Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[TDI PD] Poduszki silnika gumowo-olejowe z elektrozaworem (Błąd 17994)


PIXI

Rekomendowane odpowiedzi

:hi: Koledzy próbował ktoś z Was zakładać poduszkę silnika od A6 C6?

ten zaworek to napewno będzie działał ale najbardziej chodzi mi o to czy te poduszki są takiej samej wysokości oraz czy wytłumią charakterystykę drgań naszych PD?

Może ktoś ma dostęp do takiej poduszki i mógłby ją pomierzyć?

Według mnie była by to bardzo dobra alternatywa dla naszych poduszek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są w cenie poduszek od 2,5tdi a i nowe sa tez tańsze z tego co widziałem na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak do 2.5 ida za bezcen, ale cięższy silnik. chociaż niektórzy zakładają i sobie chwalą, jest o tym na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I później znowu będziecie płakać, że wam drży itd ? 

Po to ktoś opracował daną poduszkę do danego silnika, żeby tam była... to samo jest z poduszkami skrzyni. Mają różne oznaczenia i twardości, zapewne inne kategorie wagowe itd... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak panie Kamilu.. ale wydać 400 za sztuke średnio się uśmiecha. żeby to bylo jeszcze pewnikiem że wymienie i błoga cisza to bym zapłacił, a tak to szkoda kasy na zgaduj zgadule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, kwestia tego ile masz zamiar trzymać auto... jak robisz pod siebie itd. to jak najbardziej warto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zniknie buczenie to jak najdłużej bo bardzo mi to auto odpowiada. Moja uwaga skupiła się teraz na podciśnieniu, napewno czytałeś moj post w temacie MemberA4. Co o tym myślisz?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie odebrałem 2 nowe poduszki z ASO Rzeszów, wyszło 1040 zł z ma lewa i prawa stronę dodam że dostałem po 15 % zniżki na sztukę 

Na dniach będę zmieniał ;-)

Edytowane przez rudy51
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.05.2017 o 13:23, michcio1985 napisał:

Jeżeli zniknie buczenie to jak najdłużej bo bardzo mi to auto odpowiada. Moja uwaga skupiła się teraz na podciśnieniu, napewno czytałeś moj post w temacie MemberA4. Co o tym myślisz?

Ale bądź przygotowany, że to nic nie zmieni, tak było u mnie, dwumas, poduszki, pompa vacum, uszczelnienia PD a objawy zbliżone do Twoich nadal występują.

Wcześniej miałem jakieś poduszki bodaj od 2.5 i po zmianie na ori problem u mnie nie ustąpił i zmiany nie zauważyłem a nadzieje miałem duże :)

Czy sprawdzałeś u siebie broki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 10.05.2017 o 15:20, Endrio napisał:

 dwumas, poduszki, pompa vacum, uszczelnienia PD

A czy zostalo  coś do wmiany ?

Edytowane przez WaleryzMoldawii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie obecnie mam przygotowane - półosie, skrzynia, koło pasowe wału, łożysko wałka skrzyni, szklanki, panewki wałka.

Ale kiedy i w jakiej kolejności się zabiorę to nie mam pojęcia.

W międzyczasie sprawdzałem sprężanie na tokach i ciśnienie oleju - niby wszystko w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanie do tych kolegów co samodzielnie wymieniali poduszkę prawa (od strony pasażera) w TDI. Jaki klucz narzędzie będzie potrzebne do odkręcenia nakrętki od poduszki co jest pod turbo? 

Dziękuję za podpowiedź?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jaceko napisał:

Jaki klucz narzędzie będzie potrzebne do odkręcenia nakrętki od poduszki co jest pod turbo? 

Dziękuję za podpowiedź?

Najlepiej się spisuje płaczko-oczkowy 13mm z grzechotką, dodatkowo jak łamany to jeszcze łatwiej :P

 

3816375.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długości standard czy krutka tego klucza?

Dziękuję za odpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miarę krótka bo tam nie ma za wiele miejsca:

IMG_7213.jpg

Ale dokładnie Ci nie powiem jakiej długości...  Z tego co pamiętam to ja odkręcałem zwykłą małą grzechotką z nasadką 13mm ;)

Edytowane przez kamil-vag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam . Znalazłem odpowiednik wg oznaczeń, z Audi a4b5, jest tańszy  od oryginału i jest firmy  lemforder. Czy bedzie pasował? mniejsza cena i dobry producent.

Linki do ofert poniżej, można stwierdzić na podstawie opisów ze można go ożyć również do a4 b6 jako zamiennik?

http://allegro.pl/poduszka-silnika-lemforder-audi-a4-8d5-b5-i6685470198.html - zamiennik

dla

http://allegro.pl/poduszka-silnika-prawa-audi-a4-b6-b7-exeo-tdi-aso-i6711850146.html - ori

 

Mysle takze nad zamiennikiem poduszki z czujnikiem

http://allegro.pl/poduszka-silnika-lewa-audi-a4-b6-b7-tdi-org-od-aso-i6711660600.html?fromVariant=6711850146 - ori

http://allegro.pl/poduszka-silnika-lemforder-audi-a4-8d5-b5-i6685473312.html?reco_id=40149cf8-5a9c-11e7-ac2d-6c3be5c00ef8&ars_rule_id=201 - zamiennik

w tym przypadku jednak takie same oznaczenia nie występują.

co sadzicie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś nie musiał kupować dwa razy i wydawać niepotrzebnie kasy ,  to kup dobrą używkę , ale z oryginału  :P

Tutaj zamienniki się nie sprawdzają , chyba że nie uwierzysz i chcesz sprawdzić na własnej skórze .... to wola Twoja Panie :D

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...