Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile oleju do mojego silnika w Audi?


endriuu

Rekomendowane odpowiedzi

według infotecha do a4 b6 z filtrem wchodzi 3,5 litra, sprawdzałem u siebie po zlaniu całego oleju z silnika (razem z filtrem) i po zalaniu nowego wchodzi 3,5 i jest równo na maxie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według infotecha do a4 b6 z filtrem wchodzi 3,5 litra, sprawdzałem u siebie po zlaniu całego oleju z silnika (razem z filtrem) i po zalaniu nowego wchodzi 3,5 i jest równo na maxie. Pozdrawiam

ale po wymianie lepiej nalac 3 L. wtedy poziom jest ok 1/2. mniejsze cisnienie w komorze korbowej i szybciej sie nagrzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według infotecha do a4 b6 z filtrem wchodzi 3,5 litra, sprawdzałem u siebie po zlaniu całego oleju z silnika (razem z filtrem) i po zalaniu nowego wchodzi 3,5 i jest równo na maxie. Pozdrawiam

u mnie dokładnie tak samo, w sobotę wymieniałem olej i wszystkie filtry- weszło równe 3,5l i jest to idealny maks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi być taki sam jak jest zalany, a przynajmniej tego samego producenta, oleje niektórych producentów się "gryzą" z innymi, mimo że napisali, że są mieszalne z innymi tej samej klasy lepkości

Kolego nie pisz takich rzeczy bo to jest nieprawda. I wprowadzasz innych w blad.

Wszystkie oleje silnikowe są ze sobą mieszalne.

W dzisiejszych czasach, kazdy olej syntetyczny jest mieszalny z innym olejem syntetycznym.

Wazne zeby byl w tej samej klasie i specyfikacji.

I wiadomo ze jak kogos przycisnie na trasie brak oleju, to do Motulu moze nawet dolac Castrol :>

Oczywiscie, ze nie mozna (nie powinno sie) mieszac syntetyku z np. olejem mineralnym.

No i to chyba tyle w tym temacie.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze nie mozna (nie powinno sie) mieszac syntetyku z np. olejem mineralnym.

No i to chyba tyle w tym temacie.

Pozdrawiam :)

dokładnie - nie powinno sie - ale jak najbardziej mineral z syntetykiem - sa ze soba mieszalne - wykazują tzw: nieograniczoną mieszalność – mieszanie w dowolnych proporcjach cieczy A i B prowadzi zawsze do powstania 1 fazy ciekłej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według infotecha do a4 b6 z filtrem wchodzi 3,5 litra, sprawdzałem u siebie po zlaniu całego oleju z silnika (razem z filtrem) i po zalaniu nowego wchodzi 3,5 i jest równo na maxie. Pozdrawiam

To najwyraźniej jeszcze ~ 0.5 litra zostało Ci gdzieś w silniku :cool1:

Mi zawsze wychodzi ~ 3.8 litra ( a wiem , że i tak jeszcze troszkę zostało )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak juz kiedys pisałem. po odkręceniu chłodnicy oleju ścieka z miski i przewodów jeszcze prawie 0,3-0.4 l i przy takiej wymianie z reguły wlewałem prawie 4,4 litra (4,2-4,4)

Ostatnio wymieniałem olej bez odkręcania chłodnicy i wlazło lekko ponad 4 l.

W B7 jak robiłem to bardzo podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jak wymienialem to weszło troche ponad 4l do BKE. ale przy wymianie po spuszczeniu zakręciłem na 2 sek silnikiem zeby pompa wypluła do pojemnika filtra. Tylko nie zadługo. i ładnie oczysciło układ. Po zalaniu swieżego motulka silniczek cyka jak ta lala. wczesniek klekotał juz (miałem totala ) a nawet nie przejechałem 11k km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 4L oleju tyczy się wszystkich silników 1.9TDI. Mam 1.9tdi BRB i akurat zabieram się za wymianę.

Pytanko poza konkursem: lepiej wyssać olej poprzez bagnet maszynką, czy spuścić przez korek ???

EDIT: nie ma chętnych do odpowiedzi :). W mądrych książkach jest 3.8L mi weszło 4L i jeszcze nie jest max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy.

Pytanko brzmi. Gdzie na bagnecie jest max a gdzie minimum poziomu oleju?

Czy górne załamanie bagnetu to maximum a dolne to minimum?

Czy raczej chodzi o tą "kratkowaną" część bagnetu i jej górna granica to max?

Może i głupie pytanie ale spotkałem sie z 2 różnymi odpowiedziami.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy.

Pytanko brzmi. Gdzie na bagnecie jest max a gdzie minimum poziomu oleju?

Czy górne załamanie bagnetu to maximum a dolne to minimum?

Czy raczej chodzi o tą "kratkowaną" część bagnetu i jej górna granica to max?

Może i głupie pytanie ale spotkałem sie z 2 różnymi odpowiedziami.

Pozdrawiam!

Było o tym juz duzo na forum...

Zakratkowane pole na bagnecie to optymalny poziom oleju... od min. do max.

Powyzej max. do gornego zagiecia to jeszcze "dopuszczalny" stan. Ale lepiej tego nie robic.

Podobnie od min. do dolnego zagiecia.

Stany oleju pod zagieciem i nad sa niedopuszczalne...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B8 2.0 TDI potwierdzam 5L z wymianą filtra i jest w połowie (nie wyciągałem jakoś specjalnie oleju z chłodniczki jeżeli w B8 też istnieje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłącze się do zdania, że wlewając 5,5 litra do 2.5 TDI - jest go za dużo.

Ja musiałem odciągać bo było grubo ponad stan.

Wyszło mi, że wchodzi około 5,1 litra i z tego co widzę po innych wypowiedziach - również na A6 klub - inni mają podobnie.

Przyznam szczerze, że średnio to rozumiem - bo producent podaje 5.5 litra... O co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłącze się do zdania, że wlewając 5,5 litra do 2.5 TDI - jest go za dużo.

Ja musiałem odciągać bo było grubo ponad stan.

Wyszło mi, że wchodzi około 5,1 litra i z tego co widzę po innych wypowiedziach - również na A6 klub - inni mają podobnie.

Przyznam szczerze, że średnio to rozumiem - bo producent podaje 5.5 litra... O co tu chodzi?

Dokładnie, ja również wlałem 5,5 -->musiałem później bawić się ze strzykawką i rurką. Odessałem prawie 0,5 litra i dopiero był górny stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po niecałych 3 miesiącach kolejna wymiana się szykuję :decayed: Ile oleju wchodzi do 1.9tdi b6. Zawsze myślałem że 3,75l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po ostatniej wymianie weszły 4L. Dałem mu trochę czasu, aby dobrze obciekł z silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłącze się do zdania, że wlewając 5,5 litra do 2.5 TDI - jest go za dużo.

Ja musiałem odciągać bo było grubo ponad stan.

Wyszło mi, że wchodzi około 5,1 litra i z tego co widzę po innych wypowiedziach - również na A6 klub - inni mają podobnie.

Przyznam szczerze, że średnio to rozumiem - bo producent podaje 5.5 litra... O co tu chodzi?

Zapewne o to, ze odkrecajac tylko korek, nie spuszczasz calego oleju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...