Jump to content
5 5
Kozi

Wędkarstwo

Recommended Posts

Posted (edited)

Do tej pory łowiłem głównie spławikowo-gruntowo, zastanawiam się nad jakimś spinningiem. Pytanie, jaki zestaw będzie do tego dobry? Nie chciałbym wydawać ekstremalnie dużo, ale nie chciałbym też inwestować w jakąś kaszanę.

Edited by pens

Posted (edited)

Zależy co chcesz łowić tzn jakie ryby.  okoń, szczupak, sandacz, na wszystko inne kije. Nie wspominam o muchowych tematach typu pstrąg bo to inna bajka. Z taniochy polecam kije mikado ale raczej wklejanki. Za 200zl kupisz fajny kijek na szczupaka, na początek bym polecił jakieś do max 25g wyrzutu i jakieś 240cm ładnie czuć bicia, to dla gum. Jak blachy i cięższy spinning to jakieś 35-45g. Mówię cięższy spinning dla naszego kraju bo pewnie znajdą się pajace co mnie wysmieja że cięższy spinning to jest 100g no ale niestety nie w naszym kraju. Kołowrotek możesz z tańszych kupić dragon viper. Z lekko droższych masz RYOBI (polecam) lub np. Daiwa. Zylka jakieś 0,20-0,25 lub plenionka 0,10 - 0,12 w zupełności wystarczy. 

Edited by Lu-Gi

Dzięki za info!

Nikt tutaj nie będzie nikogo wyśmiewał - są w końcu gusta i guściki.

Przeglądam sobie spinningi np tutaj https://sklep-wedkarski.pl/pol_m_Wedki_Spinningowe-152.html

Czy w budżecie do 200 zl można zakupić coś przyzwoitego do sporadycznego łownia?

Polecił bym Ci jednak wycieczkę do dobrego sklepu wędkarskiego i sprawdzenie co i jak Ci w ręce leży, będzie ciutke drożej jak w necie ale na ew gwarancję nie musisz odsyłać tylko zanosisz do sklepu i po problemie. Poszukaj na początek jakiejś 240cm do 25g wyrzutu będziesz mieć tak uniwersalnie i do gumy i do blachy. Kołowrotek kołowrotek mały lekki z przednim hamulcem, dragon viper jest spoko za ok 150zl kupisz i w tej cenie to jeden z lepszych mlynków. Kij np mikado Red cut. Miałem taki zestawik i wspominam go bardzo dobrze. Tutaj na zdjęciu mam jeszcze ten zestaw z tym że kij miałem do 17g i z szczupakami powyżej 60cm miał już troszkę ciężko, dlatego polecam tę 22-25g. DSC_3740.JPG

DSC_3741.JPG

Plecionke fluo polecam Dragon np. 0,12mm lub żyłkę fluo mikado sensei 0,22-0,24mm 

Siemka tez w wolnym czasie moczę kija, u teściów wykopaliśmy niewielki staw na podmokłym terenie, niedługo walka z wierceniem studni bo susza daje się we znaki  w okolicach Kluczborka :)

Same pistolety biorą w tym roku 

DSC_1229.JPG

DSC_1231.JPG

DSC_1228.JPG

Ja byłem.ostatnio, złapałem tylko katar. Nic nie szło, nawet robaka nie ugryzly. 

+48 693 45 66 99

Gdybym nie odbierał albo obiecał że oddzwonię a nie oddzwaniam to dzwonić do skutku.

to i ja coś  dodam  z   października  bo po  19 latach ruszyły się  szczupaczki  co prawda  małe ale  miarowe i pierwszy  raz od  okolo 20 lat   była opcja złowienia kilku wymiarków przez dzień co na   tak bezwodnym i bezrybnym    terenie   można przyrównać  do 5 w totka :)

20191024_113943.jpg

20191023_092547.jpg

20191030_105939.jpg

Ładny garbusek. Ja mam rekord okonia 39,5 i nie umiem go przebić