Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wędkarstwo


Kozi

Rekomendowane odpowiedzi

Jakbyście potrzebowali jakiś sprzęt to pisać...mamuśka pracuje w Kongerze :wink4:

Powiem ojcu..bo chciał jakiś kołowrotek Shimano :naughty:

jakie Shimano? może coś pomyślimy... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie Shimano? może coś pomyślimy... :naughty

Bo ja wiem..szukał na Ebayu ostatnio :naughty:

Zapytam się jaki to model :wink4:

Ja z wędkarstwa jestem lewy..może dlatego, że mój staruszek jest zapaleńcem.

Ryby to są dobre..ale jak się robi później grilla i jakiś :drinks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czasowo i finansowo wychodzi taka Norwegia i dorsze ,a może ktoś jeździ tam na szczupaki.Co do dorszy to kilka razy byłem w Łebie 120 kuter rybki raczej niewielkie i niewiele tłok spory kij przy kiju -więc od 2 lat mnie tam nie było.Latem parę nocek spędzam nad Wartą w przyczajeniu na Suma ,ale bez efektu - czasem jakaś ikra tylko się uwiesi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a macie jakieś opinie o tym sklepie?

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/index.html

Robiłem tam zakupy, jakieś sześć razy, za ładną kasę. Jeszcze w zeszłym roku sklep był świetny. Bardzo dobrze zaopatrzony, ceny albo najniższe, albo bardzo niskie. Paczki były pakowane bardzo dobrze, na wysyłkę czekało się naprawdę niedługo, a gdy były jakieś problemy, to ekipa dzwoniła, żeby sprawę załatwić. Niestety od tego roku się pozmieniało. Łatwo dostać towar nie zgodny w 100% z zamówieniem, coś się może zapodziać, coś zmienić kolor albo rozmiar. Ceny nadal są przyzwoite. Wyposażenie - niezłe. Generalnie popsuła się powtarzalność wysokiej jakości, ale jak ma się szczęście, albo zamawia mało towaru to raczej się uda :) Tak z ciekawości, co tam chciałeś kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś wędkowałem Kilka lat miałem przerwy a teraz postanowiłem powrócić-kompletuje sprzęt i od następnego sezonu ruszam :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielki sk***ysyn :decayed:

w tym jeziorze nie ma małych ryb, zbiornik jest bezpośrednio powiązany z elektrownią, stąd ciepła woda i takie okazy :wink4:

ciekawostka: znajomy złowił tam piranię :decayed:

http://www.rybieoko.eu/ryby/rekordy/pirania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesto bywam na starych poniemieckich stawach pod Szczecinem. praktycznie na spinning z łódki - szczupak, sandacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezly gad ciekawe ile go holowali :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he, sumik spox - wielgachny. Z piraniami jest problem, wszyscy uważali, że wyginą, bo jest za zimno dla nich... ale one przetrwały, już kolejną zimę. Straszne z nich szkodniki, mordują nasze rodzime gatunki.

Właściwie, to nie mogę już doczekać się cieplejszej pory, mam ochotę posiedzieć gdzieś nad wodą. Pozdro dla wszystkich i SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodziłem do szkoły to dość często wędkowałem na kaszubskich jeziorkach.

Teraz dosyć spore jezioro mam za oknem,więc co jakiś czas dla relaksu moczę w nim kija,za zwyczaj wyciągam płotki i okonie.

Najbardziej lubię podjechać na błota których jest sporo w okolicznych lasach, a tam taka frajda,że co rzut to karaś,kiedyś w dobrą godzinkę na trzaskałem 40sztuk :cool1:

Byłem w wojsku na Helu, ojciec kolesia z plutonu miał kuter,raz wędkowałem z nim Belonę z łodzi, taka ryba która jest kilka dni na naszych wodach. W porcie można było złowić, ryby słodkowodne,płotki i okonie.

Na poligonie w Ustce łapaliśmy flądry nożem. :decayed:

Więc w różnych miejscach już wędkowałem marzy mi się wypad do Norwegi,koleś który tam mieszka pokazywał mi zdjęcia z takimi okazami,że oczy przecierałem ze zdumienia.

ps. ze stu typa stało dziś zmarzniętych na jeziorku za oknem, nigdy mnie to nie pociągało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wędkuję od podstawówki... są sezony gdzie co weekend siedzę nad wodą, ale są też takie gdzie kilka razy tylko się udało...

okazów raczej mało, bo głównie o relaks chodzi i odpoczynek przy grillu i piwku ;)

na dorsze przynajmniej raz w sezonie tez się wybiorę :) (największy 3kg :gwizdanie: ) najczęściej Kołobrzeg, bo blisko w miarę

ostatnio głównie Odra w okolicach Krosna Odrzańskiego i jeziora na pograniczu Ziemi lubuskiej i Wlkp.

aha, 99% ryb wraca do wody :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż jak z Odry to się nie dziwię że wracają do wody.

Sam osobiście staram się nie być szkodnikiem ale zdarza mi się niewymiara zjeść lub do oczka go zabrać.

Mam wędkarskiego świra i od dziecka kręcę się po jeziorach i widziałem takie rzeczy że skrupuły dawno mnie opuściły.

Czekam do wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys sprobowalem ale cos mi nie wychodzilo bo nikt mi nie wytlumaczyl ze trzeba trzymac jakis taki pierdolnik przy wedce zeby sie zylka rozwijala jak sie rzuci wedke.... i probowalem rzucac a haczyk caly czas byl nade mna.

i tak skonczyla sie moja przygoda z rybami

nie zarzucilem wętki nawet :/ to sie wku*wilem i poszedłem jesc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż jak z Odry to się nie dziwię że wracają do wody.

Sam osobiście staram się nie być szkodnikiem ale zdarza mi się niewymiara zjeść lub do oczka go zabrać.

Mam wędkarskiego świra i od dziecka kręcę się po jeziorach i widziałem takie rzeczy że skrupuły dawno mnie opuściły.

Czekam do wiosny.

Kłusownik jeden - niewymiara wcinać :polew:

Ja tam też zawsze zjadałem co złowiłem - zwyczajnie uwielbiam ryby i mógłbym nimi całkowicie zastąpić mięsiwo. Dodatkowa satysfakcja, jak chwycisz jakiegoś tęczaka, albo szczupaczka, sam przyprawisz i schrupiesz :naughty::kox:

Czekam na wiosnę i szykuję sprzęty - narobiłem sobie ochoty cholera :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...