Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Zmiana kół na zimowe


pete007

Rekomendowane odpowiedzi

Mam opony zimowe Goodyear UG 7+ (przejechane ok. 4500 km) gdy ostatnio przekladałem opony gumiarz zasugerował mi przekładanie opon co sezon z przodu na tył i z tyłu na przód, argumentował to tym ze opony będą sie równo zużywały. Wiem ze nawet instrukcja zaleca taka zamiane, ale chciałem sie dowiedziec czy moze miec to jakies skutki uboczne np: złe prowadzenie, sciaganie auta itp ?

Druga sprawa to po ostatniej zimie jak sciagałem koła jedno z nich nie chciało zejsc z piasty (chyba to zasługa korozji) czy jesli posmaruje powierzchnie styku felgi z piastą smarem miedzianym unikne na wiosne takich problemow ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze daje smar na piastę i nieco smaru na śruby choć wiem że niektórzy tego nie zalecają.

Oponki wymieniam przód z tylem (też wbrew zaleceniom bo teoretycznie powinno dawać się zawsze lepsze na tył, niezależnie od rodzaju napędu jednak ja śmigam raczej pomału rekreacyjnie i zakładam oponki wg starej szkoły :) )

Jak masz oponki z tak znikomy przebiegiem to zamień je sobie niech się równo ścierają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...