Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Brak wspomagania na wolnych obrotach po wymianie węża


mlodyrolnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W mojej A4 1.6 przeciekał wąż od wspomagania na tym metalowym łączniku na (prawie) środku węża. Odkręciłem wąż i zaniosłem do sklepu, gdzie zakuwają węże hydrauliczne, rozebrali wąż i zakuli mi nowy z tą starą oryginalną końcówką (kawałek rurki zakończonej oczkiem, zwiniętej w kółko). Drugą końcówkę dali nową oczko fi16. założyłem ten wąż i na wolnych obrotach nie działa wspomaganie, trzeba dwoma rękami kierownicę kręcić. Jak przygazuję to lżej się kręci. Płyn w zbiorniku się trochę pieni. Co jest nie tak, przecież poprzednio było wszystko OK, poza przeciekającym wężem i częstymi wydatkami na nowy płyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko oryginalne i działało przed wymianą węża.

Zastanawia mnie że oryginalny miał taki małą średnicę (5mm) , a ten ma 10mm średnicy. Może musi bały przekrój, by pompa mogła wytworzyć odpowiednie ciśnienie, a jak ma duży przelot na wężu to wtedy przepływ jest duży, a małe ciśnienie. Co sądzicie o tej tezie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymien przewod na orginalny i bedzie ok mialem dokladnie to samo u siebie tez zarabialem w agromie i po zalozeniu byly takie objawy jak u ciebie po wymianie wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

"Płyn w zbiorniku się trochę pieni." a może jednak spróbuj poprawnie odpowietrzyć układ.Bo sam przewód nie powinien mieć nic do tego ze pompa wytwarza za małe ciśnienie.(Pompuje płyn o niewłaściwej konsystencji)

To tak jak z hamulcem zapowietrzonym,trzeba go przycisnąć dwa lub trzy razy żeby zahamować,a utaj trzeba zwiększyć obroty pompy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 100% przewod jak byl kombinowany ja tez myslalem ze przewod niema nic do tego nawet oddalem pompe do regeneracji i wymienilem zbiorniczek i to samo po wymianie przewodu na ori jak reka odioł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...