Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Pytanie o felgę stalową


brodatyy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

Zastanawiam się od dłuższego czasu czy mogę do mojej A4 B6 1,9TDI 131PS Quattro założyć felgę 15" (teraz mam 16")? Szukałem informacji w necie i z tego co widziałem wszystkie strony z felgami jako jedyną opcję dla tego modelu dają 16". Czy to, że mam quattro cokolwiek zmienia? Może montowali większe hamulce? Widziałem na forum, że ktoś wstawiał 15" fele do B6 1,9tdi, ale jakoś ciągle nie jestem pewien...

Pozostałe parametry jak mniemam to: 5x112, 6J i ET w granicach 33-45? Oponka ma być 195x65x15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seryjne ET w 15'' stali w B6 to 33.

Musisz sprawdzić jakie masz tarcze, nie zmieniałeś jeszcze klocków? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocków jeszcze nie zmieniałem:) Audi mam dopiero od tygodnia. Kupiłem go bez felg i opon zimowych... mam tylko letnie alusy (ori 16"), stąd moje poszukiwania. Może to trochę głupie pytanie :embarrassed: ale jak najłatwiej sprawdzić rozmiar tarcz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmierzyć ;) Typowe są 280mm, 288mm i 312mm. Dwa pierwsze mogą być w połączeniu z 15'', ostatnie nie. Możesz też sprawdzić jakie masz rozmiaty opon (czy będą 15-calowe) na wlepce pod klapką od baku, ale zawsze jest możliwość, że ktoś wyrazał 312mm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie pod klapką wlewu jest naklejka z wymiarem felg i opon, przynajmniej powinna być.

Jeśli jeździsz za Odrę lepiej trzymaj sie tych wpisów bo germańska rasa zwraca na to uwagę np. podczas wypadku.

Jeśli sie mylę niech ktoś to sprostuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie pod klapką wlewu jest naklejka z wymiarem felg i opon, przynajmniej powinna być.

Jeśli jeździsz za Odrę lepiej trzymaj sie tych wpisów bo germańska rasa zwraca na to uwagę np. podczas wypadku.

Jeśli sie mylę niech ktoś to sprostuje.

masz racje

ale w briefie jest kilka rozmiarów które sa dopuszczone do ruchu

zreszta w naszych dowodach tego nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej trzymaj sie tych wpisów bo germańska rasa zwraca na to uwagę np. podczas wypadku.

Zobacz ile aut po DE jeździ na felgach 18'', 19''. Sądzisz, że w B5 masz takie rozmiary na wlepce?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie pod klapką wlewu jest naklejka z wymiarem felg i opon, przynajmniej powinna być.

Jeśli jeździsz za Odrę lepiej trzymaj sie tych wpisów bo germańska rasa zwraca na to uwagę np. podczas wypadku.

Jeśli sie mylę niech ktoś to sprostuje.

Za Odrę się zdarza, ale raczej latem, a wtedy mam założone oryginalne 16" + opony 215x55. Dzięki za pomoc... rano zajdę do garażu i pomierzę te tarcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z własnego doświadczenia wiem że swojego sie nie czepiają, przy kontroli czepiał sie o xenony, miałem Hidy w A6 97r. "bez sprysków"

lepiej trzymaj sie tych wpisów bo germańska rasa zwraca na to uwagę np. podczas wypadku.

Zobacz ile aut po DE jeździ na felgach 18'', 19''. Sądzisz, że w B5 masz takie rozmiary na wlepce?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety do xenonów musza byc spryskiwacze

u nas z reszta tez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas z reszta tez

A ja zawzięcie powtarzam, że masz mieć czyste lampy, a jak o to zadbasz to już inna sprawa. Ale to oddzielny temat :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne stalówki od B6. Opony Pirelli osobiście gorąco polecam na zimę, jestem mega zadowolony. Do B5 będą również pasować. Profil 6mm jak na zimówkę to już niewiele, nowa ma ponad 10mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne stalówki od B6. Opony Pirelli osobiście gorąco polecam na zimę, jestem mega zadowolony. Do B5 będą również pasować. Profil 6mm jak na zimówkę to już niewiele, nowa ma ponad 10mm.

która zimówka przeznaczona do aut osobowym ma więcej niż 10mm? Każda ma ledwo 9mm, chyba, że dostawcza to owszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...