Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Radio AUDI Gamma Bluetooth - tego też jeszcze nie było!!! :D


august

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jeszcze są jacyś chętni na przeróbkę gammy, concerta lub chorusa?

Na razie jest 4-5 osób.

Rozpoczęcie prac planuję na 2 tydzień nowego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysłałem wiadomość na PW « Wysłane do: august : 08 Grudzień 2009, 10:18 »

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, jak robisz obsługę wyświetlacza? podpinasz sie bezpośrednio pod wyświetlacz i posyłasz mu odpowiednie polecenia? czy komunikujesz sie z radiem, a radio już samo wyświetla info na wyświetalczu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm wygląda na identyczny jak w gammie.

Jeszcze gdybyś zerknął na scalak, który jest na płytce do której dochodzi ta kolorowa taśma - czy jest to TDA3611..?

Jestem w posiadaniu servisówek do Beta 5 oraz audi chronus-concert i w tych radiach nie ma tego układu.

Po sprawdzeniu na schemacie concerta, jest układ sterujący kasetą, ale nie jest on opisany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm wygląda na identyczny jak w gammie.

Jeszcze gdybyś zerknął na scalak, który jest na płytce do której dochodzi ta kolorowa taśma - czy jest to TDA3611..?

Jestem w posiadaniu servisówek do Beta 5 oraz audi chronus-concert i w tych radiach nie ma tego układu.

Po sprawdzeniu na schemacie concerta, jest układ sterujący kasetą, ale nie jest on opisany.

Z tych serwisówek, które widziałem - układ kasety również nie był opisany. W ogóle cały ten TDA3611 to jakaś fata-morgana..

Producent to Philips, a spróbuj odnaleźć kartę katalogową do niego...[br]Dopisany: 15 Grudzień 2009, 20:22_________________________________________________Ok Panowie. Przepraszam za opóźnienie - ale wszystko idzie w dobrym kierunku.

Niebawem ruszamy... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie. Przepraszam za opóźnienie - ale wszystko idzie w dobrym kierunku.

Niebawem ruszamy... ;)

No to super. Dalej podtrzymuję swoją chęć na tą przeróbkę i z niecierpliwością czekam na dalsze wieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

I jak przeróbki radyjek? Właśnie przeczytałem temat i jestem zaciekawiony jak poszło. Mam Deltę i zastanawiam się nad przeróbką....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie, będzie - ale na razie piszę magisterkę i musiałem to odstawić w cień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

I jak przeróbki radyjek? Właśnie przeczytałem temat i jestem zaciekawiony jak poszło. Mam Deltę i zastanawiam się nad przeróbką....

ja też mam delte i sobie załatwiłem emulator zmieniarki tylko ze musi byc pod deltę do tego tel e51 i smiga ok.pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tak. Dobrze gdyby ktoś za 2-3 tygodnie udostępnił takie radyjko do przeróbki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja też chciałbym przerobić radyjko swoje mam gamma pytanie czy na fisie to wszystko bedzie wyświetlało?[br]Dopisany: 14 Sierpień 2010, 07:19_________________________________________________no i być może przy okazji wyciągniesz jakieś wyjście rca pod wzmacniacz ? myślałeś coś o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tam kolego? kiedy działasz dalej? bo mi się Eska zbrzydła w mojej Gammie CC :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam prace coś się ruszyło?? jak temat dalej aktualny to z chęcią oddam mojego concerta na testy i próby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie, wielkie sory za brak odpowiedzi w temacie. Wieczorem zbiorę do kupy i odpowiem, tymczasem w pierwszym poście wstawiłem film z działania przerobionego radia. Z odtwarzacza MP3 wbudowanego zrezygnowałem ze względu na koszty i czas potrzebny na zrealizowanie projektu.

Radio Gamma z bluetooth okazało się lepszym rozwiązaniem. Miód, malina :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co to za szumy na rozpoczęciu kawałka?

To po prostu wada kręcenia filmów aparatem. To nie szumy z głośników.

witam ja też chciałbym przerobić radyjko swoje mam gamma pytanie czy na fisie to wszystko bedzie wyświetlało?[br]Dopisany: 14 Sierpień 2010, 07:19_________________________________________________no i być może przy okazji wyciągniesz jakieś wyjście rca pod wzmacniacz ? myślałeś coś o tym?

Nie mam fis i nie mogę sprawdzić, ale wątpię - bo podmieniam dane bezpośrednio na liniach wyświetlacza. Trzebaby się wpiąć w kable do licznika, ale to dużo pracy.

W obecnej sytuacji gdy nie wyświetlam nazw utworów nie ma większego sensu tego robić.

Okazało się, że przeróbka na mp3 z kartą SD to koszt rzędu 700-800zł, więc odpuściłem.

Można wyprowadzić sygnał na wzmacniacz, na razie nie myślałem o tym bo nie potrzebuję.

A jaki jest koszt takiej przeróbki, chodzi mi o: odtwarzanie z USB, zmiana za pomocą przycisków przewijania, aktywacja przyciskiem rev. Ewentualnie zmiana napisu z TAPE na MP3.

Tak jak pisałem wcześniej - wsadzenie modułu mp3 z pełną obsługą z panelu to spory koszt. Może przy większej ilości dałoby się zejść do 500zł, ale na razie nie mam czasu tego kontynuować. Bluetooth mnie w zupełności zadowala :)[br]Dopisany: 01 Grudzień 2010, 22:22_________________________________________________

ale co to za szumy na rozpoczęciu kawałka?

Już chyba wiem o co chodzi. To płyta koncertowa [Hey Unplugged] - te szumy to oklaski :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz już wiem. co z tym BT w sumie, jak go wmontować? kupuje się jakieś ustrojstwo i gdzie go wpiąć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...