Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Kilka pytań


LukaszMinda

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie jestem włascicielem vw passata b5 99r 1.9 tdi afn 110km,użytkuje auto w celach zarobkowych czyli taxi jestem zadowolony z auta i nie mam z nim zadnych problemow,chcialbym zakupic audi a4 b6 2002-2004 1.9tdi 131 km i niestyty tak samo na taxi.pisze bo potrzebuje informacji na temat tego silnika a najlepiej za pytac kogos kto takie auto uzytkuje wiec panowie prosze o pomoc na co mam zwrocic uwage,i co sie spodziewac po zakupie tego autka.dzieki wielkie za pomoc :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak opisac wszystko na forum i jednym tchem bedzie ciężko

jezeli masz jakies upatrzone autko to trzeba jechac albo do dobrego mechanika z odpowiednim

sprzetem albo w ostatecznosci do ASO

wydasz tam pare złotych ale w przyszłosci ewentualne usterki nie pojda w tysiace

w aucie niestety trzeba zwrócic uwage na dosłownie wszystko:

silnik, nadwozie, zawieszenie

wpisz na SPOTACH w Twojej okolicy że szukasz kogos kto ma odpowiednia wiedze i sprzet to na pewno Ci pomogą

jeszcze lepiej jak kilka osób pojedzie na oglądanie fury, moze ktos bedzie miał VAG-a, który sprawdzi Ci przebieg w EDC15

ostatnio bylismy z kolegami z forum BMW na ogladaniu 320d E46 w 15 aut, facet był lekko zesrany

ale auto zostało kupione i jest niezłym stanie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to niezle sam bym sie troszeczke zdziwil.a awaryjnosc tych silnikow bo wiadomo na taxi troszke km robisz??? najbardziej mi chodzi o silnik bo z reszta sobie mozna poradzic

silniki sa bardzo trwałe szukaj, AWX-a lub AVF-a

lej dobre paliwo, wymieniaj filtry i pamietaj o oleju, bezwzględnie 5W40 norma 505.01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to oznaczenie silnika

znajdziesz na pokrywie paska rozrzadu albo w bagazniku na kartce obok koła zapasowego

jak bedziesz kupowac auto musi miec minimum 3 ori kluczyki

jak nie ma olej faceta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na Taxe to lepiej AWX bo ma 5-biegową skrzynie więc mniej wajchowania w mieście albo jeszcze lepiej automat ale to juz inna historia

Oznaczenie jaki to silnik oprócz tego co zostało napisane wyżej to znajdziesz jeszcze na "kielichu" za filtrem powietrza razem z innymi danymi auta.

Co do silnika AVF - jestem jego użytkownikliem od roku, kręce nim przebiegi nie małe bo śmigam tym autkiem po Anglii 110 km dziennie a do tego podróże do PL i oprócz wymiany oleju, filtrów itp nic innego przy tym aucie nie trzeba robić.

Zdaży się ze trzeba coś jeszcze wymienić jakieś inne częsci typu poduszka silnika czy inne ale na takie coś trzeba być przygotowanym w każdym aucie.

Jednym słowem jak dla mnie nie zapeszając silnik AVF jest nie zawodny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak z innej beczki.

Nie uważasz, że B6 jest trochę małe jak na Taxi ?

Dokładnie jak kolega pisze,zwłaszcza wsiadanie do tyłu szału nie ma. Pomyśl nad czymś większym :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialbym zakupic audi a4 b6 2002-2004 1.9tdi 131 km

A ja tak z innej beczki.

Nie uważasz, że B6 jest trochę małe jak na Taxi ?

B6 ??????????????

cos Ci sie pomyliło Kolego tam nie było AWX-a i AVF-a

1.9TDi tylko BKC, BLS i BXE

Ta... Coś jeszcze ciekawego napiszesz ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry nie doczytałem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...