Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd intake manifold flap motor, jedna z przyczyn - rozwiazanie


OLO_GDA

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o tym zestawie naprawczym?

http://allegro.pl/kolektor-ssacy-2-7-3-0-tdi-audi-vw-a4-a5-a6-a8-q7-i5988357451.html

a tu filmik jak to rozebrać:

Były potwierdzone przypadki że klapy oderwały się i wpadły do silnika? czy po wykręceniu kolektora trzeba wymieniać uszczelki czy można na starych założyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie wywaliłem klapki całkowicie. Jedyna wada to taka, że jak motor zimny to chodzi głośniej i pojawiły się lekkie drgania ponieważ niema regulacji długości kolektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym zestawie naprawczym?

http://allegro.pl/kolektor-ssacy-2-7-3-0-tdi-audi-vw-a4-a5-a6-a8-q7-i5988357451.html

a tu filmik jak to rozebrać:

Były potwierdzone przypadki że klapy oderwały się i wpadły do silnika? czy po wykręceniu kolektora trzeba wymieniać uszczelki czy można na starych założyć?

Robiłem wymianę tych środków w a6 c6 ASB, dokładnie to 5 lipca 2014 przy przebiegu 99 tys km

W tym momencie mamy 17 marca 2016, przebieg 135 tys km, a błąd w VCDS już jest widoczny. Check engine na desce się jeszcze nie pali, ale prędzej czy później to nastąpi...

Jak załatwić ten problem raz na zawsze. Tylko ta tulejka mosiężna wchodzi w grę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumplowi tuleja wpadła do środka i narobiła bigosu... ale to BMW

zacznijcie jeździć normalnie nie dziadować to nie będzie problemów z klapami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumplowi tuleja wpadła do środka i narobiła bigosu... ale to BMW

zacznijcie jeździć normalnie nie dziadować to nie będzie problemów z klapami.

Auto należy do mojego taty, także nie mam wpływu na styl jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a próbowałeś czyścić klapy ? może cykliczne usuwanie zanieczyszczeń załatwi temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierać to wszystko co 30-40 kkm ?? :o Raczej podziękuję. Ostatnio z czyszczeniem zajęło mi to dobrych kilka godzin i niezliczoną ilość słów na K.... i Ch.... :kwasny:
Swoją drogą błąd ponoć bierze się od przekroczenia dolnej skrajnej pozycji o dosłownie milimetr.

Edytowane przez bodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to faktycznie trochę długo... wywalić i pozamiatane.

u mnie klapki po 100 tyś km były idealnie czyste.. podobnie kolektor i przepustnica

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zaślepiłem egr wstawiłem już te zestawy naprawcze kolektorów poczyściłem wszystko i jak narazie spokój :) zobaczymy na jak długo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest gdzieś filmik, na którym można zobaczyć jak zdejmuje się cały kolektor? od a do z? zamówiłem już zestaw naprawczy i czeka mnie wymiana :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmiku nie ma, ale jak w googlu wpiszesz: "demontaż kolektorów 3.0 tdi" to będzie instrukcja ze zdjęciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki. Udało mi się znaleźć filmik, który przedstawia zdjęcie dolotu i kolektora (tylko jednego)

oraz na spokojnie, jak ściągnąć elementy samego kolektora:

Tylko pytanie, czy drugi kolektor też wychodzi w miarę łatwo? Tam widać jest więcej przewodów.

Czy ktoś to u nas przerabiał sam? Jakieś wskazówki, doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi kolektor zdejmuje sie duzo gorzej. trzeba odkrecac przewody do tej listwy paliwowej.

Ja mam tez klapki z zamiennika i narazie chodza ale musialem dodatkowo przerobic zawleczke zabezpieczajaca jak ktos w pierwszym poscie. Tyle ze ja ja zalutowalem dodatkowym drucikiem aby sie nie rozchodzila i pomoglo...

Edytowane przez blade13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nadal aktywny ten post?

Mam podobny problem gdzie engie check zapalil mi sie juz drugi raz po wymianie egr i regeneracji turba (Jakies 2 tys km).

Po kasowaniu vagiem problem ustapil na kilka tygodni i wrocil jak odebral auto z myjni. Wszystko dziala dobrze tj. nie traci mocy, rowno chodzi, nie szarpie. Tylko kontrolka silnika i blad

004120 - Intake mainfold runner (blank2) 

P1018 - 001 - Lower limit not reached - intermittent

 

Co to moze byc i jak sie tego najlepiej pozbyc? Moze chodzic o mechanizm z orginalnego postu? JAk skomplikowana jest wymiana ?

Dzieki

IMG_2046.jpg

IMG_2047.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopie temat dotyczacy nieszczesnych kolektorow

Czy ktos z Was znalazl recepte na naprawe tego ustrojstwa. Warto kupic na allegro regenerowany kolektor razem z nastwanikiem czy moze wystarczy sam zestaw naprawczy ( klapy + uszczelki + ciegno ) i problem rozwiazany?

U mnie zaczał wyskakiwac blad "P2011 - Intake Manifold Runner Control Circuit / Open ( Bank 2 )".

Po sksowaniu blad znika na jakis czas ale po kilkunastu odpaleniach silnika znowu sie pojawia.

Mam wrazenie ze auto wiecej pali przy jezdzie miejskiej z malymi predkosciami i jest mniej żwawe przy niskich obrotach.

z gory dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...