Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Jakie radio wybrać?


maciej_pn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupione przeze mnie a4 nie posiada fabrycznego radia, a chce takie założyć. Obecnie jest tam Alpine (w miare nowy model, ale jeden z niższych) i jakość dźwięku nie jest rewelacyjna. Posiadam miejsce na montaż radia na szerokość 1 kieszeni. Jakie oryginalne radio wybrać żeby dźwięk był w miare?(Chorus, Concert?)nie wiem co jest lepsze. Nie mam też systemu Bose i nie mam zamiaru go instalować. Posiadam jedynie 8 oryginalnych głośników (bez subwoofer'a). Czy możliwe jest podpięcie do takiego radia oryginalnego subwoofer'a?

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmartwię Cię ale żadne ORI radio nie będzie grało lepiej od Alpine, może to kwestia wystrojenia radyjka które masz obecnie, pokombinuj z ustawieniami może się coś poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno jest dostrojone maxymalnie ;]

to które z oryginalnych jest chociaż "najlepsze"? czy faktycznie jest taka tragedia? poprzednio miałem VW w nim radio delta VI + 8 oryg. głośników philips i poprostu brzmiało rewelacyjnie, a tutaj w audi jest porażka..

co z podłączeniem sub'a? jest taka możliwość i czy coś wogóle daje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polemizował, miałem u siebie Alpinę 9855R + sub JBL zasilany Orionem 3002 i dźwięk z RNS-A się chował, Madas sam to potwierdza, o dziwo pożyczyłem Madasowi Concerta 2 DIN i podobno też lepiej gra niż RNS, możecie zapytać jak grało moje audio np. Bart-Sa on też ma RNS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RNS-E rozumiem, że chodzi o navi? w sumie nie potrzebuje navi i wogole nie mam chyba miejsca na jej montaż - 1 kieszeń

czyli Concert 2 tez gra dobrze? mozna do niego podlaczyc fabryczny sub? i czy duzo jest pracy z poprowadzeniem kabla? ob obawiam sie ze nie ma instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienieś mieć fabryczny sub, no chyba, ze ktoś ukradł, nie pakuj się w ORI bo to nie ma sensu, spotkamy się przy okazji i coś wykombinujemy[br]Dopisany: 09 Listopad 2009, 14:58_________________________________________________BTW mam fabrycznego suba ale z sedana, można pokombinować i jakoś podłączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polemizował, miałem u siebie Alpinę 9855R + sub JBL zasilany Orionem 3002 i dźwięk z RNS-A się chował, Madas sam to potwierdza, o dziwo pożyczyłem Madasowi Concerta 2 DIN i podobno też lepiej gra niż RNS, możecie zapytać jak grało moje audio np. Bart-Sa on też ma RNS

no to niewiem - ja mam zestaw fabrycznych głośników Harman-Kardon i po wywaleniu DX'a, wsadziłem RNS-E - właczyłem i jak zagrało to z Boberkiem musieliśmy zapalić z wrażenia :naughty:

Do tej pory niczego nie zmieniałem.

M. - jeżeli nie chce Ci sie orać niczego w konsoli to nie ma sensu babrać się z fabrycznym radiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o radio do B7 to jedyna sluszna opcja jest RNSe.

nawet jak sie nie potrzebuje NAVI. przerabiasz z 1din na 2 i wio.

fakt ze mistrzostwo swiata pod wzgledem dzwieku to nie jest ale wizualnie i funkcjonalnie nie znadziesz nic co chociaz w polowie bedzie takie zajebiaste...

jezeli nie RNSe to jak dla mnie radio mozna losowac. i tak bedzie do bani wygladac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś kto zna się na audio może podzielić się opinią czy warto wydać kasę (1200-1500zł) na radio z nawigacją? Znalazłem takie dwie opcje z firmy GMS, może ktoś miał z tym doczenienia i może polecić lub odradzić?

1200zł - http://allegro.pl/radio-nawigacja-dvd-usb-ramka-2din-audi-a4-b6-b7-i6681939494.html

1500zł - http://allegro.pl/radio-nawigacja-dvd-usb-ramka-2din-audi-a4-b7-i6663831056.html

Osobiście skłaniał bym się ku tańszemu radiu, bo gdyby kasa nie grała roli to brałbym pewnie NAVIPREMIUM za około 2000zł.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak będą działały te radia, ale w skodzie II założone zostało radio dedykowane f-my Peiying (czy jakoś tak) i nie działa dotyk w niskich temperaturach. Natomiast sąsiad ma Nissana i założył sobie JVC z dotykiem i nie ma problemów nawet przy -20. Zanim kupisz poszperaj w necie o tych radiach czy takie problemu występują, bo uwierz jest to wku.... jak nic nie możesz zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam radyjko od navipremium i działa bez żadnych problemów nawet przy mrozach (no ale kasa). W twoich pieniądzach szukał bym czegoś używanego ale firmowego (Pioneer Kenwood)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię, na razie jednak wolę zainwestować w zmieniarkę USB, bo bo nie chce wydawać kasy na nie sprawdzony sprzęt i później żałować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam symphony 2 u siebie w b6. Chce inne radio fajniejsze. Bardzo mi się podoba Rns e ale cena No i chciałbym odpalać muzykę z bluetootha Wiec bt tez musi być. Mam około tysiaka, co mi polecacie ? Z góry dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja posiadalem concert 2 grało bardxo dobrze,teraz zmieniam na rns-e tylko musze poczekac na pare gratów do tego radia,jak myslicie ktore brandzie lepiej grać muzyke , chodzi mi o dźwięk i moc ,????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maciek24 napisał:

ja posiadalem concert 2 grało bardxo dobrze,teraz zmieniam na rns-e tylko musze poczekac na pare gratów do tego radia,jak myslicie ktore brandzie lepiej grać muzyke , chodzi mi o dźwięk i moc ,????

Ja w styczniu przesiadałem się z radyjka chorus na RNS-E LED i powiem Ci, że różnica jest kolosalna! Na prawdę dużo lepiej gra. Czysto i mam wrażenie, że i jest więcej mocy, choć podobno małe różnice są w W tych radii. Czasami teraz tak słucham radyjka, że zastanawiam się kiedy wyskoczą mi głośniki :D Każdy kto jeździł ze mną, po zmianie radia sam przyznawał, że lepiej gra RNS-E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...