Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Podgrzewane lusterka wersja bez instalacji


Góral.tz

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano Pany. :kox: :kox: :kox: :kox: oto wynik rezanka

Sprawa dotyczyła autka w którym nie było ani mat grzewczych ani nie było instalacji prócz tego co widać na zdjęciu: :tongue4: :tongue4: :tongue4:

1gCZTi.jpg

no czyli kabelki w lustrach są ale brak zasilania czyli nie ma prądu ani po stacyjce ani po włączeniu grzania tylnej szybki :mysli: :mysli: sprawa prosta nie ma reszty :kox: : instalacji :shocked: :shocked: dlatego wciągamy kabelki i podpinamy je do grzania tylnej szybki :cool1: :cool1:

Potrzeba nam będzie:

kabelka troszkę powiedzmy że 0,75 mm2 ja dałem 0,5mm2 i jest spoko

jakieś konektory (można też skręcać i lutować kabelki) ja zaciskałem konektory

izolacja i coś może jeszcze :wink4: :wink4: :wink4:

na pewno trzeba mieć maty grzewcze: od takie ze zdjęcia:

F_Zs0.jpg

LR lustro pasażera, LL lustro kierowcy

No dobra demontujemy (czyli wyrywamy z lusterek) nasze wkłady z lusterek i zaczynamy odklejać plastiki, powiem szczerze ze jedyne potrzebna narzędzie do tego to scyzoryk

:wink4: :wink4: :wink4:

G1hLJ.jpg

podpowiedz nie staramy się oderwać a raczej odciąć, efekt jest taki: :cool1: :cool1: :cool1:

G1uer.jpg

teraz jak widać mamy szkło ze stara taśmą dwustronna i plastik nie uszkodzony i oto nam chodziło :naughty: :naughty: :naughty:

teraz odklejamy delikatnie taśmę dwustronna czynność ta wymaga cierpliwości i delikatności zeby odblasków nie uszkodzić wygląda o tak:

oQjKS.jpg

efekt naszej delikatności wygląda tak:

G2G3J.jpg

ważne że na szkle pozostał klej ze starej oryginalnej taśmy dwustronnej i moja rada nic z tym klejem nie robić bardzo korzystnie to wpływa na przyklejenie się naszych nowych mat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil:

teraz należało by przymierzyć maty nie do szkieł a do plastików a to dlatego że trzeba jakoś ustawić wyjścia mat grzewczych

G38_r.jpg

pomocne jest to że klej ze starej taśmy dwustronnej został na plastiku również :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie: pozwala to w dokładnym przyklejeniu mat do szkła bo przykładamy plastik na którym jest mata dokładnie do szkła i nic się nam nie przesunie.

a więc przykładamy plastik z matą i ponownie odrywamy plastik co sprawia ze mata zostanie na szkle tam gdzie dokładnie chcemy, teraz dociskamy mate do szkła i naklejamy w moim przypadku taśmę dwustronna ale inni proponują kleje ja użyłem taśmy i jest ok :kox: :kox: :kox: wyglada to mniej więcej tak:

oTEgS.jpg

teraz odklejamy taśmę zabezpieczająca (biała) i składamy to do kupy :slina::blink: i oto efekt:

1gLP79.jpg

lustro pasażera

G4OLr.jpg

i kierowcy.

teraz to podpinamy do kabelków ze stanu wyjściowego:

oV440.jpg

Teraz musimy kabelki powciągać, żeby to zrobić trzeba pościągać tapicerki jak to zrobić mamy tu:

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t32144.0.html;highlight=boczek

demontujemy również schowek co by kabelki ładnie poprowadzić

po demontażu tapicerki demontujemy plastikowe trójkąciki i wygłuszenia pod nimi ukazuje się nam kostka w której mamy kabelki do sterowania lustrami i owe nie podpięte kabelki od grzania luster które ja osobiście wyjąłem z kostki oto foto:

1gOvJS.jpg

teraz wciągamy kabelki przez przelotkę drzwi i ładnie układamy kabelek w drzwiach aby o szybę nie haczył.

G7RPr.jpg

P to nowy przewód:)

G7WOJ.jpg

NKa to nowy kabelek po wyjściu z przelotki

Teraz podpinamy nowe kabelki z wyjętymi z kostki:

1gPnC0.jpg

NK nowe kable

SK stare kable

wszystko traktujemy izolacją.

teraz rozbieramy boczek koło nóg jeśli tego wcześniej nie zrobiliśmy

1gPHz9.jpg

ukazuje się nam kupa kabli :naughty::tongue4: :tongue4: i kostka która nas interesuje z białym grubaskiem do którego będziemy się podpinać

GaosA.jpg

a więc wpinamy się do niego, na tym kabelku pojawia się prąd po włączeniu ogrzewania tylnej szybki

GaFVA.jpg

teraz pozostaje się nam podpiąć do masy robimy to np tu:)

GaKUS.jpg

teraz wszystko izolujemy i robimy próbę po około 3 minutkach czuć wyraźnie że lustra grzeją.

składamy wszystko do stanu fabrycznego :polew: :polew:

KOSZT takiego rezanka jest symboliczny a efekt bezcenny.

Ja ze swojej strony obiecuję pomoc każdemu kto będzie miał jakieś problemy proszę dzwonić lub na gg pisać :kox: :kox: :kox: :kox:.

to tyle z mojej strony pozdrawiam wszystkich forumowiczów :cool1: :cool1: :cool1: :cool1:

ze względu że nie każdy od dzieciństwa lubił kabelkami się bawić prowizoryczny schemacik: :decayed: :decayed: :decayed:

u0bYr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również użyłem taśmy dwustronnie przylepnej , lecz odwrotnie. Przykleiłem matę swoim oryginalnym klejem do lustra a taśmą dwustronną do plastiku.Użyłem taśmy dwustronnej z takiej jakby gąbki i pomyślałem ,że ma ona właściwości izolacyjne termicznie więc klejąc w ten sposób odmrażanie powinno moim zdaniem przebiec trochę szybciej.

Poza tym fotostory :good: i na pewno wielu się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również użyłem taśmy dwustronnie przylepnej , lecz odwrotnie. Przykleiłem matę swoim oryginalnym klejem do lustra a taśmą dwustronną do plastiku.Użyłem taśmy dwustronnej z takiej jakby gąbki i pomyślałem ,że ma ona właściwości izolacyjne termicznie więc klejąc w ten sposób odmrażanie powinno moim zdaniem przebiec trochę szybciej.

Poza tym fotostory :good: i na pewno wielu się przyda.

dokładnie taka kolejność szkło mata taśma i plastil :naughty: :naughty: :naughty: inna nie wchodzi w grę

qneSA.jpg

mata na lusterku a taśma na plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to jest jak się o 2.40 czyta forum zamiast spać.Moja wina sorki.

coś trzeba robić w te bezsenne noce:) :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem taśma dwustronna może nie zdać egzaminu na dłuższą metę

taśma ta pod wpływem ciepła się wulkanizuje i prędzej się rozwarstwi niż odklei :tongue4: :tongue4:

ale kolega ma rację taśma z hipermarketu za 5 zł za rolkę sie nie sprawdzi :good: :good: :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione wg opisu. Efekt bezcenny... :cool1::a4fan: :a4fan:

cieszę się że pomógł opis:) :good: :good: :good:

chyba też sobie zrobię - co radzicie zamiast taśmy? Jaki klej?

jak ma być jakiś klej (co uważam za zbędne nawet sprzedający maty go nie stosuje, a robi lusterka) to jakiś konkretny do luster :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to będzie taśma :D:good: ale fotki mogły być trochę wyraźniejsze :P:evil:

opis wykorzystam - maty zamówione :D

heheheeh o przepraszam za jakość ale rezanko robiłem w starej szopie na wsi:) na działce i miałem do dyspozycji tylko telefon komórkowy:) :polew: :polew: :tongue4: :tongue4: :tongue4::wink4::good: :good: a co do taśmy to ostatnio widziałem w CASTORAMIE taką taśmę : TESA piankowa taśma dwustronna :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

castoramę mam blisko, ostatnio dokupowałem tam nakrętki do podłokietnika ;)

będę się w tym tygodniu pewnie bawił, ale w weekend ;)

:good: :good: :good: ja mam na podobnej taśmie i trzyma jak cholera :cool1: :cool1: tylko taśma jest dość droga rolka TESY chyba 34 złote :naughty: :naughty:

na jakis silikon albo klej do szyb można wtedy to na pewno nie odpadnie :evil:

a SOLAR woli klej :polew::tongue4::wink4::kox::good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne fotostory!! :good: :good:

Tylko pytanko - co wpisać w allegro na przykład by to wyskoczyło? Bo mi wychodzą same bzdury :(

Są jakieś robione specjalnie dla A4 B5 czy to jakieś standardowe mają być?

Z góry wielkie dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne fotostory!! :good: :good:

Tylko pytanko - co wpisać w allegro na przykład by to wyskoczyło? Bo mi wychodzą same bzdury :(

Są jakieś robione specjalnie dla A4 B5 czy to jakieś standardowe mają być?

Z góry wielkie dzięki :)

kolego w Allegro piszemy "mata gb" i kupujemy u np: :naughty: :naughty:

http://allegro.pl/item812915784_podgrzewacz_lusterka_mata_grzewcza_gb_10s_okazja.html

jeżeli masz wersję jak ja ze jedno lustro mniejsze kupujesz dokładnie te maty z fotostory są w sam raz, maty defakto są uniwersalne ale pasują i sprawują się ok :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...