Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Nie działający FIS


Milczar

Rekomendowane odpowiedzi

Sam ten wyświetlacz naprawiałem większość lini udłao się spowrotem odratować bo nie jest to usterka wyświetlacza mówie tu gdy piksele wogóle nie świecą a nie gdy są wyblakłe ale niestety jak mówiłem niemam odpowiedniego sprzętu i kilku liczników zeby to ogarnąc bo poprzednia próba skończyła się uszkodzeniem taśmy. Więszkszość "elektroników" powie że do wymiany cały wyświetlacz bo niechce im sie bawić w naprawę a może być jeszce gorzej więc wymieniają cały wyświetlacz bo zajmuje to kilka minut i ryzyko powrotu usterki jest dużo mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem znikających pikseli a raczej całych lini pionowych lub poziomych jest brak styku na łączeniu taśm sterownika i wyświetlacza (zaznaczyłem na zdjęciu w czerwonej ramce). Podgrzałem płaskie szczypce małym palnikiem gazowym i mocno zcisnołem połacznie tych taśm, no i wkońcu przedobrzyłem i przypaliłem taśme. Druga sprawa to że nie można za bardzo odchylać wyświetlacza bo oderwie się taśma od płytki licznika, najlepiej przydała by się tu lutownica na gorące powietrze wtedy odlutowanie wyświetlacza od licznika ułatwiło by pole manewru wtedy można zrobić coś w rodzaju małego imadełka rozgrzać jego powierzchnię i mocno zcisnąć mijsce łaczenia. Druga metoda to całkowicie rozkleić to łaczenie pczyścić ze starego kleju i nanieść nowy klej przewodzący lub folie przewodzącą i skleic ponownie ale jest to bardzo ryzykowne bo można uszkodzić taśme.

HZbCr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ogarnięty poprzez wsadzenie nowego licznika :) Wszystko pięknie działa tylko pojawił się taki pewien mały problem, mianowicie ciągle migająca informacja o przepalonej żarówce od hebli (żarówka w kółku z dwoma łukami po bokach). Sprawdziłem wszystkie żarówki i świecą prawidłowo. Czy jest jakaś jeszcze opcja która może powodować miganie tej informacji na FISie ?

Oprócz tego miga jeszcze info o zużytych okładzinach ale to będzie w najbliższym czasie zrobione więc info powinno zniknąć.[br]Dopisany: 21 Luty 2010, 21:35_________________________________________________No i mam kolejny problem z FISem :/

Samochód stał cała noc na dworze, rano pojechałem do pracy (3km) i wszystko było ok FIS działał, potem auto stało na parkingu i o 16 wracałem do domu, FIS nadal działał. Zaparkowałem na 10min pod domem i po powrocie do auta już FIS nie działał :/ tzn. działa ale bardzo specyficznie. Górny wyświetlacz działa ok (pokazuje błędy), natomiast na dolnym nic nie ma, ani spalania ani zasięgu nic :/ Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że test FISa (naciśnięcie dwóch bolców w liczniku) działa i dolny wyświetlacz działa, mała navi również działa. FIS nie jest wyłączony bo próbowałem już włączać wyłączać i nic nie daje, trzymanie RESET też nic :/

Pany pomóżcie bo już nie wiem co może być nie tak ;( Zgasiłem samochód FIS działał, odpaliłem po 10min FIS nie działa :zemdlal:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę kotleta i dołączę się do tematu ponieważ nie FIS nie wyświetla mi komunikatów tylko poziome linie i podświetlenie, tak jak na foto, co może być przyczyną?

dsc01766r.jpg

---------- Post dopisany at 11:54 ---------- Poprzedni post napisany at 08:59 ----------

Panowie pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...