Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[TDI PD] Poduszki silnika gumowo-olejowe z elektrozaworem (Błąd 17994)


PIXI

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy czy jest możliwość sprawdzenia rodzaju/numeru poduszek silnika za pomocą komputera? posiadam VCDS'a i mógłbym to z czytać, lecz nie wiem gdzie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrsob1, ale mi nie chodzi o te bujnięcia tylko o mrowienie m. in. na kierownicy, fotelach na biegu jałowym oraz podczas przyspieszania. Poduszka była wylana ta lewa, wymieniona, żadnej poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest wylana mechanik jak wymieniał rozrząd odkręcił ją obejrzał i stwierdził ze jest jeszcze w dobrym stanie żeby ją zostawić.Przejechalem na niej z 10 tkm i nie czuję żadnych drgań... ( tak mi sie przynajmniej wydaje) a nowa ori jest droga więc odpuscilem, ale czy dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja się wylała i pełno oleju było rozbryzgane, więc wymieniłem, ale nie odczułem jakiejś znaczącej różnicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymianą poduszki jest różnie. U mnie było czuć wyraźne mrowienie na fotelu oraz kierownicy. Poduszka była z urwanym zaworkiem. Wymieniłem na nową oryginalną i problem zniknął. Warto wydać te 500zł szczególnie, że nie wymienia się jej co roku, a raz na wiele lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy moze pojawic sie blad, o ktorym mowa w temacie? Czy tylko w przypadku kiedy olej calkowicie wycieknie...czy nawet przy nieduzym wycieku?

Czy ten blad pojawi, sie przy zwyklym skanowaniu czy trzeba gdzies konkretnie wejsc w VAGu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1977andrzej, błąd się pojawi jeśli ten zawór będzie uszkodzony. Ja miałem wylaną poduszkę i błędu nie pokazywało. Błąd ci się wyświetli jak wejdziesz w błędy silnika w vagu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy poducha z 2.5 tdi podejdzie do 1.9 avf bo słyszałem, że może być twardsza niz do 1.9.. a niektórzy mówią, że nie będzie różnicy.. U mnie sprawa jest taka ze wymieniałem poduchy bo mechanik mowil ze prawa mialem do wymiany wiec zalecil wymianę dwóch.. Kupiłem jakies impergony czy cos jakies slabe zamienniki i teraz żałuje bo trzęsie mi budą a przedtem to bylo super.. jedynie to lewarek mi już nie goni bo na starych jak przygazowałem to się ruszal :) Nie chce wydawać tysiaka więc szukam jakis dobrych uzywek a same są od 2.5 pozdrawiam

Jestem po wymianie poduchy z czujnikiem od 2.5 i jest elegancko żadnych większych drgań :)

Edytowane przez Kuba320
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany , jakie są szanse że poduszki silnika i skrzyni ( razem z łapa mocujacą ) z passata B5 AWX podejdzie do mojego AVF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

Zakupilem juz poduszki wg. numerow podanych wczesniej w tym temacie:

8E0 199 379 BF (poduszka z czujnikiem)

8E0 199 382 AG (poduszka zwykla bez czujnika)

Jedna z nich jest bez czujnika.

Wydaje mi sie jednak, ze jak ostatnio zmienialem olej i ogladalem te poduchy to obie mialy czujnik. Nie jestem jednak juz pewien.

Czy moze ktos rozwiac moje watpliowsci i potwierdzic, ze jedna z poduszek bedzie bez czujnika.

Moj silnik to 1.9tdi AVF z 2004 roku....2005 po VINie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam pytanie w sumie wątpliwość i proszę o jakąś podpowiedz. Wiec tak mechanik stwierdzil ze mam wywalone poduchy prawa i lewa silnika ( jak mi pokazał fakt faktem zrobily sie rudo brazowe mechanik stwierdzil ze sa bez oleju i od tego taki kolor maja) ale czy moze byc to przyczyna szarpania podczas gwałtownego przyspieszenia i odpuszczeniu gazu?? czy moze to byc inna przyczyna np poducha skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy uszkodzonych poduszkach trzęsie buda przy gaszeniu i odpaleniu. Przy zmianie biegów tez szarpie. Uszkodzona poduszka skrzyni objawia się tym że przy gwałtownym ruszaniu z pod auta jest głośny stuk.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy uszkodzonych poduszkach trzęsie buda przy gaszeniu i odpaleniu. Przy zmianie biegów tez szarpie. Uszkodzona poduszka skrzyni objawia się tym że przy gwałtownym ruszaniu z pod auta jest głośny stuk.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

nie ma stuków przy gwałtownym ruszaniu. Czyli mam rozumiec ze objawy ktore opisałem sa wynikiem padnietych poduszek silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem przed wymianą poduszek. Zastanawia mnie, że są 2 kształty poduszek, tzn części gumowej. Jedna to ścięty stożek, drugi typ to jakby poduszka była zapadnięta przy trzpieniu. Czy możecie napisać jaki kształt mają poduszki zamontowane u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś sposób na sprawdzenie poduszki silnika?

Lewą już zmieniłem na nową ori bo stara wylała. Szczerze mówiąc niewiele to dało. Dalej mam odczuwalne drgania.

Myślę wymienić jeszcze prawą, ale wygląda ok i sam nie wiem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam poduszki skrzyni z lemfordera i widzę że są dwa rodzaje - 31106 01 oznaczenie żółta oraz 31105 01 oznaczenie zielona. Ta pierwsza występuje częściej przy quattro. Czy różnica między nimi dotyczy twardości czy jest coś jeszcze? Kto ma wiedzę w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...