Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Czasem gaśnie silnik


Artemis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś czas temu sporadycznie a teraz już często gaśnie mi silnik. Zaraz 1-2 sekundy po włączeniu. Odpala się normalnie,pracuje bez zarzutu ale dość często ostatnio gaśnie :confused4: Zazwyczaj dzieje się tak jeśli przejadę autem trochę klocków, zatrzymam się na jakiś czas i próbuję ponownie odpalić. Z góry dzięki za pomocne wskazówki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1 zapnij Vag-a, a po 2 to masz pewnie to samo co u moich znajomych w Mercu. Pewnie któryś wtryskiwacz ci siada i unierouchamia silnik, bo ma spadek ciśnienia. Na początek lekarstwo. Zalej do baku jakiś preparat do czyszczenia silników i wtrysków, i zalej dość sporo Verwy. Zobacz co będzie się działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 2 to masz pewnie to samo co u moich znajomych w Mercu. Pewnie któryś wtryskiwacz ci siada i unierouchamia silnik, bo ma spadek ciśnienia.

Nie w AVG. Takie rzeczy, to tylko w Common Rail-u.

Bardzo możliwe, że to immo, wskazywałyby na to błędy: komputer silnika zablokowany/ sporadycznie - w sterowniku silnika i klucz zapłonowy/ nie uprawniony, za mała wartość sygnału - sporadycznie, w zestawie wskaźników, ewentualnie - strerownik silnika - brak komunikacji.

Jeżeli błędów brak, sprawdź złącza przy pompie wtryskowej - czy pewnie wciśnięte, czy styki czyste i nie rozgięte, no i czy nie masz luźnego oczka na elektrozaworze stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pandzior dziekowa bo wlasnie kontrolka od immo nie gasnie, pozdro ;)

Luzik, przerabiałem to już parę razy, po jakims czasie trzeb abedzie poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakiś czas temu sporadycznie a teraz już często gaśnie mi silnik. Zaraz 1-2 sekundy po włączeniu. Odpala się normalnie,pracuje bez zarzutu ale dość często ostatnio gaśnie confused4

w sumie juz ci chlopaki odpowiedzieli ze immo.... mi raz na jakis czas tez to wyskakuje chcialem rozebrac i zobaczyc co tam sie dzieje ale przywalilem raz z plaskiej pod wejscie na kluczyc i przestalo... :tongue4:.ostanio znowu mi gasil wiec znowu plaska i mam spokoj .. :naughty:.bedzie czas to sie zrobi narazie odkladam to na dalzszy plan....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...