktos napisać co dokładnie(numery) :notworthy:

Jesli ktos chce zmienić kolektor na AWX to polecam zakup u tego goscia
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3366327 w szukajke wpisac kolektor sharan, sprzedaje je po 50zł :good:

Graty potrzebne do wymiany czyszczenia/adaptacji kolektora.

Uszczelka kolektora ssącego:
028129717D - ASO (31zł VW/26zł Skoda) IC (Goetze ok. 14zł Elring 10zł)

Uszczelka dla zaślepki EGR - przy kolektorze wydechowym
038131547A 22mm przy zaworze są 32mm - ASO (16zł VW/13zł Skoda) IC (Elring 6zł) - jeżeli ktoś zaślepia EGR

Śruba kolektora x6 nie przesadzać z momentem, dokręcanie 25Nm
N 0147154 ASO (6,05zł VW/5,25zł Skoda)
lub (również M8x45) znacznie tańsze i bez konieczności stosowania podkładek z AWX`a N 90200604 ASO (1,65zł VW/1,42zł Skoda)

Podkładka x6 (tylko dla śrub N 0147154)
N 01152527 ASO (0,59zł VW/0,52zł Skoda)


dodatkowo przy adaptacji kolektora z PD do VP śruby montujące EGR/flanszę w kolektorze AWX x3
N 10124408 ASO (1,96zł VW/1,68zł Skoda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolektor był zawalony czarna mazią - sadzą wymoeszaną z olejem. Czyści się to paskudnie.

Wpadłem na pomysł który okazał się strzałem w 10-tkę a mianowicie wlewałem do niego po parę kropel

benzyny/rozpuszczalnika i podpalałem po kilku takich akcjach maź zaczęła się zamieniać w twardą skorupę która po delikatnym opukiwaniu odpadała wielkimi płatami. Zabieg powtarzałem do osiągnięcia

idealnie czystego kolektora.Czyszczenie kolektora wraz z demontażem i montażem zajęło mi około 4 godziny.Uszczelki zakupiłem w zwykłym sklepie motoryzacyjnym podając typ silnika - są niezwykle popularne i nie potrzeba numeru części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

preparat do czyszczenia hamulcówhttp://www.oilsandsprays.com/wurth-brake-cleaner-500ml-5-p.asp

zalezy od stopnia zanieczyszczeni kolektora w ojca b5 dało rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam pomoczylem w ropie kilka godzinek ,przeplukalem i zlazlo ... choc nie byl bardzo usyfiony ... teraz czeka nowy kolektor do zalozenia i jest w nim troszke wiecej syfu ... i chyba bedzie wypalanko ... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też czeka czyszczenie :wallbash: z tym wypalaniem to dobry pomysł :good: a jeżeli chodzi o EGRa to zakleiłem go przy wydechowym i mam dziwne odczucia, tak jakby czasem brakowało mu mocy... i opędzlował 8l/100km :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz czeka nowy kolektor do zalozenia

AWX?

ta ... tylko jeszcze flansze musze dorwac/zrobic

p.s kolektor juz sie kapie w ropce w garazu ... :decayed: jak nie odpusci to zastosuje wypalanie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rownierz zabieram sie do czyszczenia kolektora i tak sobie pomyslalem o zaslepieniu egr-a

lecz juz kiedys probowalem i sie przestraszylem jak uslyszalem jak moja a4 zaczela klekotac jak stary transit !!!!!

u was tez tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rownierz zabieram sie do czyszczenia kolektora i tak sobie pomyslalem o zaslepieniu egr-a

lecz juz kiedys probowalem i sie przestraszylem jak uslyszalem jak moja a4 zaczela klekotac jak stary transit !!!!!

u was tez tak jest?

nom :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

preparat do czyszczenia kominków (to nie żart) starwax z castoramy - ale ta pianka w sprayu a nie atomizer i koniecznie starwax, a no i urządzenie LiquiMoly jet clean tronic też ma taką funkcję (bez demontażu)

Masz już to urządzonko?

Jeśli tak, to pisze się na czyszczenie wtrysków w mojej benzynce.

Napisz na PW jaki koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ze moczenie w ropie oraz wypalania nie dalo pozadanego efektu sprobowalem z preparatem do kominkow.

Jako ze nie mialem w domu polecanego wyzej Starwax'a to zastosowalem inny znaleziony w domu preparat do kominkow.

nawalilem tego syfu do srodka i odczekalem ~20 minut i wyplukalem wodą

p051009201601.th.jpg

a oto efekt

p051009210103.th.jpg

p051009210101.th.jpg

jak widac minimalnie sadzy zostalo ale praparatu mialem malo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też się przymierzam do tego w moim AFNie ale nie wiem czy nie darować sobie tego i nie wrzucać od razu kolektora razem z turbinką AWXowego :mysli: EGR zaślepiony :wink4:

Spanky za ile taki kolektor można wychaczyć i co jeszcze potrzeba? :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też się przymierzam do tego w moim AFNie ale nie wiem czy nie darować sobie tego i nie wrzucać od razu kolektora razem z turbinką AWXowego :mysli: EGR zaślepiony :wink4:

Spanky za ile taki kolektor można wychaczyć i co jeszcze potrzeba? :cool1:

kolektor to w polszy za 100zł wyrwiesz a co trzeba jeszcze to i ja jestem ciekaw :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spanky a EGR montujesz???

po co ? :naughty:

co jeszcze potrzeba? :cool1:

nowa uszczelka pod kolektor [ASO]

nowe sruby mocujace kolektor [ASO]

flansze laczaca kolektor z rura dolotu (w AWX w oryginale jest tam EGR) [Allegro/home made]

sruby laczace flansze z kolektorem [ASO]

zaslepka dziury ktoredy wychodzily spaliny [Allegro/home made]

sruba i zacisk do zaslepienia przewodu podcisnieniowego ktory dochodzi do zaworu EGR [do znalezienia w domowym warsztacie]

i pewnie godzina czasu i 2 browarki [jakie kto lubi ] ... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...