Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] 18" nie za duże do silnika 1,6 ???


bryndal78

Rekomendowane odpowiedzi

Poczujesz spadek osiągów i wzrost spalania przy zmianie na 18'' (225/40R18), ale jeżeli zdecydujesz się na 17'' to będzie dokładnie taki sam efekt. Albo duże felgi, super prowadzenie auta na zakrętach, ale większe spalanie i gorsze przyspieszenie. Ja uznałem, że to i tak po prostej nie jedzie, to niech chociaż będzie trochę frajdy po zakrętach :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze kazdy juz doradza jaka opone zalozyc, a nikt nie wie jakiej szerokosci bedzie felga :gwizdanie: moze kolega kupi 11x18"...

:polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oponki 225/40/18 felga troszke duza do 1.6 :no:

Ja jeżdże na 18" (225/40/18) z silnikiem 1.6 i jakoś daje rade, z tym że ogólnie mało jeżdżę i głównie po mieście

A wygląd wiadomojaki :gwizdanie:

a453.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy poleca 225/40, bo wąski kapieć ma mniejsze opory, co przy słabszym silniku (poniżej 150PS) ma duże znaczenie.

Zakładanie 255/35 na tył, gdzie taki laczek ledwie się mieści przy idealnym zgraniu opony z nadkolem mija się z celem. Tak samo felga 11J, która niewątpliwie będzie dużo więcej ważyła od normalnego rozmiaru (7,5 do 8,5)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdże na 18" (225/40/18) z silnikiem 1.6 i jakoś daje rade

Fakt, co tam, że auto nie przyśpiesza ważne, że wygląda. :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy, to 1.6 i tak nie jedzie i tak, więc dlaczego by nie poprawić jej wyglądu.

Młody ma schwarz pakiet S4 przy silniku 1.9 tdi - i to nawet bez soft'u.

Jakby wychodzić z takiego założenia, to jedynym "mod'em" będzie okresowe dolewanie paliwa i płynu spryskiwaczy :naughty:

Zakładaj fele - nie będzie i tak jeździć, a zyska na wyglądzie :good:

Zakładaj fele 18x8" i kapciochy 225/40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj felgi 18" chociaż poprawisz jej wygląd a toczyć się i tak będzie :hi: ja u siebie miałem 17" i dawało radę przy motorze 1.6 :good: W moim podpisie masz link do mojej a4 b5 1.6 to se looknij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdze na 225/40 18" i szczerze mowiac to nie poczulem wogole zadnej roznicy w osiagach miedzy nimi a 15" stkami .Moze to sa jakies setne sekudny roznicy ale dla mnie nie zauwazalne Jedyna roznica to ze kierownica ciezej chodzi np przy parkowaniu i autko wiecej pali. :tongue4: Zakładaj śmiało 18" :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdze na 235/45/17 i nie narzekam. 1.6 mocy wielkiej nie ma ale przynajmniej jakoś wyglada. Teraz jakbym kupował fele to bym pewnie 18" kupił. Ogromnego spadku mocy nie poczujesz. Ale jak zaglebisz i dasz oponke to w zakretach aż milej sie jeździ :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdże na 18" (225/40/18) z silnikiem 1.6 i jakoś daje rade

Fakt, co tam, że auto nie przyśpiesza ważne, że wygląda. :polew:

rav, w Warszawskich korkach takie same przyspieszenie ma maluch na 15" i np.RS4 :polew:

bryndal, bierz 18" i oponki 225/40, szału nie ma z osiągami ale jak jesteś przyzwyczajony już do swojego silnika to duzej różnicy nie poczujesz a zyskasz na wyglądzie i prowadzeniu auta w zakrętach :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy, to 1.6 i tak nie jedzie i tak, więc dlaczego by nie poprawić jej wyglądu.

Młody ma schwarz pakiet S4 przy silniku 1.9 tdi - i to nawet bez soft'u.

Jakby wychodzić z takiego założenia, to jedynym "mod'em" będzie okresowe dolewanie paliwa i płynu spryskiwaczy :naughty:

Zakładaj fele - nie będzie i tak jeździć, a zyska na wyglądzie :good:

Zakładaj fele 18x8" i kapciochy 225/40

Hmmm :mysli: mowa o mnie :bicz3: :wink4: tylko 1.9 130 to nie jeden 1.6 :)

A tak serio co za różnica będzie jak wsadzisz 16 czy 17 i tak szybciej nie pojedzie a na 18 będzie wypas :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...