Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[TDI PD] Poduszki silnika gumowo-olejowe z elektrozaworem (Błąd 17994)


PIXI

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, kamil-vag napisał:

Panowie takie rzeczy na PW - nie zaśmiecaj wątku.

dokładnie!!

ktoś chętny to zapraszam na PRIV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie taki bład moze powodowac przerwanie jakiegos kabelka i wykasuje blad czy tylko oznacza jedno ze poduszka juz do wymiany?

17994 -  Engine Mount Solenoid Valves (N144/N145): Short to Plus
            P1586 - 35-10 -   - - Intermittent

plamka na pierwszym zdjeciu na poduszce to plyn chlodniczy, ale pod poduszka  widac jakis stary rozowy nalot moze to wylany zel z poduszki, prosze o ocene bo nie wiem czy w ciemno kupowac poduszke

Zdjęcie-0538.jpgZdjęcie-0530.jpgZdjęcie-0529.jpgZdjęcie-0528.jpg

Zdjęcie-0551.jpg

Edytowane przez kubabkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie taki bład moze powodowac przerwanie jakiegos kabelka i wykasuje blad czy tylko oznacza jedno ze poduszka juz do wymiany?
17994 -  Engine Mount Solenoid Valves (N144/N145): Short to Plus
            P1586 - 35-10 -   - - Intermittent
plamka na pierwszym zdjeciu na poduszce to plyn chlodniczy, ale pod poduszka  widac jakis stary rozowy nalot moze to wylany zel z poduszki, prosze o ocene bo nie wiem czy w ciemno kupowac poduszke
5a64ee6f493dc_Zdjcie-0538.thumb.jpg.a2af79a3a2a92425124818013292839a.jpg5a64ee69ef26f_Zdjcie-0530.thumb.jpg.b96b3bb9150bd64443418c9641b2fb6e.jpg5a64ee64d96ee_Zdjcie-0529.thumb.jpg.2b5a58b255fed1f62e5bacc8f4473ea1.jpg5a64ee5eb20b0_Zdjcie-0528.thumb.jpg.a7eab9da885065fb72d3d48d6eaca92c.jpg
5a64ef2683d8e_Zdjcie-0551.thumb.jpg.5458a3fa95c6ec769260af7a71002f70.jpg
Jak masz różowy nalot to raczej poduszka do wymiany. Błąd dotyczy tej malej cewki na poduszce w której maly gumowy zaworek reguluje jej pracę na podstawie obrotów silnika. Prawdopodobnie sie zatarł i błędu już nie skasujesz , będzie wracał.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z doświadczenia wam powiem ze w awx avf sprawdzają się chociażby poduszki z ajm atj które mam włożone u siebie. Bez zaworka one są - w niczym naprawdę to nie przeszkadza

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Panowie, z doświadczenia wam powiem ze w awx avf sprawdzają się chociażby poduszki z ajm atj

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka




A cenowo jak wychodzą?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bercik2 napisał:


 

 


A cenowo jak wychodzą?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
 

 

Nie wiem, mnie nie wyszły nic. Takie miałem w piwnicy ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2017 o 22:53, Tajfun211 napisał:

Już jestem po wymianie, nie powiem że jestem zawiedziony ale jeśli mam być szczery spodziewałem się większej różnicy, drgania jak by trochę zmalały ale dalej występują (być może jestem przewrażliwiony i delikatne drgania w PD-kach to norma i trzeba do nich przywyknąć...)

Jeśli chodzi o wycieki czerwonego oleju to nie zauważyłem takiej barwy, ta z elektrozaworem była sucha natomiast prawa była cała w oleju ale najprawdopodobniej silnikowym (z turbiny) gdyż była mokra od samej góry włącznie z tą osłoną, ale do rzeczy obiecałem zważyć stare poduchy tak więc poniżej wyniki (trochę zaskakujące szczególnie waga lewej poduchy tej z zaworkiem).

Poduszka lewa z elektrozaworem waży 917g (czyli 15g więcej niż nowa którą wsadziłem ...?!)

IMG_4086.jpgimage hosting site

IMG_4087.jpgimage upload no limit

Waga prawej to 706 (11g mniej niż nowa)

IMG_4089.jpgimages upload

 

Witam

Przymierzam się do wymiany zwieszenia silnika min. poduszek w silniku 1,9TDI BRB w A4 B7. Kupiłem dzisiaj dwie używane orginalne poduszki AVON w b.dobrym stanie, wizualnie i organoleptycznie wyglądaja bardzo dobrze brak wycieków brak peknieć i zmeczenia gumy, brak jakigokolwiek przelewani się w poduszcze, nawet nic nie zachlupie. Sprzedajacy deklarował że są z auta z rozbitka z małym przebiegiem w sumie na takie wyglądają. Kolejno sprawdziłem je wagowo a wiec waga niemalże pokrywa się z postem Tajfuna211, poduszki są z starymi indksami i ważą:

Prawa bez czujnika 8E0 199 382K - waga bez osłonki 717g (dokładnie tyle samo co nowa z indeksem AG, która zakupił Tajfun211) tutaj nie mam pojecia co do daty produkcji

Lewa z czujnikiem 8E0 199 379AB - waga 916g (dokałdnie tyle co stara od Tajfuna211 wydarta z auta), na tej poduszce na elmencie czujnika jest widoczna data produkcji 03.2007.

Waga = orginałom i brak chlupania mogą świadczyć o ich bardzo dobej kondycji - sprawdzmy to a dam znac jak sie sprawują jak je założe i porównam wagi starych.

Problemem jest u mnie lewa z czujnikiem która cieknie dokładnie od 100tys ekksploatacji auta. W chiwli jak kupiłem auto to widac było wyciek mały bo mały ale był od początku. Po 100k km nadal wycieka powoli i z upłyem czasu przybyło drgań na pewno nie tylko od tych poduszek, także nie spodziewam się jakiejś mega zmiany dlatego zdecydowałem się na orginalne użyki za 1/4 ceny nówek. Polowałem długo na nie zobaczymy co z tego wyjdzie.

Za chiny nie mogę dojśc jaka jest poduszka skrzyni biegów w manulanej skrzyny 5 biegowej w silniki 1,9 BRB? Mógłby ktoś poradzić? Audi A4B7 rok 2006. Jaki jets numer rozumiem ze ta poduszka jest tylko 1szt czy 2szt? 

Dzieki za podpowiedzi.

Edytowane przez dude5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2018 o 08:10, misiek95 napisał:

Panowie, z doświadczenia wam powiem ze w awx avf sprawdzają się chociażby poduszki z ajm atj które mam włożone u siebie. Bez zaworka one są - w niczym naprawdę to nie przeszkadza

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 

wg. ETKI w AJM występowały poduszki gumowo olejowe bez czujnika:

Lewa: 8D0199379AE -> 8D0199379AR 

Prawa: 8D0199382AE -> 8D0199382AR

Pytanie jak cenowo wychodzą po zniżkach itp

ok. 120 zł można zaoszczędzić stosując te poduszki pytanie czy jest sens przy takich kwotach i ryzyko że będą kiepsko działać.

Cytuj

Za chiny nie mogę dojśc jaka jest poduszka skrzyni biegów w manulanej skrzyny 5 biegowej w silniki 1,9 BRB? Mógłby ktoś poradzić? Audi A4B7 rok 2006. Jaki jets numer rozumiem ze ta poduszka jest tylko 1szt czy 2szt? 

http://pl.realoem.me/Audi/RDW/A4Q/2006/454/R/3/399/399020

Edytowane przez mariuszbyd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dude5, i jakie są efekty po wymianie poduszek ? 

I jeśli można zapytać czy lewa poduszka z czujnikiem powinna cykać ? Właśnie wymienilem poduszkę i przy podaniu gazu słychać jak cyka ten zaworek na poduszce,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Dawcio1211 napisał:

I jeśli można zapytać czy lewa poduszka z czujnikiem powinna cykać ? Właśnie wymienilem poduszkę i przy podaniu gazu słychać jak cyka ten zaworek na poduszce,

Wysterowanie tego zaworka jest właśnie zależne od obrotów silnika... cykanie to zadziałanie cewki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wcześniej też miałem poduszkę z czujnikiem i nie było słychać żadnego cykania, co prawda wylał się z niej olej ale nawet jak jeszcze był to cykania nie było, na dodatek po wymianie nie zauważyłem żadnej poprawy ;/ jutro zmienię na jeszcze jedną bo akurat mam dostęp i zobaczymy czy będzie jakiś efekt. 

kamil-vag,  wiesz może jak dokładnie powinna być usytuowana lewa poduszka silnika w AWX ? Chodzi o położenie tej tulejki ustalajacej, bo wydaje mi się że są dwa ustawienia, tak że ten czujnik jest w stronę przodu auta lub w stronę tyłu 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Dawcio1211 napisał:

ak że ten czujnik jest w stronę przodu auta lub w stronę tyłu 

do tyłu jest oryginalnie ale jak bedzie do przodu to nie będzie różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Dzięki za odp :)

A jak jest z tym przelewającym się olejem w poduszce powinno być to słychać czy nie ? bo równie dobrze jeśli nic nie słychać to poduszka może być wylana 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Dzięki za odp [emoji4]
A jak jest z tym przelewającym się olejem w poduszce powinno być to słychać czy nie ? bo równie dobrze jeśli nic nie słychać to poduszka może być wylana 
Też jestem ciekaw jak to jest z tym chlupaniem. Mam używki w obydwu słychać chlupanie. To dobre czy złom bo już się pogubiłem.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Przymierzam się do wymiany zwieszenia silnika min. poduszek w silniku 1,9TDI BRB w A4 B7. Kupiłem dzisiaj dwie używane orginalne poduszki AVON w b.dobrym stanie, wizualnie i organoleptycznie wyglądaja bardzo dobrze brak wycieków brak peknieć i zmeczenia gumy, brak jakigokolwiek przelewani się w poduszcze, nawet nic nie zachlupie. Sprzedajacy deklarował że są z auta z rozbitka z małym przebiegiem w sumie na takie wyglądają. Kolejno sprawdziłem je wagowo a wiec waga niemalże pokrywa się z postem Tajfuna211, poduszki są z starymi indksami i ważą:
Prawa bez czujnika 8E0 199 382K - waga bez osłonki 717g (dokładnie tyle samo co nowa z indeksem AG, która zakupił Tajfun211) tutaj nie mam pojecia co do daty produkcji
Lewa z czujnikiem 8E0 199 379AB - waga 916g (dokałdnie tyle co stara od Tajfuna211 wydarta z auta), na tej poduszce na elmencie czujnika jest widoczna data produkcji 03.2007.
Waga = orginałom i brak chlupania mogą świadczyć o ich bardzo dobej kondycji - sprawdzmy to a dam znac jak sie sprawują jak je założe i porównam wagi starych.
Problemem jest u mnie lewa z czujnikiem która cieknie dokładnie od 100tys ekksploatacji auta. W chiwli jak kupiłem auto to widac było wyciek mały bo mały ale był od początku. Po 100k km nadal wycieka powoli i z upłyem czasu przybyło drgań na pewno nie tylko od tych poduszek, także nie spodziewam się jakiejś mega zmiany dlatego zdecydowałem się na orginalne użyki za 1/4 ceny nówek. Polowałem długo na nie zobaczymy co z tego wyjdzie.
Za chiny nie mogę dojśc jaka jest poduszka skrzyni biegów w manulanej skrzyny 5 biegowej w silniki 1,9 BRB? Mógłby ktoś poradzić? Audi A4B7 rok 2006. Jaki jets numer rozumiem ze ta poduszka jest tylko 1szt czy 2szt? 
Dzieki za podpowiedzi.
Daj znać po wymianie

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seger75, 

Z moich ostatnich doświadczeń wynika że jeśli chlupocze to poduszka już kończy swój żywot, miałem 3 poduszki używane z czego 2 chlupotały, po założeniu nie było żadnej poprawy, w końcu się zdenerwowałem i zamówiłem nową z ASO, silnik na nowej dużo mniej drży :D Ogólnie polecam sprawdzać poduszkę na wagę, używane miały około 750- 830g a nowa 900g 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać po wymianie

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Jeżeli chlupią tak jak moje to raczej do wymiany :)




Tapatalknięte z Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mogło to spowodować. Druga też peknieta od spodu 6d8554eb1b0897b909ef53cf3026796a.jpg

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuzycie samych poduch, do tego odboj na pasie przednim i poducha skrzyni, z czasem zaczyna podrywać silnik na tyle,że pękają boczne poduchy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...