Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 2.0 ALT?


decard86

Rekomendowane odpowiedzi

valvo 5w40 lepiej sie spisuje od motula 10w40 ale jest mały problem, na 5w wyjdzie każda nieszczelność silnika.

mi pokazała się nieszczelność na wałku rozrządu (chyba tak ma być), na "szczęście" rozrząd do wymiany za 10kkm.

w moim przypadku w trasie bierze 0.3L na 1000 km,trasa polska szwajcaria (1600km 100-160 km/h), jedna dolewka 300ml i potem jeszcze przelatałem ponad 300km na mieście.

motula czy LM lałem 300 ml co 800-900 km.

czyli, 2000km i dolane 300ml, dawno nie miałem takiego wyniku.

Edytowane przez tracer123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valvo longlife 5w40 czy zwykły ?

Ja cały czas na lm 10w40 mos2 ogólnie teraz jest standardowo czyli 0,5 na 1000km , ale to był jedyny olej na którym po zmianie oleju i płukance przejechałem 3 tys km bez jakiejkolwiek dolewki po 3 tys wróciło do normy .

Edytowane przez Elendir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

valvoline dura blend 5w40, ten niebieski.

spisuje się dobrze i jest tani, jeśli dobre pamiętam to za 4L płaciłem poniżej 80 zł, a za 1L 24 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o Shell Helix Ultra 5w30 ECT C3 ?

Chyba, że masz go w jakiejś wysokiej promocji.

W ubiegłym roku kupowałem coś ok.80 zł / 4 litry, zrobiłem na nim 12 tys. km zjadło mi w tym czasie 1,5 litra tego oleju.

Ciężko coś konkretnego o nim powiedzieć w tym roku wróciłem do Fuchsa tego dolewam nie więcej niż 1 litr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już tyle tych olei i opinii ze człowiek nie wie co wlać :D

ja mam wymianę za 3K i chyba zaleję teraz liquy moly 10w40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od 3 lat smingam na motulu 10w40 i wszystko smiga super,ale teraz przeskocze na shell helix hx7 10w40 i zobaczymy jak bedzie bo slyszalem wiele dobrych zdan o tym oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy mogę zmienić olej silnikowy Castrol 5W30 na Motul 5w40 bez konsekwencji dla silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy mogę zmienić olej silnikowy Castrol 5W30 na Motul 5w40 bez konsekwencji dla silnika?

A czemu chcesz zmienić ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak.. powielam pytanie poprzedników... mogę zmienić z 10w40 na np. 5w40 ?

zastanawiam się jaki dało by to rezultat z poborem oleju (pewnie niewielki) i kulturę pracy silnika ;)

jeżeli nie to wracam do poprzedniego pomysłu liquy moly 10w40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak.. powielam pytanie poprzedników... mogę zmienić z 10w40 na np. 5w40 ?

zastanawiam się jaki dało by to rezultat z poborem oleju (pewnie niewielki) i kulturę pracy silnika ;)

jeżeli nie to wracam do poprzedniego pomysłu liquy moly 10w40

A dlaczego miałbyś nie móc przejść z semi na syntetyk? Mity o wypłukaniu nagaru, rozszczelnieniu, mikropęknięć w bloku, które ten nagar uszczelnia i innych wymysłów pseudo-mechaników już dawno zostały zdementowane. Na pewno na plus dla filmu olejowego, jak ciągnęło oliwe tak dalej będzie ciągnąć. To ALT... Gdybyś jeździł prostym 1.6 8-mio zaworowym mógłbyś sobie pozwolić nawet na półsyntetyk bez problemu. Ale w 2.0 gdzie jest hydrauliczne kasowanie luzu zaworów, napinacz i łańcuch... hmm no jeździć na słabym oleju to nie jest dobry pomysł.

na 5w wyjdzie każda nieszczelność silnika.

mi pokazała się nieszczelność na wałku rozrządu (chyba tak ma być), na "szczęście" rozrząd do wymiany za 10kkm.

Jak gdzieś jest nieszczelność to się ją likwiduje a nie zalewa bardziej gęsty olej :facepalm:

I nie to nie ma tak być na wałkach są simmeringi, które po wielu latach eksploatacji po prostu puszczają olej..

Edytowane przez uszol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak dobrze rozumiem, wskazanym jest jeździć na 5w40, jeżeli mówimy o ALT ;)

okej więc, odpuszczam półsyntetyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...