Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[TDI PD] Poduszki silnika gumowo-olejowe z elektrozaworem (Błąd 17994)


PIXI

Rekomendowane odpowiedzi

PIXI ja u siebie mialem poduszki niby do wymiany - tak twierdzil jeden "majster", wiec kupilem poduchy do ADR'a i przy okazji wymiany rozrządu chcialem by znajomy mechanik - inny niż "majster" wczesniej wspomniany - je wymienił. Co się okazalo.. Moje poduchy są w dobrej kondycji.. :/ :wallbash:

W moim przypadku wywalilo blad zaworu elektrycznego poduszki :przebiegly:

A tak wogole, jak byś potrzebowal 2 rak do pomocy to dzwoń, na warszawskich byl mój nr.

Pozdr

Paweł bardzo Ci dziękuję za parę rąk miło mi :notworthy: a co do poduszki sam włożyłem łapę a kumpel szarpał - bujał silnikiem i mam pełną wiadomość że poducha od strony kierowcy wali , szarpie i stuka a co za tym idzie jest na pewno do wymiany ... Żeby się upewnić to jak ktoś pomoże to VAG-a podłącze i może wyskoczy błąd (Koledzy piszą że nie zawsze ) ale sprobuje

Z tego co ktos kiedyś tu pisał, to nie jest czujnik i na VAG'u nic nie będziesz widział. Elektronika poduszki ma zapewnić tłumienie drgań przez przepuszczanie prądu przez olej i jego zagęszczanie. Nie wiem na ile to prawda. U mnie poduszki byly rozerwane i olej z nich całkowicie uciekl. Na VAG'u nie było żadnych błędów. Po wymianie, na nówki sztunie(2x330PLN), niewiele sie zmieniło.

[br]Dopisany: 18 Lipiec 2011, 22:09_________________________________________________U mnie wywalilo blad poduszki na vagu po tym jak wyciekl plyn:chytry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uhu2 czy czytałeś post adadura? Trochę wyżej..... Nie ma opcji pokazania błędu na vagu poduszki w związku z jej zużyciem :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zuzycia nie pokaze ale jesli nie bedzie przejscia to jak najbardziej. :hi:[br]Dopisany: 19 Lipiec 2011, 13:59_________________________________________________Odepnij wtyczke sprawdz vagiem w silniku i bedzie blad zaworu elektromagnetycznego poduchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w związku z jej zużyciem

:naughty: wywaliło Ci bład w związku z niesprawnym zaworkiem tej poduszki... a nie że Ci płyn wyciekł. U mnie też wyciekł i na vagu oczywiste nie było błędu, że nie ma płynu.... Czytaj ze zrozumieniem... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mial ktos drgania karoseri i nie rowno chodzacy silnik w sensie na boki. :slina: wkurzajaca sprawa ja mam pewnie jakis zamiennik wsadzony i dlatego trzepotuje :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michail , nie domyslaj się tylko rzuć się do kanału i będziesz wiedział :kox: , nie sądzę żeby to nie były Ory .... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro jutro okaze sie wszystko hmm ja wycieku nie mialem zadnego

Jak temat przeczytałeś ... to ja też nie miałem wycieków - tylko dźwięki mnie wkór*iały :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja napisalem ze bede sprawdzal dzwieki bo sie nie przysluchalem tylk ojuz nie wiem na ktorym temacie czy na moim czy na tym bo sie pomieszac juz mozna :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw dojdź do ładu z problemem , a potem będziemy się martwić w którym temacie to opisać :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dobre :D a co do tego vina to ktora cyfra od lewej albo od prawej to opisuje chodzi ci przy 8E?? ja tam mam chyba 4 bo ja mam z lipca go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dobre :D a co do tego vina to ktora cyfra od lewej albo od prawej to opisuje chodzi ci przy 8E?? ja tam mam chyba 4 bo ja mam z lipca go

A w profilu masz 2005 więc WAUZZZ8E2(5) ******* jak piszesz że to lipiec 2004 to (4) ...... :bicz3: popraw profil :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak zrobic logi za pomoca vag com na wlasnie poduchy ja mam w sumie do nich podpiete wtyczki jak zrobic ich tescik??[br]Dopisany: 20 Listopad 2011, 17:37_________________________________________________a jak zrobic logi za pomoca vag com na wlasnie poduchy ja mam w sumie do nich podpiete wtyczki jak zrobic ich tescik??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest powiedziane, że vag pokaze błędy poduszki (masz jedną poduchę z podpięta wtyczką ) u mnie nic nie pokazało :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo to nie jest czujnik elektryczny poduszki tylko mały elektrozaworek który otwiera lub zamyka wypływ powietrza z poduszki czyli zmienia się jej usztywnienie. Jeśli ktoś ma taką poduszkę na wierzchu to niech sobie sprawdzi jak po dodaniu napięcia z akumu na styki napięcia widać przez taki mały otworek w tej kostce na poduszce jak przesuwa się malutki trzpień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm juz mialem wiele mozliwosci od dwumasa przez pompki poduszki pod silnikiem az po popychacze i kat sychro. rozrzadu niektorzy twierdza ze to przez termostat ale ja dolalem swiezego paliwa uszlachetnionego i drgania prawie znikly teraz zaleje do full i wleje liquid molly zobaczymy co sie stanie jak na razie to najtansza opcja jaka posiadam pozniej rrobie sobie termostat i przy okazja oblukam poduszki silnika zrobilem logi to twierdza ze raczej z pompkami ok ale zrobie jeszcze raz w temp roboczej silnika okaze sie wszystko a tak wogule to jak nie ustana drgania i beda wciaz to po kolei to wszystko bede sprawdzal [br]Dopisany: 27 Listopad 2011, 21:40_________________________________________________pixi a ty miales te drgania i co w koncu udalo ci sie je usunac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...