Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wymiana listwy(nakładki) progowej


lilianatoja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak wymienić tzw. nakładkę progową - czyli plastikową listwę, którą widać u dołu podwozia, także po zamknięciu drzwi, a którą "niechcący" sobie ukruszyłam, podczas wjazdu w "zawąską" bramę :embarrassed:

Jakie są do tego potrzebne narzędzia? Czy trzeba do tego zdejmować tylne drzwi? Czy to jest przymocowane na jakiś klej/taśmy? - Czy jest sens bawić się w to samemu czy lepiej oddać to do blacharza (???), bo chyba tam.

Dzięki za sugestie[br]Dopisany: 16 Listopad 2009, 10:12_________________________________________________Hej hej

nikt nie wymieniał? - jeśli tak to dlaczego tak ciężko znaleźć to "na szrocie" :wink4: bo pan mówi, że schodzi jak ciepłe bułeczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwa ta jest przyklejona dwustronną klejącą taśmą.Do zdjęcia jej użyj szpachelki ,trzeba ja podważać i odrywać.Przykleić jest już łatwiej. Żeby ją zdjąć w całości bez uszkodzenia trzeba się mocno napocić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ale skąd wziąc taką profesjonalną taśmę klejącą - żeby potem siedziało to na swoim miejscu?

albo podjedź do lakiernika i kup metr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ale skąd wziąc taką profesjonalną taśmę klejącą - żeby potem siedziało to na swoim miejscu?

albo podjedź do lakiernika i kup metr...

a no właśnie, słuszna uwaga :good:

(bo wiem że to na dwustronną jeśli już :) , ale takie w sklepie to raczej nie do takich celów :thumbdown: - urzywałam np: do wykładziny, ale się nie sprawdziła, bo po jakimś czasie puściła)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ale skąd wziąc taką profesjonalną taśmę klejącą - żeby potem siedziało to na swoim miejscu?

albo podjedź do lakiernika i kup metr...

a no właśnie, słuszna uwaga :good:

(bo wiem że to na dwustronną jeśli już :) , ale takie w sklepie to raczej nie do takich celów :thumbdown: - urzywałam np: do wykładziny, ale się nie sprawdziła, bo po jakimś czasie puściła)

ja taka kupowałem jak miałem punto :gwizdanie: była jakby z gąbki i dużo grubsza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo miał jakąś przygodę z progiem i musiał nakładke wymienić.Ta taśma jest całkowicie inna jak ta o której mowa wyżej (do wykładzin).Podjedż do sklepu z produktami lakierniczymi i tam ją kupisz bez problemu.Są to sklepy które sprzedają lakiery samochodowe tzw.mieszalnie lakierów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytaj w serwisie. Z tego co pamiętam to od 200zł do 300zł i będzie miała taśmę taką która ją utrzyma na progu.W mieszalniach lakierniczych trudno jest dostać taśmę która by trzymała tę listwę,z biegiem czasu po prostu zaczyna się odklejać.Chyba że trafisz na dobrą taśmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz problem dostać dobrą taśme przylepną to przyklej na klej do szyb,tylko nie wiem kto to póżniej odkleji :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...