Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 2.0 ALT?


decard86

Rekomendowane odpowiedzi

No jakieś 700-800 stoij w miejscu stan, ale czy ten MOS nie osadza się jakoś na bagnecie i powoduje przeklamanie poziomu oleju? Możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem już LM, we wtorek zmiana, do tego świece.

Zobaczymy czy coś to da.

Edit 06/04

Na LM silnik wydaje się lżej pracować. Wcześniej lałem motula.

Do niedzieli pewnie zrobię 1000km więc szybko się dowiem czy ten olej coś zmieni.

Edytowane przez tracer123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo czeka mnie wymiana i też zaleje LM i zobaczymy czy coś pomoże.. teraz mi łyka 0,5 na 800 km motula 10w40.

Edytowane przez Kodzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdżę na castrol 10w40 i pije 1L na 1000KM alkoholik jeden :)

osobiście skłonny był bym na MOTUL 10w40 z racji tego że większość osób odradza stanowczo castrola... znaczna większosć :)

wg. mnie doszukiwanie się ''złotego środka'' na zmniejszenie spalania jest trochę bez sensu bo i tak będzie pił :)

skupiłbym się bardziej na '' wartościach odżywczych '' oleju które są zdrowsze dla silnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również przymierzam się do wymiany oleju na lm mos2 liechtlauf i stad moje pytanie czy po zalaniu silnika tym olejem robiac dolewki dokupic ten sam olej czy bez dodatku mos2 ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez dodatku kolego wszystko jest w oleju pzdr tzn olej z dodatkiem ale nie osobno dodatek ???

Edytowane przez Majki1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez dodatku kolego wszystko jest w oleju pzdr tzn olej z dodatkiem ale nie osobno dodatek

masz na mysli to ze jesli zaleje silnik lm mos2 liechtlauf to tym samym robic dolewki czy robic dolewki lm liechtlauf bez mos2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde stan oleju po tysiaku ciągle taki sam :P albo jakiś cud albo nie wiem o co chodzi :P ale dobra pewnie po 2 zacznie żłopać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zbliża się termin wymiany oleju obecnie jeżdzę na millers trident 10w40,mam zamiar zalać teraz millers ee 10w40 nanodrive, Może ktoś ma zalany taki olej,byłbym wdzięczny za opinie i sugestie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany moj alcik teraz smiga na motulu 10w40 i jest oki (jestem jednym z nielicznych na tym swiecie co alcik nie wcina oleju) od ponad 3lat,chce zmienic na valvoline max life 10w40 albo shell helix hx7 10w40 bo wiele dobrego slysze i czytam o tych olejach.co sadzicie o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na LM jest gorzej niż na motulu.

Zobaczymy co będzie po następnej dalewce.

Edit

Po 9 stówkach znowu minimum.

Edytowane przez tracer123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu mnie zaskoczyliście ja mam obecnie motul 10w40 6100s pije mniej niz na volwoline a jesli zmienie na tego LM to moze byc gorzej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zbliża się termin wymiany oleju obecnie jeżdzę na millers trident 10w40,mam zamiar zalać teraz millers ee 10w40 nanodrive, Może ktoś ma zalany taki olej,byłbym wdzięczny za opinie i sugestie

Pozdrawiam

Świetny olej, "będzie Pan zadowolony" ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostałem wierny motulowi 10w40 6100 synergie+ plus filtr oleju ufi.dziś zmienione i na kolejne 12.000km spokoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na LM jest gorzej niż na motulu.

Zobaczymy co będzie po następnej dalewce.

Edit

Po 9 stówkach znowu minimum.

A na motulu jak wyglądało spalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul - dolewka co ~1400. miasto + trasa.

LM z dodatkiem ~900 km w zasadzie sama trasa.

po założeniu instalacji gazowej na motulu się ustabilizowało właśnie na 1400-1600, testowane na 20kkm.

Edytowane przez tracer123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...