Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Podgrzewane lusterka wersja bez instalacji


Góral.tz

Rekomendowane odpowiedzi

cos mi dzwonilo w dzwiach i musialem zdiac tapicerke przy okazj postanowilem sprawdzic jak wyglada kostka od lusterek, bo oczywisci lustra nie grzaly a maty juz kupilem z pol roku temu i tu :shocked:

p2011090948.th.jpg p201109094801.th.jpg

zaras miernik w reke i jast napiecie po wlaczeniu tylnej szyby, maty mam juz zalozone i grzeja, ale jak wkladalem lustra, to leciutko je tylko docisnalem bylo pstryk i juz lustro niby sie trzymalo ale niewiem czy wskoczyla na wszystki zatrzaski prubowalem ja dociskac ale nic jest sztywno wam tez tak latwo to lustro weszlo bo mi sie wydaje ze u mnie cos zalatwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom...super...mi sie przydała!

Maty dotarły i zaraz biorę się za robotę:D:D:D

napisz jak efekt:) i jak co pytaj:) :good: :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko, na przedostatnim zdjęciu masz dwa kabelki:

niebieski i brązowy - rozumiem, że jeden jest od lewego, drugi od prawego lusterka, tak?

dobór kolorów u mnie był losowy po prostu wkładałem kabelki takie jak miałem a rozumiesz bardzo dobrze jeden plus idzie do lewego a drugi plus do prawego lustra :wink4:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/35dd642ed5593e13.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze mnie elektryk żadne, więc dlatego tak wypytuje :) Dziś rozkręciłem boczek prawy, wyciągnąłem wtyczkę i kabelki dwa z niej. Przeciągnąłem kabel za schowkiem (musiałem go odkręcić) i mam go już po stronie kierowcy. Od strony prawych drzwi mam kabelek z konektorami gotowy. Owinę je taśmą i drzwi do skręcenia będą. W sumie to nie ma znaczenia który z tych dwóch kabli (z jednego lustra) będę wpinał w kabel od podgrzewania a który do masy? Sory za tak banalne pytania ;) Serio nie mam zbyt dużego pojęcia o tym :D[br]Dopisany: 03 Grudzień 2009, 18:07_________________________________________________ok, dzięki za obrazek :D wyjaśnił mi dużo :) zastanawiam się jeszcze czy dobrze te konektory zakładam, ściągam część izolacji z kabelka i zaciskam :D? w sumie mam jeszcze jeden pomysł, a może do grubasa i tych dwóch (w sumie 3) kabli też zastosuję konektory? Mam takie większe konektroy żeńskie, gdzie 3 męskie się powinny zmieścić, dobry pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze mnie elektryk żadne, więc dlatego tak wypytuje :) Dziś rozkręciłem boczek prawy, wyciągnąłem wtyczkę i kabelki dwa z niej. Przeciągnąłem kabel za schowkiem (musiałem go odkręcić) i mam go już po stronie kierowcy. Od strony prawych drzwi mam kabelek z konektorami gotowy. Owinę je taśmą i drzwi do skręcenia będą. W sumie to nie ma znaczenia który z tych dwóch kabli (z jednego lustra) będę wpinał w kabel od podgrzewania a który do masy? Sory za tak banalne pytania ;) Serio nie mam zbyt dużego pojęcia o tym :D[br]Dopisany: 03 Grudzień 2009, 18:07_________________________________________________ok, dzięki za obrazek :D wyjaśnił mi dużo :) zastanawiam się jeszcze czy dobrze te konektory zakładam, ściągam część izolacji z kabelka i zaciskam :D? w sumie mam jeszcze jeden pomysł, a może do grubasa i tych dwóch (w sumie 3) kabli też zastosuję konektory? Mam takie większe konektroy żeńskie, gdzie 3 męskie się powinny zmieścić, dobry pomysł?

odp1 dokładnie tak obojętne który ważne aby każda mata miała obwód zamknięty czyli jeden kabel do masy jeden do +

odp2 dobrze zakładasz zawsze sprawdz czy mocno siedzą, a jeśli masz chęć dodatkowo zalutuj kabelek z konektorem

odp3 pomysł ciekawy ale ze względów panującej ciasnoty i braku miejsca polecam sposób przedstawiony na zdjęciu, zapleć kable na grubasku i je zalutuj porządnie ładnie oizoluj i według mnie nie ma lepszego połączenia. :good: :good: :good:

[br]Dopisany: 03 Grudzień 2009, 21:36_________________________________________________

No i w weekend szykuje sie kolejny bardzo przydatny modzik :hi: opis kozak :notworthy:

dzięki napisz jak efekty :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie jeszcze dodac jak najlepiej to lusterko wyrwac? czy podwadzic jakoś śrubokrętem czy cos? i z której strony bo troche sie boje zebym szkiełka nie potlukl:) a jutro chciałem sobie to ogarnąć :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie jeszcze dodac jak najlepiej to lusterko wyrwac? czy podwadzic jakoś śrubokrętem czy cos? i z której strony bo troche sie boje zebym szkiełka nie potlukl:) a jutro chciałem sobie to ogarnąć :naughty:

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t59600.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie jeszcze dodac jak najlepiej to lusterko wyrwac? czy podwadzic jakoś śrubokrętem czy cos? i z której strony bo troche sie boje zebym szkiełka nie potlukl:) a jutro chciałem sobie to ogarnąć :naughty:

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t59600.0.html

dzieki, szukacjcie a znajdziecie :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie jeszcze dodac jak najlepiej to lusterko wyrwac? czy podwadzic jakoś śrubokrętem czy cos? i z której strony bo troche sie boje zebym szkiełka nie potlukl:) a jutro chciałem sobie to ogarnąć :naughty:

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t59600.0.html

dzieki, szukacjcie a znajdziecie :wallbash:

z drugiej strony kto pyta nie błądzi :kox: :kox: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie jeszcze dodac jak najlepiej to lusterko wyrwac? czy podwadzic jakoś śrubokrętem czy cos? i z której strony bo troche sie boje zebym szkiełka nie potlukl:) a jutro chciałem sobie to ogarnąć :naughty:

tak jak koledzy podali wyzej linki do demontażu szkła :wink4: dla wiekszej pewnosći ze mozesz sobie coś połamac urwac itp mozesz odkręcic od spodu czarna mała obudowe która się trzyma na 2 wkrety i bedziesz miał lepsze dojscie :wink4: bedziesz widział wiecej jak pociagnąc czy podważyc szkło :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie,interesuje mnie tylko dojscie do samej kostki lusterek i ewentualne odkrecenie lusterka calego od drzwi,ma ktos taki opis? czy do dojscia do kostki potrzebne jest sciaganie calego boczku?czy wystarczy ten 3kacik sciagnac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie jeszcze dodac jak najlepiej to lusterko wyrwac? czy podwadzic jakoś śrubokrętem czy cos? i z której strony bo troche sie boje zebym szkiełka nie potlukl:) a jutro chciałem sobie to ogarnąć :naughty:

tak jak koledzy podali wyzej linki do demontażu szkła :wink4: dla wiekszej pewnosći ze mozesz sobie coś połamac urwac itp mozesz odkręcic od spodu czarna mała obudowe która się trzyma na 2 wkrety i bedziesz miał lepsze dojscie :wink4: bedziesz widział wiecej jak pociagnąc czy podważyc szkło :good:

Słuszna sugestia, 2,5 h pracy mi to zajęło. Najgorsze to własnie to zdejmowanie chyba jest :confused4: a reszta to juz pikuś. Jeszcze jutro się wlutuje w ten biały kabelek od podgrzewania tylnej szybki i finito :hi: Lusterko do obudowy przykleiłem tasma dwustronną firmy Praxa ( piankowa ) wyglądało to w miare stabilnie i trzymało się mocno, ciekawe czy sie nie odklei :)

A jesli chodzi o opis to gites, wszystko w miare sensownie wytlumaczone, dziękować :good:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...