Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] zmiana kół z 18" na 15" - czy możliwe że fura niżej siedzi ?


paulo77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie wiem czy ktoś już zadawał takie pytanie, jeżeli tak to sorki.

Zmieniłem ostatnio fele z letnich na zimówki i mam wrażenie że auto niżej siedzi.

Letni komplet to 225/40/18 a zimówki to 195/65/15.

Może jakiś specjalista odpisze czy auto się opuściło czy to tylko moje wrażenie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mojej oceny przy zmianie 225/45 R17 lato na zimowe 195/65 R15 auto stoi w tym samym miejscu, nie obniżyło się....

(tak mam u siebie)

podejrzewam ze przy kole 225/40 R18 tez nie bedzie różnicy... ale jezeli ktos wyliczał to niech da znać

pozdro :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnica się zgadza, nie miało prawa się obniżyć...

Może sprawdź ciśnienie w 15'' :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnica się zgadza, nie miało prawa się obniżyć...

Może sprawdź ciśnienie w 15'' :decayed:

No właśnie wiem ze średnica ta sama i tym bardziej mnie to zdziwiło.

Może faktycznie za mało powietrza w kołach :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka szerokość. Jeżeli 195/65/15 i 235/35/19, to pozostanie bez zmian.[br]Dopisany: 15 Listopad 2009, 12:10_________________________________________________Oczywiście przy dużej przerwie w nadkolu (seryjne zawieszenie), niski profil gumy zaczyna powodować złudzenie, że auto stoi wyżej. Ale jest to tylko złudzenie, wystarczy zmierzyć odległość od progów do podłoża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę a ja po przesiadce z 205/50/17 na 195/65/15 mam wrażenie, że auto nie stoi już jak "na palcach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka szerokość. Jeżeli 195/65/15 i 235/35/19, to pozostanie bez zmian.[br]Dopisany: 15 Listopad 2009, 12:10_________________________________________________Oczywiście przy dużej przerwie w nadkolu (seryjne zawieszenie), niski profil gumy zaczyna powodować złudzenie, że auto stoi wyżej. Ale jest to tylko złudzenie, wystarczy zmierzyć odległość od progów do podłoża.

245/35/19.. nie wielka różnica,, 1BE jest wiec powinno byc ok :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

195/65/15 - średnica 634,5 mm

225/40/18 - średnica 637,2 mm (z pierwszego lepszego kalkulatora zaminników).

Fura stoi o 2,7 m niżej. Do tego większe balony są bardziej miękkie, mniejsze ciśnienie = szybciej zahaczysz o podłoże :decayed: Sprawdzone na sobie -na jednej z dróg do pracy na zimówkach musiałem zmniejszyć prędkość o 10km/h, bo przy "muldach" haczę zderzakiem (gleba -35 + twardsze amorki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

195/65/15 - średnica 634,5 mm

225/40/18 - średnica 637,2 mm (z pierwszego lepszego kalkulatora zaminników).

Fura stoi o 2,7 m niżej. Do tego większe balony są bardziej miękkie, mniejsze ciśnienie = szybciej zahaczysz o podłoże :decayed: Sprawdzone na sobie -na jednej z dróg do pracy na zimówkach musiałem zmniejszyć prędkość o 10km/h, bo przy "muldach" haczę zderzakiem (gleba -35 + twardsze amorki).

Zawias mam obniżony, przód -30 mm tył -20mm, no i właśnie wydawało mi się, że przód jest niżej.

Muszę dopompować powietrza bo teraz to strach podjeżdzać pod krawężniki :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ze zmiany wlasnie tej co podales auto poszlo w dol i to na 100proc sprawdzone,teraz musze bardziej uwazac na nierownosci asfaltowe zawias -60/-40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz zawias ?

a co ma do tego zawieszenie? :mysli:

gdyby zawias był ori to bym się nie martwił i w nie zakładał tematu, a przy obniżonym zawiasie okazuje się że przy zmianie felg na mniejsze jest jeszcze bliżej do gleby :kwasny:

ciekawe co będzie jak śnieg nieźle posypie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to co będzie-będziesz jako pług dorabiał

a jaki masz zawias ?

a co ma do tego zawieszenie? :mysli:

gdyby zawias był ori to bym się nie martwił i w nie zakładał tematu, a przy obniżonym zawiasie okazuje się że przy zmianie felg na mniejsze jest jeszcze bliżej do gleby :kwasny:

ciekawe co będzie jak śnieg nieźle posypie :mysli:

[br]Dopisany: 17 Listopad 2009, 08:45_________________________________________________autko powinno stać tak samo tylko na 15 może wyglądać jakby niżej było
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...