Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wędkarstwo


Kozi

Rekomendowane odpowiedzi

z tanszych  coś  od  rapali za kilkadziesiąt  zł  też powinien dać  radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam Panowie, niedługo majówka. Gotowi na nowy sezon? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poniedziałek byłem na dorszu, w 4 osoby w 5 godzin 70kg wyciągnelismy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nastawiałem na przyszły weekend na jakąś nockę za szczupaczkiem ale córka dostała ospy i chyba się zapowiada siedzenie w domu albo szybkie wypady na spinning. Swoją drogą jestem na kupnie łóżka karpiowego może ktoś coś doradzi? Jaka jest różnica 6 a 8 nóg? Łóżek na ogłoszeniach jest od uja ale tak do 1000 szukam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2022 o 22:32, Dev napisał:

w poniedziałek byłem na dorszu, w 4 osoby w 5 godzin 70kg wyciągnelismy

Pewnie masz szczęściarzu blisko do morza a nam na Śląsku zostają same wychudzone szczupaki i płotki :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Lu-Gi napisał:

Pewnie masz szczęściarzu blisko do morza

do brzegu jakies..... 120 metrów

 

Screenshot_20220422-193205_Maps.jpg

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze szczeniaki po 45-55cm 

IMG20220503104937.jpg

IMG20220503071838.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamieniłem wędkę na:

 

IMG-20220430-WA0011.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w samą majówkę(2,3,4) było tak sobie, bo na wielkim jeziorze mogłem łowić tylko z 2 pomostów (bardzo ograniczone możliwości z brzegu, dużo prywatnych chat bez dojścia do linii brzegowej, dużo trzcińska dookoła jeziora) ale tak po 3 sztuki dziennie się trafiły wszystko poniżej wymiaru. Za to 3 maja wytargałem z działki łódkę. Teraz w weekend (pt/sb) pojechałem znowu i łódką popływałem po różnych pomostach (zakaz wędkowania z łodzi do czerwca) to jak wypłynąłem o 17 to jakby tak policzyć zacięte ryby (wyciągnięte i te co się wyhaczyły) to takie 15+ ale wszystko pomiędzy 30-50 cm, chyba jedna była wymiarowa, ale nawet nie traciłem czasu na brudzenie miarki. Także ładnie gryzło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się właśnie wolę z takimi bawić, kij do 20gr gumy do 12-13cm i jest zabawa. Niestety u mnie w okolicach już ciężko o fajne okazy więc spinning lekko cięższy tak do 60gr odłożyłem póki co na bok, slidery, woblery i duże gumy tak samo. Efekt jest jak zawsze nachodze się 6h z takim zestawem i jedynie co odczuwam to ból ręki :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ogóle w tym roku maj/czerwiec jest jakiś owocny :D 
tydzień temu złapałem mój nowy pb 90 cm w czerwcu takich 65-70 koło 5 szt. tych wymiarowych wyścigowych chuderlaków i mniejszych to w sumie nie liczę. Ostatnio na jeziorze praktycznie przy mnie widziałem wyciągali węgorza, sandacza, suma i bolenia 78 cm. Więc ostatni jeden dzień miałem fazę na sandacza bo jeszcze nigdy żadnego nie złowiłem... Ale niestety bez kontaktu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima  to  wrzucam kilka rybek z tego roku ,  sezon  generalnie  kiepski chociaż nad wodą  spędziłem około 130 dni  czyli sporo i było bardzo słabo  aż  do października  gdzie trafiłem na fajne rybki z jednego zbiornika  ale gdyby  nie ten zbiornik to by była mega nędza nawet można rzec ze efekty wprost odwrotnie proporcjonalne  do zaangażowania .
Jednego dnia przyfarciło się  i na łódkę wyjechało  5 szczupłych 102 , 92 ,86,82 ,82.

20231118_144338.jpg

20231017_153258.jpg

ttt.jpg

20230601_092852iii.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczupakowo tylko początek sezonu był udany w dzień dziecka 101 (przód był za mocno wysunięty na zdjęciu), wielkie bydle bardzo żałuję, że nie miał mi kto fotki zrobić bo selfiak z ręki nie oddaje tego :D 
Do tego pierwsze w życiu bolenie i typowo dużo okoni 30+ ale nic powyżej 35 :/. Żadnego sumka ani sandacza (tego niestety są tylko pojedyncze sztuki u mnie)

404060264_666696585631030_5866955782012820682_n.jpg

404446292_381915807692111_329361376253423978_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...