Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Nie działa ABS


wozniak_4

Rekomendowane odpowiedzi

nie działa mi ABS. nie zapala mi się kontrolka od ABS-u. na kompie wyszło ze mam uszkodzony czujnik w prawym przodzie. rozkręciłem licznik- nie mam w nim żarówek tylko diody.

czy ktoś wcześniej mógł wymontować diodę by ukryć wadę przed sprzedażą ?????

czy sam bym mógł naprawić tą diodę ??

czy jak założę nowy czujnik to zadziała ABS ???? błąd się sam kasuje????

trudne jest zamontowanie nowego????

pomóżcie jak możecie ;( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałbyś uszkodzony czujnik to paliła by się kontrolka non stop pokazując błąd. Z diodą nie chce wprowadzić cię w błąd może się spaliła i wystarczy nową wlutować. Co do błędu to trzeba będzie skasować vagiem choć za to głowy nie daje a wymiana czujnika jest banalnie prosta wypinasz kostkę wyjmujesz czujnik wkładasz nowy, regulujesz (opisane na forum jak to zrobić :naughty: ) i wszystko ładnie hula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ten czujnik wyregulować i sprawdzić ??

zwykłym miernikiem się da to zrobić???

jakie wartości powinien mieć sprawny czujnik????

nie wiem czy czyszczenie coś da bo auto kupiłem od handlarzy - ściągnęli go z belgi

z przodu coś huczało - myślałem że to łożysko - po zdjęciu zwrotnicy totalny szok!!!!!!!

Jacyś czarodzieje wcześniej zmieniali łożysko bez prasy hydraulicznej i rozcięli zwrotnicę [ ta szale w której siedzi łożysko ] a później zaspawali. musieli pewnie mechanicznie uszkodzić czujnik - a później wlutować diodę bo wyskoczył błąd a nowa czujka troszkę kosztuje.

dzięki za odpowiedzi :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik kosztuje grosze, tylko handlarze oszuści i lenie !!! Sprawdz też czy wieniec od czujnika jest ok. Takie zębate cudo.

Jak włożysz sprawny czujnik to musisz wykasować błąd, sam nie zniknie.

A czy ABS zadziała tego nikt nie wie. Może być coś jeszcze padnięte np. modulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak gwoli scislosci wieniec to inaczej koronka abs-u ktora znajduje sie na przegubie zewnetrznym .

Proponuje wyczyscic jedno i drugie czyscikiem przemyslowym do tarcz hamulcowych i rozsadnie umiescic czujniki nie wpychajac ich przesadnie do konca by koronka ich nie sciela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałbyś uszkodzony czujnik to paliła by się kontrolka non stop pokazując błąd.

a jeżeli mi sie zapala kontrolka nieraz po przejechaniu 100metrow a nieraz po kilku kilometrach to, to napewno nie bedzie czujnik winny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...