Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Skradzione auto. W poszukiwaniu nadziei.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak już wspomniałem w odpowiednim wątku, 2 miesiące temu skradziono mi moją ukochaną i wymarzoną A4-ke.

Sytuacja wyglądała tak że, przyjechałem o 13 pod sklep, 2 godziny mi zeszło i po mym przyjściu auta już nie było. Poszło z dowodem rejestracyjnym, ubezpieczeniem, dokumentami moimi i dziewczyny, telefonami, aparatami i torbami ciuchów... Słowem sku...ny obłowiły się. Na policji standardowa procedura czyli skan kluczyków + podanie numerów VIN. I tu przypomniał mi się jeden jakże mały szczegół który, kiedyś wydawał mi się błachy a teraz nabrał dość znacznych rozmiarów.

Specom nie muszę tłumaczyć z czego składa się numer VIN. Przykładowa kombinacja wygląda tak: W A U Z Z Z 8 A Z M A 1 2 3 4 5 6

Cyfrę "8" specjalnie zaznaczyłem na czerwono gdyż jest to właśnie przedmiotem czeskiego błędu. Otóż ta cyfra 8 na dowodzie rejestracyjnym widniała jako litera B

Do głowy przychodzą mi przeróżne myśli. Łudzę się że, skoro auto skradziono z całymi dokumentami to może nie pocięli go w szopie na kawałki tylko sprzedali w całości. I teraz gdyby felerny nowy nabywca zechciał zarejestrować auto w urzędzie, podając prawidłowy VIN bez pomyłki to czy kradzież nie wyjdzie na jaw?

Nie wiem, możliwe że, na sam fakt bezczelnej kradzieży oraz poczucie bezsilności i wewnętrznej agresji nie myślę racjonalnie no ale nic innego mi nie pozostało...

Wyrejestrowując auto w Wydziale Komunikacji podałem ten fakt, ale goguś w okienku powiedział że, to nie ma już żadnego znaczenia... Faktycznie nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia, bo to tylko oznaczenie modelu 8E(A4 B6). Istotne sa ostatnie 5-6 cyfr bo to jest nr. Pojazdu i on sie nie powtarza.

Dla uspokojenia sumienia mozesz jechac na Policje i powiedziec panom, ze zaszla pomylka i podac wlasciwy numer do wstukania do bazy danych. Wytlumacz im, ze 8E to oznaczenie modelu i ze nie ma Audi a4 modelu BE :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia, bo to tylko oznaczenie modelu 8E(A4 B6). Istotne sa ostatnie 5-6 cyfr bo to jest nr. Pojazdu i on sie nie powtarza.

Dla uspokojenia sumienia mozesz jechac na Policje i powiedziec panom, ze zaszla pomylka i podac wlasciwy numer do wstukania do bazy danych. Wytlumacz im, ze 8E to oznaczenie modelu i ze nie ma Audi a4 modelu BE :wink4:

Mi nie wychodzi 8E (b6) tylko oznaczenie 8A (b5)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia, bo to tylko oznaczenie modelu 8E(A4 B6). Istotne sa ostatnie 5-6 cyfr bo to jest nr. Pojazdu i on sie nie powtarza.

Dla uspokojenia sumienia mozesz jechac na Policje i powiedziec panom, ze zaszla pomylka i podac wlasciwy numer do wstukania do bazy danych. Wytlumacz im, ze 8E to oznaczenie modelu i ze nie ma Audi a4 modelu BE :wink4:

Mi nie wychodzi 8E (b6) tylko oznaczenie 8A (b5)

To dziwne bo modele B6 i B7 maja oznaczenie 8E a B5 ma 8D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek jakie miales zabezpieczenia w aucie>?

Standardowe. A więc fabryczny alarm i nic więcej. Żadnych patentów, mimo iż ojciec cały czas wałkował mi temat żebym sobie założył. :wallbash:

A co do samego VIN'u to fakt, samo oznaczenie modelu ma znaczenie ale raczej tylko w serwisie, natomiast wydaje mi się że, w samym Wydziale Komunikacji nie sprawdzają poprawności VIN'u prawda? Więc moje przypuszczenia - że, rejestracja mojego skradzionego auta w przypadku podania prawidłowego numeru VIN przeszła by niezauważalnie - są prawdziwe? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...