Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 2.0 ALT?


decard86

Rekomendowane odpowiedzi

To też często kwestia przyzwyczajenia czy zaufania do danego producenta, ja akurat mam bardzo dobrą opinię na temat Motula jak i Valvoline  znajomy zalewa zawsze półsyntetyk Motul synergi 10 w40 i jest zadowolony, cenowo wiadomo że nieco drożej, ale to też zależy gdzie kupujemy, w jakim sklepie online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audi a4 b7 z 2006r, przebieg 110 tkm. Jaki olej wlac ? Świeżo kupiony,  nie wiem co lane było wcześniej... narazie zrobione 1 tkm i ani ubytku ani kontrolka się nie zaświeciła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mih82 napisał:

audi a4 b7 z 2006r, przebieg 110 tkm. Jaki olej wlac ? Świeżo kupiony,  nie wiem co lane było wcześniej... narazie zrobione 1 tkm i ani ubytku ani kontrolka się nie zaświeciła. 

Opinie są różne, ale na pewno coś dobrego. Liqui Moly, Motul, Valvoline, albo jakaś top liga. Wybierz wedle uznania, albo tabel parametrów,

Pamiętaj, że masz w silniku łańcuch, wariator, zmienne fazy rozrządu i zawory regulowane ciśnieniem oleju, więc olej musi mieć dobre właściwości smarne przy starcie silnika. Wskazane 5W lub 10W o bardzo niskiej temperaturze krzepnięcia/topnienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziex za podpowiedź ;) to coś już wiem i chyba padnie na valvoline, bo do swojego go leje i nieźle się sprawdza :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie troszkę z innej bajki ale związany z olejem ;) Miał ktoś kiedyś z was taką sytuację że po płukance i wymianie oleju jak odkręciło się korek od wlewu oleju to ciągneło się od korka do pokrywy zaworów coś na wzór rozciąganej gumy do żucia? Ja dziś miałem taką sytuację.... i nie wiem czy to normalne dla tego oleju (zalałem pierwszy raz Motul 5w40) czy może mechanik bez mojej wiedzy wlał mi jakiegoś doktorka, ceramizera lub coś w tym stylu i to on się tak ciągnął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liqui moly ceratec ma barwę cegły, słabo miesza się z olejem. W pierwszych tysiącach widać go

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdy wleje się 4,2 l oleju do ALT  to na bagnecie jest max czy może pół zakresu pomiędzy min a max?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak spuściłem stary olej, to analizowałem na bagnecie nowy olej wlewany do silnika. Wlewałem 5W/40, który przyjmował temperaturę pokojową, no, powiedzmy 18-20stopni. Na poniższym zdjęciu zaznaczyłem kolejno litry na opakowaniu.

20170127_175340_Ink_LI2.jpg

Zawartość dodana 1 minute later

Jak miałem wlane 3litry oleju, to stan na bagnecie miałem jak na zdjęciu poniżej.

2017-01-27 17.51.04_.jpg

Zawartość dodana 4 minutes later

Jak miałem wlane 4litry oleju, to stan na bagnecie miałem jak na zdjęciu poniżej.

2017-01-27 17.58.31_.jpg

Zawartość dodana 11 minutes later

A tu mój bagnet, żeby było wiadomo na czym ja jeżdżę, a na czym Ty(Wy). Mój bagnet to ten z prawej strony na lewym zdjęciu. Analizowaliśmy (ja i Jurek) jaka jest różnica z bagnetem bodajże od 1.8T. Zdjęcie po prawej stronie pokazuje doły bagnetów. Mój dół bagnetu na zdjęciu po prawej stronie jest u góry.

20170127_174709_.jpg 20170127_174715_.jpg

Edytowane przez Dajmon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dajmon napisał:

Ja jak spuściłem stary olej, to analizowałem na bagnecie nowy olej wlewany do silnika. Wlewałem 5W/40, który przyjmował temperaturę pokojową, no, powiedzmy 18-20stopni. Na poniższym zdjęciu zaznaczyłem kolejno litry na opakowaniu.

20170127_175340_Ink_LI2.jpg

Zawartość dodana 1 minute later

Jak miałem wlane 3litry oleju, to stan na bagnecie miałem jak na zdjęciu poniżej.

2017-01-27 17.51.04_.jpg

Zawartość dodana 4 minutes later

Jak miałem wlane 4litry oleju, to stan na bagnecie miałem jak na zdjęciu poniżej.

2017-01-27 17.58.31_.jpg

Zawartość dodana 11 minutes later

A tu mój bagnet, żeby było wiadomo na czym ja jeżdżę, a na czym Ty(Wy). Mój bagnet to ten z prawej strony na lewym zdjęciu. Analizowaliśmy (ja i Jurek) jaka jest różnica z bagnetem bodajże od 1.8T. Zdjęcie po prawej stronie pokazuje doły bagnetów. Mój dół bagnetu na zdjęciu po prawej stronie jest u góry.

20170127_174709_.jpg 20170127_174715_.jpg

Dzięki jeszcze raz za odpowiedź:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, back to basic.

"Twoje Audi A4, Instrukcja obsługi"
Wielosezonowy olej lekkobieżny, specyfikacja:
VW 503 00 (dla benzyny bez turbo) - Serwis LongLife 2lata
VW 503 01 (dla benzyny z turbo)- Serwis LongLife 2lata
w przypadku 15000km może ubyć 0,5L.

Czy ktos lał wg specyfikacji producenta spelniajac norme VW 503 00 ?

W standardzie:
VW 500 00
VW 502 00
VW 501 01
Instrukcja informuje, iż wówczas śmiało dolewamy 1L na 1000KM.

U mnie jedna choroba co wlewam. Czy jest to Valvoline/Motul/LM czy nawet Orlen z Tesco w promocji przed koncem daty ważności.
5L schodzi w przeciagu ~4800KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to syto...

Remoncik chyba Cię czeka :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, jjancker napisał:

U mnie jedna choroba co wlewam. Czy jest to Valvoline/Motul/LM czy nawet Orlen z Tesco w promocji przed koncem daty ważności.
5L schodzi w przeciagu ~4800KM

Rekord :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to syto...
Remoncik chyba Cię czeka :-D

Gdyby tylko remont cos dał...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w dziale 2.0 temat o całkowitym remoncie tego silnika, poczytaj i obserwuj bo dajmon cały czas daje znać jak efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Wiem, że pytanie setki razy powielone było.
Od listopada jestem posiadaczem A4 B7
2.0.
Na tą chwilę zalany jest olejem Mobil1 5w30 ESP FORMULA.
Na dniach będę zmieniał oliwę i mam pytanie czy zalewać ten sam??
Czy nie zaszkodzi jak przejdę na 5W40 tylko szczerze nie wiem na jaki sie zdecydować.
Możecie coś polecić przy takim przejściu.


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LM motul valvoline

nie ma problemu lej 5w40 to zadna różnica prawie tym bardziej ze ciepło idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak powyżej, możesz zalać spokojnie syntetyk 5w40 i nie będzie problemu, a sam zobaczysz na którym silnik lepiej i ciszej pracuje. Co do konkretnej firmy to w sumie nic innego jak kwestia gustu oraz przekonania, większość osób na forum polecam Motula lub Valvoline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam aktualnie mobil one i chyba troche glosniej chodzi silnik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wlaniu mobil 1 5w50 niby full syntetyk zaczął chodzić jak traktor i pojawiło się masło na korku olej kupiony u dealera mobila z certyfikatem che.che zlałem to gówno teraz millers silnik mruczy żadnego masła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widocznie wlasciwosci tego oleju nie sa najlepsze, chociaz jak czytalem to nawet polecali go 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...