Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Jak sprawdzić uszkodzony czujnik cofania


HiRide

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ori czujniki parkowania przod + tył.Od kilku dni kiedy wlaczam wsteczny najpierw pojawia sie prawdilowe pikniecie a po chwili dlugi pisk po czym sygnal zanika a dioda nad radiem zaczyna migac.Oznacza ta usterke systemu.Na vagu wyskoczyl blad i pisze tam ktory czujnik jest uszkodzony.Zdarza sie ze na chwile czujniki dzialaja poprawnie ale to tylko kilka sekund i znowu sie wylaczaja.Czy musze sciagac zderzak zeby sprawdzic czujnik?Jak go w ogole sprawdzic?Zauwazylem ze "tyka' on ciszej niz reszta czujnikow. Nie mam zapasowego a nie usmiecha mi sie dwa razy sciagac i zakladac zderzak :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie same objawy i niestety okazało się, że czujnik był do wymiany :( Czasem czujnik zaskakiwał i wszystko działało, ale po jakimś czasie był tylko długi pisk i brak działania. Popsuty czujnik delikatnie tykał, znacznie ciszej od pozostałych.

Bez zdejmowania zderzaka można wyjąć skrajny czujnik po stronie kierowcy, choć jest bardzo mało miejsca, przy pozostałych jest zbyt ciasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik do wymiany.

W B7 skrajne czujniki mozna wymienic bez zdejmowania zderzaka natomiast srodkowe sa za belka schowane wiec bez sciagania sie nie obejdzie. W B6 pewnie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić :tongue4: przyłóż ucho do czujnika /na wstecznym /i czujnik powinien cykać -jeśli nie to jest uszkodzony :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić :tongue4: przyłóż ucho do czujnika /na wstecznym /i czujnik powinien cykać -jeśli nie to jest uszkodzony :good:

no wlasnie cyka ale ciszej niz pozostale

A niech to!Znowu sciagac zderzak i do tego malowanie czujnika :([br]Dopisany: 02 Październik 2009, 19:29_________________________________________________Czytalem na forum posty ze da sie wyciagnac skrajne boczne czujniki w modelu b6.Efekt taki ze mam pozadnie podrapane dlonie a czujnika nie wyciagnalem ani nie zalozylem bez sciagania zderzaka.Nie ma zadnej mozliwosci wyciagnac czujnik bez odchylania zderzaka z tego wzgledu ze miedzy karoserie i zderzak zmiesci sie dlon watlego nastolatka,nie ma szans zalozyc lub sciagnac wtyczke z czujnika,a teraz najlepsze...jeden z zatrzaskow ktory trzyma czujnik na swpim miejscu jest schowana pod belka zderzaka :)

To mowi samo za siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, długi sygnał po wstecznym i czujniki nie działają. Metodą słuchową znalazłem "trupa" nie brzęczy, czy jest uszkodzony? Niestety nie jest to skrajny lecz lewy-centralny. Może ktoś próbował wymienić bez zdejmowania zderzaka? Lub jakaś instrukcja jak go zdemontować i czy metoda słuchowa jest na 100% pewna, że czujnik do wymiany. Proszę o pomoc. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, długi sygnał po wstecznym i czujniki nie działają. Metodą słuchową znalazłem "trupa" nie brzęczy, czy jest uszkodzony? Niestety nie jest to skrajny lecz lewy-centralny. Może ktoś próbował wymienić bez zdejmowania zderzaka? Lub jakaś instrukcja jak go zdemontować i czy metoda słuchowa jest na 100% pewna, że czujnik do wymiany. Proszę o pomoc. Z góry dzięki.

przod czy tyl ? nie wiem jak u ciebie ale b6 tylko przednie skrajne czujniki mozna wyciagac bez odginania zderzaka-trzeba wyciaganc tylko lampe.DO reszty czujnikow mozna sie dostac tylko po odgieciu polowy zderzaka.

Mi tydzien temu padl kolejny czujnik tym razem z przodu.Dzis kupilem a w poniedzialek do lakiernika :)

Strach pomyslec jak mi padnie pozostale 6 bo 2 juz sa nowe.Zamiast metody sluchowej mozna tez stosowac dotykowa-dotknij(nie za mocno nie za slabo musisz to wyczuc na sprawnym) opuszkiem palca srodek czujnika,powinien dosc glosno "cykac" i bez przykladania ucha bedzie go slychac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie uzyskałem informację, że muszę kupić czujnik o numerze 7H0919275D, czy tylko ten będzie pasował do fabrycznej instalacji, czy można zastosować inny?

do b6 jest taki 4B0919275B byc moze do twojego taki bedzie pasowac ale dokad nie masz jak tego sprawdzic na podmiane to nie ma co ryzykowac zlego zakupu za nie miale pieniadze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temat:

Sprawdzałem dziś u siebie bo też mam ciągły pisk i system się wyłącza, okazało się że cyka tylko 1 czujnik, pozostałe 3 nie cykają, chyba raczej nie padły aż 3 czujniki :?: :mysli:

gdzie szukać dalej bo z elektryki samochodowej cienki jestem :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam się, że to dokładany parktronik więc VAG nic nie pokarze :mysli:, ale wieczorkiem zobaczę VAGiem[br]Dopisany: 07 Czerwiec 2010, 20:41_________________________________________________VAG pokazał to, nie da się skasować, co posprawdzać i jak :?:

Control Module Part Number: 4B0 919 283 P

Component and/or Version: arkingsystem A6 RDW D18

Software Coding: 00106

Work Shop Code: WSC 02325

3 Faults Found:

01545 - Sensor for Parking Aid: Rear Left (G203)

37-00 - Faulty

01546 - Sensor for Parking Aid: Rear Mid-Left (G204)

30-00 - Open or Short to B+

01547 - Sensor for Parking Aid: Rear Mid-Right (G205)

30-00 - Open or Short to B+

[br]Dopisany: 08 Czerwiec 2010, 18:15_________________________________________________sprawdziłem wszystkie gniazda dobrym czujnikiem i okazuje się, że działał na wszystkich więc o zgrozo dla mnie wszystkie 3 są padnięte :wallbash:[br]Dopisany: 08 Czerwiec 2010, 19:15_________________________________________________dla potwierdzenia:

wartość 1.10 ms to czujnik sprawny, a 4.06 ms - uszkodzony

czujnikiparkownia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak można sprawdzić czujniki przed montażem? - da radę miernikiem rezystancję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak można sprawdzić czujniki przed montażem? - da radę miernikiem rezystancję?

raczej zasilaczem 12V DC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu miałem tak w pasku b5 że parktronik się wyłączał . Vag pokazał bład jednego z nich .Zakupiłem używkę wymieniłem i dalej to samo. Okazało się że auto miało wczesniej zdejmowany zderzak i jakiś matołek nie przymocował wiązki tak jak fabryka przykazała. Jeden kabelek się przetarł i problem gotowy po użyciu lutownicy wszystko działa juz kilka lat. Teraz nabyłem a4 b6 i jest tak ze jak włącze wsteczny to coś lekko pika ale słychać długi głośny sygnał parę sekund.Vag nie może się połączyć z modułem. Więc na dniach się za to wezmę.


Sprawa rozwiązana.Ażeby komp się połaczył musiałem włożyć bieg wsteczny i wyskoczył błąd jednego z środkowych czyjników po sprawdzeniu fizycznym nie działa. Zamówiłem zamiennik tylko trzeba drzeć ten nieszczęsny zderzak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z czujnikami, po wbiciu wstecznego jest ciągły pisk, sprawdziłem wszystkie czujniki na ucho i jeden z nich nie ''cykał'' ( G204 ), kupiłem zamiennik wymieniłem czujnik i dalej to samo :/ jednak teraz słyszę że czujnik ''cyka'',  vag pokazuje mi taki błąd:

01546 - sensor for parking aid rear mid-left (G204)

30-00 -  Open or Short to Plus

I tutaj moje pytanie czy jest możliwość że wiązka jest uszkodzona czy raczej kupiłem słaby zamiennik który po prostu nie działa :facepalm:

Zauważyłem też że wymieniony czujnik nie odczytuje odległości cały czas pokazuje 255cm oraz w grupie 004 mam takie odczyty:

 

004.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup ori lub ori używki i będziesz pewny że czujnik jest ok. Oprócz tego może być uszkodzona wiązka tego czujnika lub wyjść ie z modułu tegosz samego czujnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie będę szukał jakiś ori używek, ale po weekendzie zdejme tylni błotnik i spróbuję zamienić czujniki miejscami i wtedy okaże się czy to wina czujnika czy wiązki :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...