Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czyszczenie przepustnicy w A4 B5 1.8 ADR


Labiel

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zapalająca się na chwilę czerwona lampka od oleju może być efektem zapchanej odmy?

Zapala się, gdy olej ma już normalną temperaturę pracy i przeważnie w momencie ruszania z postoju.

Klimatronik nie pokazuje szczególnych wahań obrotów silnika. Na jałowym trzyma równo (wartość z klimatrnika: 7800/8200 naprzemiennie).

Gdy silnik już pochodzi czuć większe szarpanie przy ruszaniu z postoju. W korku itd. Wiązałem to z zużyciem sprzęgła, ale może nie?

Edytowane przez focus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z uszczelką Panowie ? Przychodzi niby jedna na łączenie z kolektorem, dostępna tylko przez serwis, koszt około 41zł + 20zł kurier ... Zamierzam wyczyścić w mojej Audi przepustnicę i chyba jestem zmuszony ją zamówić ... Wy jak sobie z tym poradziliście, też ASO ? Czy przy okazji wyjętej przepustnicy warto zrobić coś jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A co z uszczelką Panowie ? Przychodzi niby jedna na łączenie z kolektorem, dostępna tylko przez serwis, koszt około 41zł + 20zł kurier ... Zamierzam wyczyścić w mojej Audi przepustnicę i chyba jestem zmuszony ją zamówić ... Wy jak sobie z tym poradziliście, też ASO ? Czy przy okazji wyjętej przepustnicy warto zrobić coś jeszcze ?

Ponawiam pytanie poprzednika, jak to jest z uszczelką w tym modelu, ciężko jest ją kupić i nie wiem, czy takiego samego efektu nie da jakiś silikonowy (czy inny) uszczelniacz. Prosiłbym także o podanie linka do strony ASO skąd można ewentualnie takową kupić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do tematu, czy ktoś orientuje się czy jest możliwość dokupienia samej gumy którą jest w tym kolanko które zakłada się na przepustnice.  Chodzi o ten duży oring na wcisk

Ta część znajduje się w tym kolanku od strony przepustnice 

Rys. Nr 10

http://pl.realoem.me/Audi/RDW/A4/1996/156/R/1/133/133020

Edytowane przez Jaro0989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat stary ale nie chcę zakładać kolejnego. A co zrobić jak przy adaptacji wyskakuje error? Słychać jak zaczyna startować i po chwili błąd. Czy to oznacza uszkodzenie samej przepustnicy? i pozostaje szukać drugiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2020 o 11:13, Pieterb napisał:

Temat stary ale nie chcę zakładać kolejnego. A co zrobić jak przy adaptacji wyskakuje error? Słychać jak zaczyna startować i po chwili błąd. Czy to oznacza uszkodzenie samej przepustnicy? i pozostaje szukać drugiej.

Tak, zepsuta przepustnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, k232 napisał:

Tak, zepsuta przepustnica.

dzięki:thumbup1: tematu na razie jeszcze nie zaczynany i tak, brat szuka sprawnej używki. Nawet jej nie wyjmowałem do czyszczenia bo właśnie obawiałem się że to i tak nic nie da. Po ogarnięciu kilku rzeczy auto na razie śmiga, jeno czasem zostaje na obrotach ale da się wyżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pieterb napisał:

dzięki:thumbup1: tematu na razie jeszcze nie zaczynany i tak, brat szuka sprawnej używki. Nawet jej nie wyjmowałem do czyszczenia bo właśnie obawiałem się że to i tak nic nie da. Po ogarnięciu kilku rzeczy auto na razie śmiga, jeno czasem zostaje na obrotach ale da się wyżyć.

Jak coś mam dobrą używkę do sprzedania, z 1.8 adr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. jakie numery ma odma? mam zamiar zakupic na allegro. dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...