Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Podczas pracy silnika słychać ,,cykanie" niczym w dieslu


Adriano007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Oststnimi czasy zaobserwowałem że jak zapalam samochód gdy silnik pracuje na wolnych obrotach z pod maski, a dokładniej z okolic pokrywy zaworow dobiega odgłos ,,cykania" coś ala praca silnika diesla. Troszke mnie to rozbawiło - w końcu to benzynka 1.6 aczkolwiek chciałbym wiedziec co jest grane? Co moze być powodem że taki odgłos daje się usłyszeć? Zaznaczam że stan oleju jest oki, a i gdy pojeżdze troche to ten odgłos jak gdyby roszeczke się ściszał. Pozdrawiam i dziki za wskazówki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Oststnimi czasy zaobserwowałem że jak zapalam samochód gdy silnik pracuje na wolnych obrotach z pod maski, a dokładniej z okolic pokrywy zaworow dobiega odgłos ,,cykania" coś ala praca silnika diesla. Troszke mnie to rozbawiło - w końcu to benzynka 1.6 aczkolwiek chciałbym wiedziec co jest grane? Co moze być powodem że taki odgłos daje się usłyszeć? Zaznaczam że stan oleju jest oki, a i gdy pojeżdze troche to ten odgłos jak gdyby roszeczke się ściszał. Pozdrawiam i dziki za wskazówki :hi:

Elektrozawór z węglem aktywnym (N80) Jeśli cyka to znaczy że dziala. Nie dopuszcza aby opary paliwa dostały sie do kabiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrozawór z węglem aktywnym (N80)

On się znajduje po prawej stronie (patrząc od przodu auta). Jeżeli cykanie dochodzi spod pokrywy i cichnie po rozgrzaniu silnika, to są to szklanki (popychacze zaworowe). Ile masz zrobione km od wymiany oleju?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo co kolega powyżej, ale nie zawsze. Mój mechanik powiedział-że niektóre szklanki się "wieszają", ale luzik, nie ma co panikować. Wiem, że mi kitu nie wciska, bo to mój kumpel i od niego właśni kupiłem auto. W zasadzie mam tak od roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Czyli jeśli chodzi o mnie to muszę liczyć sie z wymianą szklanek- masakra. Dodam jeszcze ze zauważyłem od kilku miesięcy że odmą wylatuje mi troche oleju. Czy to poważna usterka, czy to ,,cykanie" jest z tym ubytkiem oleju w tym miejscu powiązane? A ile mechanicy krzyczą za wymianę szklanek? Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Czyli jeśli chodzi o mnie to muszę liczyć sie z wymianą szklanek- masakra. Dodam jeszcze ze zauważyłem od kilku miesięcy że odmą wylatuje mi troche oleju. Czy to poważna usterka, czy to ,,cykanie" jest z tym ubytkiem oleju w tym miejscu powiązane? A ile mechanicy krzyczą za wymianę szklanek? Pozdrawiam :hi:

Wymiana szklanek nie jest jakoś horrenalnie droga, musisz popytać u siebie.

Ja narazie wymienilem olej i jakby sie polepszyło, ale czasami jeszcze slychać.

Czyli ten sam problem. Po wymianie oleju szklanki cichną i w miarę pogarszania się właściwości smarujących coraz bardziej je słychać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Czyli jeśli chodzi o mnie to muszę liczyć sie z wymianą szklanek- masakra. Dodam jeszcze ze zauważyłem od kilku miesięcy że odmą wylatuje mi troche oleju. Czy to poważna usterka, czy to ,,cykanie" jest z tym ubytkiem oleju w tym miejscu powiązane? A ile mechanicy krzyczą za wymianę szklanek? Pozdrawiam :hi:

Miałem to samo. Wymieniłem szklanki i jest jak było. Daj sobie z tym spokój. Ten model tak ma. Jedynie co możesz zrobić to wymień olej. U mnie na Mobilu dużo ciszej chodzi. Miałem wcześniej Castrola to czasami zastanawiałem się czy nie mam diesla pod maską :> Porównywałem to cykanie z innymi ADP jakie mi pod rękę się nawinęły i we wszystkich jest tak samo..... Tak więc dałem spokój z dalszymi działaniami w celu wyciszenia cykania.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nic nie cyka mam tez adp jak zdrowa hydraulika nie ma prawa cykać może kiepskie cisnienie oleju pompa jest nieciekawa zapchane kanaliki olejowe lub wałek rozrządu wyrobiony silnik z fabryki nie wyszedł z cykaniem szkalnek w escorcie tez tak miałem po załozeniu nowego wałka szklanek i wymianie oleju praca silnika była tak cicha że zastanawiałem się czy go mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nic nie cyka mam tez adp jak zdrowa hydraulika nie ma prawa cykać może kiepskie cisnienie oleju pompa jest nieciekawa zapchane kanaliki olejowe lub wałek rozrządu wyrobiony silnik z fabryki nie wyszedł z cykaniem szkalnek w escorcie tez tak miałem po załozeniu nowego wałka szklanek i wymianie oleju praca silnika była tak cicha że zastanawiałem się czy go mam

Być może masz silnik z niskim przebiegiem. A na zimnym po odpaleniu też nic nie słychać??? Odrazu takie ciśnienie??? Mi tak cyka odkąd kupiłem. A to było dobre 5lat temu, silnik ma nawinięte kupę kilometrów, zużycie paliwa w normie osiągi również więc uznałem że nie ma co poprawiać jak jest dobrze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...