Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Czujnik położenia wału korbowego


baraka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jednym z najważniejszych sygnałów pomiarowych używanych przez program sterujący silnikiem spalinowym ZI jest sygnał kątowego położenia wału korbowego oraz obliczony na jego podstawie sygnał prędkości obrotowej. Bez tych sygnałów sterowanie silnikiem byłoby bardzo utrudnione. W elektronicznych systemach sterowania silnikiem spalinowym informacje o prędkości obrotowej i chwilowym położeniu wału korbowego uzyskuje się na podstawie sygnału z tego samego czujnika. Informacje te wykorzystywane są przez system sterowania głównie do sterowania kątem zapłonu i przebiegiem wtrysku paliwa. Ponadto sygnał prędkości obrotowej wykorzystywany jest w takich funkcjach sterujących jak stabilizacja pracy na biegu jałowym, usuwanie par paliwa ze zbiornika, sterowanie działaniem kolektora dolotowego o zmiennej długości, określenie pracy zmiennych faz rozrządu czy też aktywizacja wtrysku dodatkowego powietrza do kolektora wylotowego. Układ pomiarowy musi zatem charakteryzować się dokładnością, niezawodnością i trwałością.

pytanko do tych ktorzy wymienili ten czujnik?gdyz moj silnik troche wariuje i lapie zamule,a po odpieciu aku i jest ok ale tylko na pare dni,,czy wymiana tego czujnika przywruci zycie niuni,skoro ten czujnik przesyla dane do kompa a ten na podstawie danych z tego wlasnie czujnika steruje wtryskami i zaplonem,,co sie dzieje z autem kiedy ten czujnik niedomaga??niech wypowie sie ktos kto mial z tym stycznosc.dzieki

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jednym z najważniejszych sygnałów pomiarowych używanych przez program sterujący silnikiem spalinowym ZI jest sygnał kątowego położenia wału korbowego oraz obliczony na jego podstawie sygnał prędkości obrotowej. Bez tych sygnałów sterowanie silnikiem byłoby bardzo utrudnione. W elektronicznych systemach sterowania silnikiem spalinowym informacje o prędkości obrotowej i chwilowym położeniu wału korbowego uzyskuje się na podstawie sygnału z tego samego czujnika. Informacje te wykorzystywane są przez system sterowania głównie do sterowania kątem zapłonu i przebiegiem wtrysku paliwa. Ponadto sygnał prędkości obrotowej wykorzystywany jest w takich funkcjach sterujących jak stabilizacja pracy na biegu jałowym, usuwanie par paliwa ze zbiornika, sterowanie działaniem kolektora dolotowego o zmiennej długości, określenie pracy zmiennych faz rozrządu czy też aktywizacja wtrysku dodatkowego powietrza do kolektora wylotowego. Układ pomiarowy musi zatem charakteryzować się dokładnością, niezawodnością i trwałością.

pytanko do tych ktorzy wymienili ten czujnik?gdyz moj silnik troche wariuje i lapie zamule,a po odpieciu aku i jest ok ale tylko na pare dni,,czy wymiana tego czujnika przywruci zycie niuni,skoro ten czujnik przesyla dane do kompa a ten na podstawie danych z tego wlasnie czujnika steruje wtryskami i zaplonem,,co sie dzieje z autem kiedy ten czujnik niedomaga??niech wypowie sie ktos kto mial z tym stycznosc.dzieki

cholera kolejny Koleś który mysli że na forum jest wróżenie z fusów :wallbash:

Kolego jak masz zwalony czujnik, silnik ma zakłócenia w pracy, żle zapala, gaśnie

VAG prawdę Ci powie....... :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam identyczny problem jak baraka, też dużo sie naczytałem na temat tego czujnika ze duzo moze namotac w aucie...tylko ze u mnie po podbieciu vag-a wyskoczyły takie błedy

17735 - Kontrola spalania stukowego cylindra 3: przekroczona granica regulacji

P1327 - 35-10 - - - Sporadyczny

17736 - Kontrola spalania stukowego cylindra 4: przekroczona granica regulacji

P1328 - 35-10 - - - Sporadyczny

17734 - Kontrola spalania stukowego cylindra 2: przekroczona granica regulacji

P1326 - 35-10 - - - Sporadyczny

17733 - Kontrola spalania stukowego cylindra 1: przekroczona granica regulacji

P1325 - 35-10 - - - Sporadyczny

co wy na to? a tak poza tym czy skanowanie vagiem powinienem zrobic na zapalonym silniku czy na zgaszonym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontrolowałbym kont wyprzedzenia zapłonu oraz swiece i przewody. Skoro cały czas wywala te błedy to uszkodzony czujnik lub zly kont zapłonu przez co ECU nie jest w stanie dopasowac zapłonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiece mam nowki,,zamowilem tez kopulke i palec rozdzielacza gdyz w tej kopulce co mam teraz te miedziane styki sa jakies czarne :kwasny:.a jak sprawdzic czujnik walu na vagu??ktory numer bloku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik masz ok

jeżeli byłoby uszkodzenie VAG znalazłby błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to skąd te błędy? to nie wina czujnika spalania stukowego?

błędy sa wynikiem zlego spalania tzn złej mieszanki paliw-pow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ten czujnik naprawde jest u mnie w porzadku to moze przepustnica??czy zabrudzona przepustnica moze powodowac strate mocy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze przeczyszczenie przepustnicy słuzy tylko w zlikwidowaniu falowania obrotów, ale jezeli moze byc to przepustnica to co ma wspólnego odłaczenie aku i wszystko wraca do normy, jest moc, nie ma lekkich szarpnięć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba ze komp nazbiera jakis lewych wartosci od przepustnicy i wariuje,a po odpieciu aku wszystko kasuje sie w pamieci,najlepiej to zrobie logi wtedy jak zlapie zamule,tylko prosilbym jakiegos znawce ktore grupy logowac w 1.6 i ile sekund poszczegolna grupe,niech ktos w tym temacie napisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zrobisz logi to napisz jak to sie robi bo nie mam pojecia jak to zrobić :kox:[br]Dopisany: 09 Listopad 2009, 09:51_________________________________________________pomoze ktoś?? :good:[br]Dopisany: 11 Listopad 2009, 14:05_________________________________________________temat dosyć stary ale nadal denerwuje mnie problem w mojej :a4fan:

mianowicie wymieniłem swiece, przewody, filtry, kopułkę i palec...problem nadal dokucza mejemu autku, kiedy silnik sie nagrzeje odczuwalne są delikatne szarpniecia i auto jest troche przymulone. Kiedy odlacze aku na 5-10min wszystko wraca do normy, auto nawet nie zajeknie, ładnie obroty rosną w górę, zero jakichkolwiek szarpnięć po prostu tylko sie cieszyć. Nie wiem co już mam kombinować a nie mam zamiaru co jakiś czas odłączać aku i znowu podłączać zeby komputer sie zresetował, coś bledne informacje wysyła do komputera.

pozdrawiam Rytel :banan3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro powymieniałeś wszystkie te rzeczy a błąd wyskakuje dalej to moim zdaniem padl ci czujnik spalania stukowego...jakos innej opcji nie widze..A czujnik stuków to nie czujnik położenia wału..U mnie tez były błedy czujnika stuków i silnik wpadał w tryb awaryjny co prawda AEB ale moze tu byc podobnie..Spróbuj wymienicd czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro powymieniałeś wszystkie te rzeczy a błąd wyskakuje dalej to moim zdaniem padl ci czujnik spalania stukowego...jakos innej opcji nie widze..A czujnik stuków to nie czujnik położenia wału..U mnie tez były błedy czujnika stuków i silnik wpadał w tryb awaryjny co prawda AEB ale moze tu byc podobnie..Spróbuj wymienicd czujnik.

na innym forum mechanik wypowiedział sie na temat mojego problemu ze czujnik jest dobry jeżeli tak pokazuje...nie wiem nie znam sie :confused4: ale podobne błedy do moich?

sprawdź jeszcze kąt wyprzedzenia zapłonu i ewentualnie skoryguj

a jak to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vagiem na biegu jałowym i przy 3k rpm

a mógłbyś dokładniej mi opisać jak to sie robi vagiem krok po kroku,nigdy tego nie robiłem...najlepiej było by jakbys wrzucił jakieś foty z vaga co,gdzie i jak krok po kroku mam wchodzić i robić :wink4:

bede naprawde wdzięczny [br]Dopisany: 15 Marzec 2010, 10:37_________________________________________________logi statyczne :

http://img42.yfrog.com/i/obrazs.png/

prosze o analize i pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...