Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile oleju do mojego silnika w Audi?


endriuu

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam pytanie.. trzeba lać tak żeby było na bagnecie na maksa?? bo mnie uczono że ma być po środku tego miernika na bagnecie..

nie wiem czy dobrze myślę ale mi się zdaje że jak jest za dużo oleju w silniku to tam jest większe ciśnienie i wtedy nie wywali uszczelki pod głowicą??

wie ktoś czy jedno ma z drugim jakiś związek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie.. trzeba lać tak żeby było na bagnecie na maksa?? bo mnie uczono że ma być po środku tego miernika na bagnecie..

nie wiem czy dobrze myślę ale mi się zdaje że jak jest za dużo oleju w silniku to tam jest większe ciśnienie i wtedy nie wywali uszczelki pod głowicą??

wie ktoś czy jedno ma z drugim jakiś związek??

mozna lać pod max. ja tak zawsze robie. nie mozna lac ponad max...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te ilości podane na pierwszej stronce to są ilości które oznaczają max na bagnecie?? czy jak wleję załóżmy do mojego AHU 3,8L to będzie mniej więcej połowa tej miarki?? bo niby jest że wchodzi 3,8 ale żeby nie było że się wleje to będzie ponad max na bagnecie :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0TDI PD; - 3,8L

nie wiem jak to możliwe, wczoraj zmieniałem w moim Audi A4 B7 2.0 TDI olej razem z filtrem i weszło 4,3L i brakuje 1mm do stanu :>

Sprawdzałem dzisiaj zaraz po jeździe i dalej brakuje 1mm do stanu wiec trzeba dolać trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poinformować, że do silnika V6 2.7 / 3.0 tdi Motul wypuścił nowy olej 8100 X-Clean+ 5w30 spełniający normę VW 504.00/507.00, który jest znacznie tańszy od Specific 504.00/507.00 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przy wymianie oleju wlałem 4 litry do mojego 1Z i miałem idealnie maksimum :D aktualnie jezdze na półsyntetyku Castrol Magnatec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poinformować, że do silnika V6 2.7 / 3.0 tdi Motul wypuścił nowy olej 8100 X-Clean+ 5w30 spełniający normę VW 504.00/507.00, który jest znacznie tańszy od Specific 504.00/507.00 :wink4:

No bo pewnie różni się tym, że nie ma aprobaty - tak samo robi Millers Oils: XF Longlife 5w30 z aprobatą VW 504.00/507.00 kosztuje prawie 300 zł za 5l , a Millers Oils Trident 5w30 Longlife spełnia wymogi VW 504.00/507.00 i jest 2 x tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki i dziewczyny a ile ml oleju jest między min a max ? Znaczy jak zapali sie kontrolka poziomu oleju z napisem MIN ile go trzeba dolać żeby był na środku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki i dziewczyny a ile ml oleju jest między min a max ?

1 litr,

ale lepiej dolac 0,5 litra, wtedy 0,5 litra oleju jest mniej do rozgrzania, a wiec wczesniej uzyska temperature robocza po rozruchu zimnego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki i dziewczyny a ile ml oleju jest między min a max ?

1 litr,

ale lepiej dolac 0,5 litra, wtedy 0,5 litra oleju jest mniej do rozgrzania, a wiec wczesniej uzyska temperature robocza po rozruchu zimnego silnika.

A w przypadku dolewki to mam plakietke Arala z 5w30. W związku z tym dolać mogę olejem obojętnie jakiej firmy byle był 5w30? Czy to musi być Aral?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem wcześniej 1,9TDI z 1998r to wlewałem jej tak 4,3 litra i to był idealny stan.

Teraz na dniach wymienię w Audi A4 1,8T 180km, to napisze jak poszło i ile wlałem pozdrawiam.

Wymieniam na Elf Competition STI 10w40 autko zagazowałem tydzień temu jak myślicie to dobry olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem wcześniej 1,9TDI z 1998r to wlewałem jej tak 4,3 litra i to był idealny stan.

Teraz na dniach wymienię w Audi A4 1,8T 180km, to napisze jak poszło i ile wlałem pozdrawiam.

Wymieniam na Elf Competition STI 10w40 autko zagazowałem tydzień temu jak myślicie to dobry olej

Auto z turbiną musi jezdzic na syntetyku. Ja zalalbym Motula 8100 X-cess 5W-40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...