Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Trasa Irlandia-polska


radi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zamiar zjechac samochodem z IRL do PL,nigdy sam nie jechalem,a wiec moze ktos podsunie jakies wskazowki i jak sie kierowac z Francji do PL-na jakie miasta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegladalem juz ta mape i juz mniej wiecej wiem co i jak,w irlandii(Kenmare-Roslare) z tym niebedzie problemu,z Francji(Cherbourg) do PL(Opatów woj swietokrzyskie) chodzi mi mnie wiecej o ceny autostrad,ceny benzyny,i jakies inne cenne wskazowki-pytanie do tych ktorzy niedawno jechali przez europe!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko!!! Ja 2 lata temu jechalem do PL trasa Roslare-Cherbourg i z powrotem.Autostrady platne tylko we Francji.Juz nie pamietam ale chyba z 30-40 euro na nie poszlo.W nocy w NL problemy ze znalezieniem czynnej stacji benzynowej,tzn sa ale platnosc karta bo w nocy nie ma obslugi :thumbdown:.Ja kierowalem sie na Berlin bo jechalem do Poznania.Jak sie zatankujesz w IE+gaz we Francji to chyba dokulasz do PL?Pozdrowionka i szerokiej drogi :good:!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy kiedy sie wybierasz bo ciekawa sprawa to kupić bilet na prom z irlandi do francji http://www.promy.pl/polaczenia_promowe_lista/14/24/trasa_irlandia_francja.html 18to godzinny rejs i smigasz ale trase to sobie mozesz sprawdzic tu http://www.dojazd.org/mapaeuropy.html zaplanować i zapisac jak nie masz gpsu wyjdzie ci gdzies 300 euro prom zalezy jaka kabine sobie wybierzesz no i oczywiscie jak nie ma okresu sztormowego.I wtedy przy dobrych układach masz tylko jeden nocleg w niemczech około 70 euro ze śniadaniem.A jeśli prom z irlandi do angili to koszt okolo 154 funty ja tyle dawałem w styczniu no i 180 euro okolo za eurotunel plus po drodze dwa noclegi okolo160 euro no i benzynka i jesteś w kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eurotunel nie jest jedynym rozwiązaniem. Można popłynąć z Dover najtaniej, ale nie zawsze, i zarazem najdłużej jest do dunkierki(2 godziny snu).

LPG nie wpuszczają do tunelu.

http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=Unknown+road&daddr=52.3309236,14.0467723+to:opat%C3%B3w+pl&geocode=FeqACgMdlHIhAA%3BFauBHgMdNFbWACkjAsnzeyeoRzFhPWE7RiAhEw%3BFQorBwMdZ_JGASmVaa25dqkiRzGSbE02mmBU4w&hl=en&mra=dme&mrcr=0&mrsp=0&sz=13&sll=51.027252,2.245674&sspn=0.076872,0.154324&ie=UTF8&ll=49.837982,9.887695&spn=10.095135,19.753418&z=6&via=1 ja zawsze tą trasą jeżdżę, tylko kończę troche wcześniej. Prze calą droge nie ma platnych dróg, aż do polskiej "autostrady". Cala dlugość to 33 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieeki wszystkim za wskazówki,prom bede kupowal z Rosslare do Cherbourg(2 osoby+kajuta+pies) 230e,bede jechal po GPS z AUTOMAPA wiec nie powinno byc problemu,ale w mape sie zaopatrze wrazie czego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę co nie co. Przez trzy lata jeździłem trasą Rosslare - Cherbourg - francja, niemcy.... ale powiem Ci że od dwóch lat to już tylko przez angolowo!!

Z Rosslare płyniesz do Pembroke (załadunek+przepływ+rozładunek ok.4 godz) następnie ok.530 km Anglii i jesteś w Dover, tam prom do Dunkierki (ze wszytskim 2,5 godz) i juz jesteś na samym końcu Francji (bodajże 30km do Belgii), później to juz sama przyjemność - przelatujesz Belgię, odnóże Holandii (ok.50 km) i już Niemcy...

...i powiem Ci nigdy więcej promu do Cherbourg'a!!!

O wiele szybciej!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem taki prom do Cherbourg'a bo wracam z psem,a tylko na tych dluzszych trasach sa klatki dla psow,wiec szkoda zeby pies sie meczyl prze cala anglie!tak to chociaz se wypocznie przez 18 godzin :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...