Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Szukasz numeru części, znaczenia błędu, schematu z Etki? - napisz tutaj.


Grzegorz76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z racji małego zainteresowania administratora powstaniem działu pod w/w tytułem, proponuję pytać tutaj. Ja chętnie pomogę i o to samo proszę osoby, które mają Etkę lub inny program. :) Razem z pytaniem proszę, w miarę możliwości, podawać numer VIN - to znacznie ułatwi sprawę.

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o podanie numerów katalogowych uszczelek pokazanych na obrazku i tych które są jeszcze pod egrem na tych łacznikach gdyż bede to wszystko czyścil do błysku ;][br]Dopisany: 16 Listopad 2009, 07:09_________________________________________________zapomnialem o najwazniejszym :wallbash:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/824f56cf5725e5bf.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o podanie numerów katalogowych uszczelek pokazanych na obrazku i tych które są jeszcze pod egrem na tych łacznikach gdyż bede to wszystko czyścil do błysku ;][br]Dopisany: 16 Listopad 2009, 07:09_________________________________________________zapomnialem o najwazniejszym :wallbash:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/824f56cf5725e5bf.html

Witam

>> Instalacja podciśnieniea recylkulacji spalin

>> Układ dolotowy + chłodnice powietrza

_____________________

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka prośba o sprawdzenie numeru dwóch części do samochodu VW New Beetle rocznik 2000 silnik AWH 1,6 benzyna 100KM nr VIN WVWZZZ9CZYM628477

1) Sonda lambda Bosch

2) Przepływomierz Hitachi lub Bosch

Z góry wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka prośba o sprawdzenie numeru dwóch części do samochodu VW New Beetle rocznik 2000 silnik AWH 1,6 benzyna 100KM nr VIN WVWZZZ9CZYM628477

1) Sonda lambda Bosch

2) Przepływomierz Hitachi lub Bosch

Z góry wielkie dzięki.

Już jest dział "Części" tam można pytać :)

Wg Etki w AWH występują 2 sondy, przed i za katalizatorem :

b 06A 906 262 AM - Sonda Lambda (za katalizatorem)

b 06A 906 262 AN - Sonda Lambda (przed katalizatorem)

06A 906 461 B - miernik masy powietrza (nowy)

06A 906 461 BX - miernik masy powietrza (regenerowany)

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz problem , bo w moim ( żony) New Beetlu są dwie sondy lambda - przed katalizatorem i za katalizatorem.

Mam następujący błąd 17524 - Sonda Lambda 1 (HO2S), bank 1 - otwarty obwód grzałki . Skąd mogę się dowiedzieć która z tych sond jest uszkodzona ???

Czy to będzie ta sonda z przed katalizatora do wymiany ???

http://www.allegro.pl/item848871000_sonda_lambda_audi_seat_skoda_vw_bosch_0258007351.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz problem , bo w moim ( żony) New Beetlu są dwie sondy lambda - przed katalizatorem i za katalizatorem.

Mam następujący błąd 17524 - Sonda Lambda 1 (HO2S), bank 1 - otwarty obwód grzałki . Skąd mogę się dowiedzieć która z tych sond jest uszkodzona ???

Czy to będzie ta sonda z przed katalizatora do wymiany ???

http://www.allegro.pl/item848871000_sonda_lambda_audi_seat_skoda_vw_bosch_0258007351.html

Proponowałbym Ci zadzwonić do tego gościa od tej sondy, jeżeli sprzedaje to może wie która to..., podaj mu, że potrzebujesz Sondy Lambda 1 (HO2S) i posil się dwoma numerami. Ta Sonda na Allegro to jest przedkatalizatorowa ale do innego oznaczenia silnika, do AVH i AZG więc nie wiem czy będzie dobra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że 5 przewodowa jest przed katalizatorem, jest jeszcze 4przewodowa i ta jest za katalizatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam błąd 17524 czyli Lambdasonde 1, cilinderrij 1, circuit verwarming, onderbreking, Bank 1, Sonde 1, Heizstromkreis, Unterbrechung, Oxygen (Lambda) Sensor Heating Circuit, Bank-1 Sensor-1, Open

Błąd 17526 znaczy Lambdasonde 2, cilinderrij 1, circuit verwarming, onderbreking, Bank 1, Sonde 2, Heizstromkreis, Unterbrechung, Oxygen (Lambda) Sensor Heating Circuit, Bank-1 Sensor-2, Open

Czy ktoś umie to rozszyfrować który z tych błędów oznacza awarię sondy lambda przed katalizatorem , a który awarię sondy za katalizatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam błąd 17524 czyli Lambdasonde 1, cilinderrij 1, circuit verwarming, onderbreking, Bank 1, Sonde 1, Heizstromkreis, Unterbrechung, Oxygen (Lambda) Sensor Heating Circuit, Bank-1 Sensor-1, Open

Błąd 17526 znaczy Lambdasonde 2, cilinderrij 1, circuit verwarming, onderbreking, Bank 1, Sonde 2, Heizstromkreis, Unterbrechung, Oxygen (Lambda) Sensor Heating Circuit, Bank-1 Sensor-2, Open

Czy ktoś umie to rozszyfrować który z tych błędów oznacza awarię sondy lambda przed katalizatorem , a który awarię sondy za katalizatorem.

A możesz iść sprawdzić ile sonda ma przewodów? Obojętnie która... wtedy będziemy wiedzieć, która padła..

Za katalizatorem jest sonda 4 żyłowa i ona jest nr 2, przed katalizatorem jest 5cio żyłowa i ona jest nr 1.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1348134.html

Jak sprawdzisz dowolną sondę u siebie ile ma przewodów, będziesz mieć odpowiedź..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale skoro mam błąd 17524 tzn , że padła sonda nr 1 ta sprzed katalizatora. Gdyby padła ta za katalizatorem wywaliło by chyba bład 17526.

Ktoś się orientuje czy łatwo w New Beetlu sprawdzić obwód pomiędzy białymi kabelkami tzn czy jest dobre dojście czy trzeba coś odkręcać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...