Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Samodzielna regeneracja pompy wspomagania


cingular

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu mam problem ze wspomaganiem,tzn ciężko działa kiera jak się rozgrzeje, przy max skręcie słychać buczenie , wg wszelkich forumowych wskazówek po prostu pompa się kończy. Kilka tygodni temu przy okazji wymiany napinacza paska wielorowkowego i sprzęgiełka altka zauważyłem że na pompie wspomagania jest dość znaczny luz co utwierdziło mnie w przekonaniu że pompa zwyczajnie pada. Zastanawiam się czy da się samemu zregenerować pompę i czy dużo jest z tym zachodu przy założeniu że mój znajomy ma dostęp do wielu maszyn związanych z obróbką metali???? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki kolego, zapewne pomocny będzie ten materiał,przydały by się jeszcze uwagi kogoś z forum kto coś takiego już robił, nie chce wyrzucać czasu i pieniędzy w błoto. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż jak na razie staram się zebrać jak najwięcej materiałów dotyczących samodzielnej regeneracji, co z tego wyjdzie jeszcze nie wiem ale na pewno sam spróbuję jak tylko znajdę trochę zbędnego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to nie dawno przerabiałem ogólnie to taka sama pompa jak od golfa tylko w innej oprawie. Moja stara pompa wyła jak pies. kupiłem pompę od 80 B3 za bagatela 50 zł i z 2 pomp zrobiłem jedną :kox: Co do regeneracji jak na vwgolf jest sęs to robić gdy pompa lekko niedomaga, bo jak zacznie wyć to jej nikt nie pomoże. Po prostu wyrabiają się bieżnia i łopatki, a to tylko wymiana pompy. Szlifowanie tych części na papierze to tylko z mikrometrem bo trzeba wiedzieć co i ile trzeba szlifować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie macie może namiary na kogoś kto sprzedaje nowe pompy w przystępnych cenach??? bo mi w sklepie zaproponowali za ok 600 zł z tym że starą muszę oddać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc na komentarze gościa od którego kupił tą pompę nie wydaje mi się żeby to był dobry zakup :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...