Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[TDI PD] Poduszki silnika gumowo-olejowe z elektrozaworem (Błąd 17994)


PIXI

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, kiemon napisał:

Właśnie widziałem ten filmik i aż się przeraziłem :D Mam tylko nadzieję, że u mnie tak masakrycznie to nie wygląda

Też mi się wydawało że ich stan jest lepszy. Okazało się z goła inaczej ;)

Godzinę temu, kiemon napisał:

... orientujesz się kolego ile kosztuje poduszka skrzyni? ...

Ja kupiłem LEMFORDER za jakieś 150zł na alletanio

Godzinę temu, kiemon napisał:

...I o co chodzi z tym ogranicznikiem? Bo pierwsze słyszę o czymś takim :D

Chodziło mi o odbojnik. Ta guma z przodu silnika. LEM kosztuje jakieś 2 dychy chyba.

i65f8a8e.png

Edytowane przez Ghostveri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie czy do auta z 2002 r. AWX mogę wsadzic poduszkę o nr 8E0199379BF?
Tak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem nic nowego ale niech będzie jeszcze jedna przestroga dla wahających się pomiędzy oryginałem a zamiennikiem - TYLKO ORYGINAŁ! Założyłem zamienniki Meyle i już po pierwszym uruchomieniu silnika wiedziałem, że to był błąd. Po dwóch tygodniach nie wytrzymałem i zamówiłem oryginały. Cały samochód wibrował i było nieustanne buczenie, po dłuższej trasie głowa bolała. 

Po montażu oryginału CISZA I ZERO DRGAŃ. Jak wracałem od mechanika i stałem na światłach to patrzyłem na obrotomierz bo myślałem, że silnik zgasł.

Chciałem zaoszczędzić i jestem 650 zł w plecy... tak więc nie kombinować i brać oryginały. A jak komuś za drogo serwis liczy to piszcie PW do m1chal - załatwi taniej.

Pozdro! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Poduchy silnika w tdi tylko ori. Swoją drogą dziwne że do tej pory żaden producent nie wypuścił dobrego zamiennika. Zbili by na tym kokosy.

Tapatalknięte z Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8 turbo.

No i koledzy ja rowniez połasiłem się na zamienniki firmy corecto i powiem tak. NIE DA SIE WYTRZYMAC. Czym predzej oddaje do mechanika by wymienil na stare zuzyte (ale ori) poduchy.

I mam pytanie do was.

Mam poduszki o numerach

8e0 199 379 A

8e0 199 382 B

Chcialbym jakieś używki na poczatek dobrac ale na allegro jak na lekarstwo jest o tych numerach. Jakie numery zamiennie mozna stosowac by parametrami nie odbiegaly od moich oryginalnych? Lub od jakich silnikow?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8 turbo.
No i koledzy ja rowniez połasiłem się na zamienniki firmy corecto i powiem tak. NIE DA SIE WYTRZYMAC. Czym predzej oddaje do mechanika by wymienil na stare zuzyte (ale ori) poduchy.
I mam pytanie do was.
Mam poduszki o numerach
8e0 199 379 A
8e0 199 382 B
Chcialbym jakieś używki na poczatek dobrac ale na allegro jak na lekarstwo jest o tych numerach. Jakie numery zamiennie mozna stosowac by parametrami nie odbiegaly od moich oryginalnych? Lub od jakich silnikow?
 
 
 
 
Nie wiem jak jest w benzynie więc nie chciał bym Cię źle nakierować. W dizelku sprawa jest prosta. ORI o numerach z pierwszego posta albo nic [emoji6]
Myślę że najprędzej podpowie Ci ktoś na podforum Twojego silnika. Tam bym na Twoim miejscu zapytał w pierwszej kolejności, czy jakieś zamienniki lub poduszki z innego silnika w ogóle wchodzą w grę. Możliwe że tak.

Tapatalknięte z Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Zaczne nowy watek w odpowiednim dziale

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,

jestem po wymianie dwóch poduszek olejowych na oryginał.

Jeżeli ktoś się zastanawia czy się opłaca to powiem, że jak najbardziej.

Miesiąc wcześniej wymieniłem wałek rozrządu i całą górę, teraz poduchy.

SIlniczek pracuje bardzo aksamitnie, w kabinie zero telepania a całym zakresie obrotów, jedynie przy przyspieszaniu w przedziale 1,3 krpm do 1,8 - 1,9 krpm czuć lekkie wibracje.

Też mam takie subiektywne uczucie, że w slalomie auto pewniej się prowadzi nie ma myszkowania, może to placebo albo silnik siedzi stabilniej w ramie na poduchach i się nie przemieszcza.

Pozostało mi jeszcze wymienić poduszki pod skrzynią i zawieszenie silnika w pasie przednim bo mam lekkie haczenie na pierwszym i drugim biegu, ale to może być jeszcze problem z dociskiem i temat na inny temat :)

 

Pozdrawiam VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy poduszka o nr. 4F199379 G z A6 c6 2.0 140KM będzie pasować jako "zamiennik" poduchy:

  • do 06.2004 >> 8E0199379L
  • od 06.2004 do 11.04 >> 8E0199379M
  • od 11.2004 do 08.2008 >> 8E0199379AB
  • od 08.2008 >> 8E0199379BF

?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z drganiem całego nadwozia a dokładniej auto jest po mapie i zauważyłem że auto zaczęło dziwnie się zachowywać właśnie przy przyśpieszaniu niesie na cały samochód takie drobne drgania 

zdecydowałem się na powrót softu na serie ale drgania zostały najgorzej jest na pierwszych biegach odpuszczenie gazu od razu wszystko ustępuje ruszenie z miejsca też słychać taki dziwny rezonans 

Teraz pytanie jak właściwie zdiagnozować poduszki silnika żeby nie wydać 1000 zł bez sensu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z drganiem całego nadwozia a dokładniej auto jest po mapie i zauważyłem że auto zaczęło dziwnie się zachowywać właśnie przy przyśpieszaniu niesie na cały samochód takie drobne drgania 
zdecydowałem się na powrót softu na serie ale drgania zostały najgorzej jest na pierwszych biegach odpuszczenie gazu od razu wszystko ustępuje ruszenie z miejsca też słychać taki dziwny rezonans 
Teraz pytanie jak właściwie zdiagnozować poduszki silnika żeby nie wydać 1000 zł bez sensu 
Przyczyn może być wiele. Na poduszka skrzyni, przeguby wewnętrzne itd. Poduchy jeśli błędu nie masz najlepiej sprawdzić wzrokowo czy nie mają wycieków oleju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zwiększeniu mocy albo dwumas albo przeguby wewnętrzne dostały po d*pie [emoji14]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kamil-vag napisał:

Przy zwiększeniu mocy albo dwumas albo przeguby wewnętrzne dostały po d*pie emoji14.png

poważnie wróciłem do seri 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak Łukasz pisał, oględziny, sprawdzić czy nie ma wycieków, czy guma nie jest spękana, najlepiej odpal auto i dotknij paluchem na samą poduchę a potem na łapie poduchy, wtedy czuć czy tłumi drgania czy nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, luki19862121 napisał:

Poduchy również na wolnych obrotach budą telepie jak wywalone

no wolnych delikatnie czuć ale naprawdę delikatnie jak był dwumas wywalony to było gorzej ale jak odpalam na zimnym to 5 10 sekund czuć mocniej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, marcin120383 napisał:

Przy zwiększeniu mocy albo dwumas albo przeguby wewnętrzne dostały po d*pie

Jednak chyba wykrakałeś 

dziś zwaliłem koła i tak półoś jedna ma minimalny luz naprawdę minimalny ale już  to tej stronie zmieniałem cała półoś 

a po drugiej stronie dosyć że jest luz wydaje mi się że nawet większy to jeszcze w każdym kierunku słychać stuk góra dół i przód tył też to chyba padnie na nią żeby ją wymienic 

chyba że tak ma być w co  wątpię 

Edytowane przez marcin120383
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiał ktoś ori poduchy z allegro?? Chodzi o to,żeby nie wywalić kupe forsy,a trafić na podróbki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...